Na današnjoj sednici Vlade Republike Srbije usvojena je Odluka o utvrđivanju sredstava za stambenu podršku porodicama u 2026. godini.
Vlada Republike Srbije je na predlog Ministarstva za brigu o porodici i demografiju donela Odluku o utvrđivanju iznosa novčanih sredstava u 2026. godini za ostvarivanje prava na novčana sredstva za izgradnju, učešće u kupovini, odnosno kupovinu porodično-stambene zgrade ili stana po osnovu rođenja deteta.
Sredstava za ovu namenu obezbeđena su Zakonom o budžetu Republike Srbije za 2026. godinu u iznosu od 1.151.536.000,00 dinara, što je značajno povećanje u odnosu na prošlu godinu kada je u budžetu za ove svrhe bilo opredeljeno 750 miliona dinara.
- Reč je o aktivnosti koja se sprovodi kontinuirano i koja je od velikog značaja i interesa za pomoć i podršku porodicama i majkama i za podsticanje i razvoj populacione politike Republike Srbije. Možemo reći da je ovo najznačajnija pomoć države za one koji nemaju rešeno stambeno pitanje i nemaju drugi način da ga reše - rekla je ministarka Žarić Kovačević.
Od 2022. godine kada je doneta Uredba, pa do danas država Srbija uložila je oko 20,3 miliona evra u isplatu oko 1.300 rešenja za majke za kupovinu prve nekretnine.
To znači da je Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju, kroz pomenuti državni program dodele bespovratnih novčanih sredstava za kupovinu prve nekretnine za majke, obezbedilo "krov nad glavom" za više od 1.300 porodica u Srbiji.
Današnja sednica Vlade održana je na Tari u Zlatiborskom okrugu.
Tokom 2025. godine koja je donela mnogo izazova na svim poljima, pa i demografskom, Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju uspelo je da nađe rešenja za brojne probleme, a pre svega za plaćanje alimentacije.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Jelena Žarić Kovačević prisustvovala je Globalom forumu o podršci roditeljima i starateljima u Madridu, gde je najavila nove Strategije demografskog razvoja i Strategije za zaštitu dece od nasilja, kao i rad na novom Porodičnom zakonu.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju Jelena Žarić Kovačević izjavila je da je u ovoj godini isplaćeno 750 miliona dinara subvencija majkama za kupovinu prve nekretnine i navela da je za 2026. godinu za tu meru opredeljeno 1,1 milijardi dinara.
Od stupanja na snagu Zakona o alimentacionom fondu, pa do danas, isplaćeno je više od 280 zahteva, a u ministarstvu se nalazi više od 500 koji su u procesu isplate, rekla je ministarka za brigu o porodici Jelena Žarić Kovačević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tokom 2025. godine koja je donela mnogo izazova na svim poljima, pa i demografskom, Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju uspelo je da nađe rešenja za brojne probleme, a pre svega za plaćanje alimentacije.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odložio je plan za veliko proširenje vojnih operacija protiv Irana zbog upozorenja da bi nastavak rata mogao opasno da iscrpi američke zalihe protivraketnih presretača Patriot i druge municije za sisteme protivvazdušne odbrane na Bliskom istoku.
Teoretičar zavere Dejan Lučić izneo je seriju šokantnih laži u kojima na najprizemniji način vređa predsednika Aleksandra Vučića, njegovu porodicu, kao i predsednicu Skupštine Anu Brnabić, dok istovremeno pokušava da se opere od skandala i opravda svoju miljenicu sa blokaderske liste Jasminu Paunović!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da mu ne pada na pamet da beži iz Srbije kako to godinama unazad tvrde blokaderi i njihove medijske trovačnice.
Najbliži pajtos rektora blokadera Vladana Đokića, Nebojša Bojović, "čuven" po tome što se da u beg čim mu neko od novinara postavi pitanje, još jednom je dolijao Informerovim kamerama.
Nepoznata osoba jutros oko 2.50 časova ispalila je pet hitaca iz pištolja u pravcu porodične kuće policijskog službenika Mervana Eća u Podgorici, saopštila je Uprava policije.
Tarik Prusac, monstrum koji je na Dobrinji ubio suprugu Elmu Godinjak, počinio je samoubistvo u KPZ-u Igman. Jutros je pronađeno obešeno telo i objavljen je uviđaj.
Opštinski sud u Livnu potvrdio je optužnicu protiv A. L. starog 19 godina, koji se tereti da je zapretio profesoru nakon što je, tokom popravnog ispita, uhvaćen u prepisivanju.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu predstaviće predsedniku Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donaldu Trampu nove obaveštajne podatke prema kojima Iran ubrzano obnavlja vojni i nuklearni program, objavio je izraelski Kanal 12.
Tajfun „Hunsja“, međunarodno poznat kao „Noul“, pogodio je jug Kine vetrom brzine do 45 metara u sekundi, zbog čega je iz ugroženih delova provincije Guangdong evakuisano više od 715.000 ljudi. Najmanje devet osoba povređeno je u Hongkongu, dok su stotine avionskih letova otkazane.
Saobraćajna i logistička mreža Ukrajine našla se pod snažnim pritiskom posle serije ruskih udara na benzinske stanice u Poltavskoj oblasti i železničke pravce prema Zaporožju.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Pre nego što posegnete za prošlogodišnjim losionom za sunčanje, dobro proverite njegov izgled, miris i rok trajanja, jer preparat koji je izgubio zaštitna svojstva više ne čuva kožu od opasnih UV zraka i može izazvati iritacije.
Pancanela je dokaz da za savršen letnji obrok nisu potrebni skupi sastojci, dovoljno je spojiti sočan paradajz, hrskavi hleb, maslinovo ulje i nekoliko mediteranskih dodataka.
Naizgled bezazleno trčanje u krug za sopstvenim repom ponekad je način na koji pas pokazuje da ga nešto muči, od svraba i bola do stresa, dosade ili zdravstvenog problema koji ne može drugačije da izrazi.
Pevačica Nataša Bekvalac nedavno je izvadile silikone iz grudi iz zdravstvenih razloga, a evo koje još estradne umetnice su se vratile prirodnom izgledu.
Ilda Šaulić uveliko se priprema za veliki solistički koncert koji će 26. novembra održati u Sava centru, a u susret jednom od najvažnijih nastupa u svojoj karijeri nastavlja da obraduje publiku novim pesmama, baš kako je i obećala.
Reditelj muzičkih spotova i poznati fotograf Dejan Milićević nedavno se pohvalio da je dosta smršao, a sada je otkrio i da je smršao tako što se "bockao".
Nakon detaljnog pregleda svih materijala i dokaza, vlasnik ružičaste imperije Željko Mitrović, doneo je odluku o hitnoj suspenziji Kristijana Golubovića i Kristine Spalević sa Red televizije!
Pevačica Milica Todorović javno se obratila mlađoj sestri Anđeli povodom njenog rođendana, a zbog njihove neverovatne sličnosti ljudi su ostali u šoku.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.