Pre tačno 33 godine na jednu zgradu u Bratuncu pala je granata i tada je poginuo trogodišnji sin Ljubinke Gajić, tačno na četrdeseti dan kada je nastradao i njen suprug. Od tog trenutka njen život više nema smisla.
U maju 1993. godine život Ljubinke Gajić iz Bratunca je stao. Taj kobni dan kada je na zgradu u kojoj je živela pala granata nikada neće zaboraviti, jer je tada svog trogodišnjeg sin Vladimira ispratila na onaj svet.
- U toj zgradi sam živela sa majom i sinom. U stanu smo bili moja majka, sin i ja. Oni su sedeli na krevetu u kuhinji, a ja sam izašla ispred zgrade, jer je došla cisterna sa vodom. Otišla sam da natočim vodu u flaće da bismo imali za piće. Dok sam stajala u redu ispred cisterne, čulo se da je granata pala negde blizu. Odmah sam kroz haustor otišla da vidim šta se dešava i ugledala sam razbijen prozor. U sekundi sam potrčala ka stepenicama, ali su me neki vojnici zaustavili. Nisu mi dali da idem gore. Oni su protrčali pored mene i otišli gore, na peti sprat. Kada su se vratili, nosili su mog Vladu u naručju - rekla je vidno potresena Ljubinka Gajić.
Foto: informer.rs
Ljubinka Gajić
I nakon 33 godine niko nije odgovarao za smrt njenog sina.
- Niko nije odgovarao za ovo što se desilo. Godinu dana nisam znala za sebe, za narod. Samo sam ležala i bilo mi je najlakše da nikoga ne viđam. I danas je meni isto tako. Prošle su 33 godine, ništa se nije promenilo. Gledam kada će se vrata otvoriti da uđe, samo da ga vidim. Danas bi imao 36 godine. Ja nemam ni brata, ni seestru, nikoga - kaže Ljubinka kroz suze.
Iako je prošlo dosta vremena, Ljubinka se i danas seća poslednjeg trenutka sa Vladimirom.
- Sećam se kako je sedeo na krevetu pre nego što sam krenula do cisterne. Moja majka mu je listala neke novine. Na jednoj slici bili su čovek, žena i dete. On je tada rekao: "Mama, evo mene i tate". Rekoh: "Evo i mene", na šta je on rekao: "Ne, ti nisi tu". Za pola sata se to desilo. To je bilo poslednje što mi je rekao. Moj suprug mi je poginuo 24. decembra 1992. godine. Četrdeset dana pre Vlade. Spremala sam mužu 40 dana, a granata pala i ubila mi dete. Ne znam šta da kažem. Ovo je strašno. Ne mogu više, hoću da umrem. Kad uđem u kuču sama sam, kad izađem, opet sam sama. Sama jedem, sve sama... Nemam nikoga - potresno priča majka ubijenog dečaka.
Foto: informer.rs
Ljubinkin sin Vladimir
Kako kaže, za nju nema života. Uveče kad legne, priželjkuje samo jednu stvar.
- Kad god legnem pomolim se Bogu da me uzme, samo da se odmorim. Ne mogu više. Muž mi je sahranjen gore u selu, dete mi je sahranjeno ovde. Na groblje idem svake sedmice. Gore u selu mi je daleko, ne mogu peške. Kad mogu da platim taksi ja odem - kaže Ljubinka i dodaje da joj je mnogo teško kada dođe Vladimirov rođendan:
- Svaki put mi opadne kosa u pečatima. Njegov rođendan, 27. oktobra, mnogo mi isto teško pada - kaže kroz suze Gordana.
Gordana godinama da pije antidepresive kako bi nekako izdržala muku koja ju je snašla.
- Više ni sama ne znam šta ne pijem. Svakog minuta plačem. Njegovu sliku ne mogu da držim u ruci. Čuvam flašicu iz koje je jeo. Ja ne želim da nastavim dalje život. Nemam nikakvu svrhu. Samo bih želela da umrem i da se odmorim - očajna je Gordana.
Ni nakon 33 godine od stradanja Srba iz srednjeg Podrinja niko nije odgovarao za stravičan zločin nad našim narodom, jedino šta ostaje kao prava istina jesu ispovesti žrtava iživljavanja muslimana.
Na prostorima Srebrenice i Bratunca, od maja 1992. do 1995. godine na najsvirepiji mogući način ubijeno je 3.267 Srba, a tela mnogih od njih nisu pronađena do dana današnjeg. Večeras od 20 časova na Informer TV emitujemo dokumentarac o srpskim žrtvama u Srebrenici i Bratuncu.
