• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

19.05.2026

06:45

RHMZ - Vreme danas (19. maj) u Srbiji: Pre podne sunčano, a nakon toga stižu lokalni pljuskovi, temperature do 23 stepena

Shutterstock

Vesti

RHMZ - Vreme danas (19. maj) u Srbiji: Pre podne sunčano, a nakon toga stižu lokalni pljuskovi, temperature do 23 stepena

U Srbiji će biti malo do umereno oblačno sa sunčanim intervalima, a na jugu i jugozapadu Srbije se, uz više oblačnosti, posle podne ponegde očekuje kiša ili lokalni pljusak uz mogućnost grmljavine. Temperature od 5 do 23 stepena.

Vreme danas, prema prognozi Republičkog hidrometeološkog zavoda, donosi slab i umeren, severni i severozapadni vetar.

Najniža temperatura biće od 5 do 10 stepeni, a najviša od 19 do 23.

Oblačno u Beogradu

U Beogradu će biti malo do umereno oblačno sa sunčanim intervalima uz slab i umeren severni i severozapadni vetar. Najniža temperatura će biti oko 10 stepeni, a najviša oko 22.

Idućih sedam dana, prema prognozi, očekuje se promenljivo i postepeno toplije vreme uz smenu sunčanih i oblačnih intervala.

Uz dnevni razvoj oblačnosti, uglavnom u brdsko-planinskim predelima, očekuje se i lokalna pojava kratkotrajne kiše ili pljuska, koji će ponegde biti praćen i grmljavinom.

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Hronika

"Kao da šetate blakonom bez ograde": Stručnjak o sve češćim greškama motociklista, pogrešne procene su kobne
Hronika

"Kao da šetate blakonom bez ograde": Stručnjak o sve češćim greškama motociklista, pogrešne procene su kobne

Profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić upozorava da sa dolaskom lepog vremena na putevima je sve više motociklista, ali raste i broj teških saobraćajnih nesreća u kojima oni stradaju. Brzina, loša procena i neadekvatna zaštitna oprema često prave razliku između života i smrti. Poslednja u nizu nesreća desila se juče, kada je motociklista preminuo nakon sudara kod Čačka.

29.06.2026

07:25

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set