• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

24.12.2020

12:35

U podne počela vakcinacija u Gerontološkom centru Beograd!

Vesti

U podne počela vakcinacija u Gerontološkom centru Beograd!

Vakcinacija korisnika domova za stare protiv korona virusa, počela je danas u podne U Gerontološkom centru Beograd


Prema rečima v.d. direktora dr Srđana Dimitrijevića, biće vakcinisano 105 korisnika te ustanove i 45 korisnika privatnih domova za stare u Beogradu, a posle tri nedelje biće revakcinisani.

''Otprilike sedam do deset dana posle revakcinacije, oni će biti imuni na zaražavanje korona virusom. Ovo je istorijski dan za nas, srećni smo što smo dobili mogućnost da naši korisnici među prvima prime vakcinu i da budu zaštićeni, jer su najosetljiviji ne samo na ovaj virus, već na sve druge bolesti'', rekao je Dimitrijević novinarima ispred Gerontološkog centra Beograd.

Svi korisnici koji se vakcinišu su stariji od 65 godina i nisu preležali koronu, svi su se dobrovoljno prijavili i prolaze lekarske preglede.

Ne smeju da imaju temperaturu, a ukoliko se lekari saglase da je sve u redu, primiće vakcinu. Korisnici koji imaju alergije ne mogu da se vakcinišu'''', rekao je Dimitrijević.

On je dodao da im pomoć u vakcinaciji pruža tim iz Doma zdravlja Voždovac u kojoj su lekar i medicinske sestre.

''Najvažnije je da će nestati depresija i strah od zaražavanja kod naših korisnika i da konačno će moći da vide svoje najmilije, da ih zagrle i da se druže'',naveo je Dimitrijević.

Zahvalio je predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću koji je, kako je rekao, omogućio i stvorio uslove da se korisnici te ustanove prvi vakcinišu, kao i Ministarstvu zdravlja i Ministarstvu za rad, boračka i socijalna pitanja koji su ''''imali razumevanja'''' za tu kategoriju stanovništva.

''Osam meseci smo se uspešno borili protiv virusa, ali u poslednja dva meseca ima zaražavanja, tako da je ovaj momenat istorijski i veoma važan za nas, ali i celu zemlju'', rekao je Dimitrijević.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Hronika

Tajna veza sa dečakom od 15 godina pretvorila se u krvavi horor: Ljubavni trouglovi koji su se završili krvoprolićem (FOTO)
Hronika

Tajna veza sa dečakom od 15 godina pretvorila se u krvavi horor: Ljubavni trouglovi koji su se završili krvoprolićem (FOTO)

Ljubavne prevare, tajne veze i ljubavni trouglovi sami po sebi nisu ništa novo. Ljudi već vekovima uspevaju da od odnosa naprave emocionalni haos, pa se većina takvih priča ipak završi svađom, raskidom ili razvodom. Međutim, u pojedinim slučajevima ljubomora, opsesija ili želja da se partner ukloni kao prepreka doveli su do mnogo strašnijeg kraja.

27.08.2026

22:23

Od vozača dece do plastičnih operacija: Ovako su begunci pokušavali da prevare policiju - svi su pali, samo Zvicer još izmiče
Hronika

Od vozača dece do plastičnih operacija: Ovako su begunci pokušavali da prevare policiju - svi su pali, samo Zvicer još izmiče

Begunci i osumnjičeni za kojima policija traga na različite načine pokušavaju da zametnu trag i otežaju policiji da ih pronađe. Neki menjaju fizički izgled, drugi koriste tuđa imena i dokumenta, dok pojedini pokušavaju da iza sebe ostave potpuno drugačiji život. Najnoviji slučaj zabeležen je kod Aleksinca, gde je policija u selu Kraljevo uhapsila J. N. iz Aleksinca, za kojim su bile raspisane dve poternice.

27.08.2026

21:00

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set