Lider radikala profesor doktor Vojislav Šešelj govoreći za Informer televiziju rekao je da ne planira da umre dok se iz "Kuće cveća" ne ukloni telo nekadašnjeg predsednika SFRJ Josipa Broza Tita.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ni nakon 33 godine od stradanja Srba iz srednjeg Podrinja niko nije odgovarao za stravičan zločin nad našim narodom, jedino šta ostaje kao prava istina jesu ispovesti žrtava iživljavanja muslimana.
Vest o smrti generala Ratka Mladića u pritvorskoj jedinici u Ševeningenu podsetila je celokupnu javnost u Srbiji na sramno i ponižavajuće ponašanje bivšeg režima predvođenog Borisom Tadićem, koji je 2011. godine slavio što je teško bolesnog srpskog oficira izručio strancima.
Jeziv snimak pojavio se na društvenoj mreži TikTok i ubrzo postao viralan na svim drugim platformama, pre svega što, iako je zastrašujuć, na najbolji mogući način prikazuje ko su oni koji se raduju zbog smrti generala Ratka Mladića.
Pripadnici ustaških snaga su na jučerašnji dan 1995. godine počinili zločin nad sedam srpskih civila u selu Gošići kod Knina, izjavio je predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta i dodao da je taj zločin i nakon 31 godinu ostao nekažnjen.
Učesnica prve sezone Exatlona Srbija najvećeg sportskog takmičenja, Sanja Kalinović, progovorila je o ulasku Mensura Ajdarpašića u drugu sezonu i otkrila šta misli o njegovim šansama na poligonima.
U minjaku i sportskom izdanju, Dušica Topić je saznala informaciju da Exatlon traje 3 meseca koja ju je očigledno zatekla, a njen izraz lica sve je rekao.
Mišićavi sportista i profesor fizičkog vaspitanja Mensur Ajdarpašić otkrio je šta publika može da očekuje od njega pred start druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlona Srbija.
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Nakon što smo objavili vest da Mensur Ajdarpašić ulazi u "Exatlon", komentari ispod Informerove objave na Instagramu samo pršte, a oglasio se i Dejan Dragojević koji je pozdravio potez kolege iz drugog rijalitija!
U KBC-u Split preminuo je muškarac rođen 1947. godine, koji je teško povređen u katastrofalnom požaru na području Omiša, saopštili su iz bolnice. Reč je o drugoj smrtnoj žrtvi požara koji je 13. avgusta izbio u Lokvi Rogoznici i proširio se sve do Omiša.
Četrdesetjednogodišnji Srećko Brajdić, zatvorenik iz zatvora Dob pri Mirni, pobegao je ujutru ispred bolnice u Novom Mestu, nakon završene hospitalizacije. Nekoliko sati kasnije policija ga je pronašla i uhapsila, zahvaljujući informacijama građana, piše portal 24ur.com.
Baron Tramp, sin američkog predsednika Donalda, živi povučeno i pod strogim merama bezbednosti, što je očigledan odgovor na klimu rastućeg političkog nasilja.
Glumac Boris Isaković je 2020. godine bez srama i stida prihvatio ulogu Ratka Mladića u filmu "Quo vadis Aida?" ("Kuda ideš, Aida?") u kojem je naš general predstavljen kao negativac i zločinac.
Nakon vesti o smrti generala Ratka Mladića, u javnosti su ponovo oživele brojne reakcije, sećanja i ranije izjave poznatih ličnosti o njegovoj ulozi u ratnim dešavanjima devedesetih godina.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Majkl Filips (38) iz Severne Karoline odlučio je da potraži medicinsko rešenje za problem sa malim penisom koji mu je, kako kaže, godinama otežavao svakodnevni život i intimne odnose.
Voditeljka Jovana Jeremić i njen partner, bokser Miloš Stojanović Tigar, objavili su zajedničke fotografije na kojima razmenjuju nežnosti i ne skrivaju emocije.
Starleta Stanija Dobrojević ponovo je dospela u centar pažnje nakon što je, kako se može videti na video-zapisu koji kruži društvenim mrežama, krišom snimljenatokom pauze emisije "Narod pita".
Pevačice koje su odlučile da svoje bivše partnere prijave i pravdu potraže pred nadležnim organima su, između ostalih, Ana Sević, Goca Tržan, Maja Nikolić i Emina Jahović.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.