• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

20.07.2025

08:38

Goreće nebo i zemlja: Hitno upozorenje RHMZ-a

Shutterstock

Vesti

Goreće nebo i zemlja: Hitno upozorenje RHMZ-a

Republički hidrometeorološki zavod Srbije izdao je upozorenje na visoke temperature na teritoriji čitave Srbije, zbog čega su popaljeni meteo alarmi.

Upozorenje za teritoriji Srbije na visoke temperature na snazi je od danas, 20. pa do 25. jula.

Novi toplotni talas će biti najizraženiji na jugu i istoku Srbije od sutra, 21. jula, upozorili su na sajtu RHMZ-a.

Maksimalne dnevne temperature kretaće se od 35 do 40 stepeni Celzijusove skale.

Danas seočekuje manje toplo vreme, od 31 do 36 stepeni.

Upozorenje na visoke temperature izdato je i za područje Beograda, i to od od 20. do 24. jula.

Prognozirano je da najtopliji dani budu ponedeljak, 21. jul i četvrtak 24. uz maksimalne temperature od 35 do 38 stepeni.

Ostalim danima novog toplotnog talasa u Beogradu će biti oko 33 stepena.

Foto: RHMZ printscreen

Vrednosti UV indeksa

Danas, ali i narednih dana, vrednosti UV indeksa biće visoke ili vrlo visoke, dok se olakšanje očekuje tek u utorak, 22. jula i to samo na teritoriji Novog Sada, Zrenjanina, Sremske Mitrovice. 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Hronika

Vežbali ubijanje na isti način! Kostu i Brejvika povezuje jedan detalj - Šok otkrića na izricanju presude Kecmanovićima
Hronika

Vežbali ubijanje na isti način! Kostu i Brejvika povezuje jedan detalj - Šok otkrića na izricanju presude Kecmanovićima

Kosta K., koji je 3. maja 2023. u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro đaka i čuvara škole, sate je provodio igrajući izuzetno nasilnu igricu "Kol of djuti" i tako se pripremao za jezivi maskr. Tu istu video-igru, prema sopstvenom priznanju, igrao je i Anders Brejvik, vežbajući za zločin u kome je 2011. godine ubio 77 i ranio više od 200 mladih u Oslu i na ostrvu Utoja.

20.06.2026

13:35

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

"Podstiče nasilje nad migrantima": Nemačka zabranila film koji potresa Evropu
Showbiz

"Podstiče nasilje nad migrantima": Nemačka zabranila film koji potresa Evropu

Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.

19.06.2026

14:52

Magazin

Džet set