Od ponedeljka, 25. marta, više neće raditi Respiratorno – trijažna, odnosno Kovid ambulanta u zgradi Medicine rada u Kraljevu, u Ulici Cara Lazara broj 63, budući da je mali broj pacijenata i pozitivnih rezultata na virus „Kovid 19“, saopštio je danas kraljevački Dom zdravlja.
Podsetimo, nakon višemesečne borbe sa tridemijom i velikim brojem obolelih od gripa, kovida i respiratornog sincicijalnog virusa (RSV), ali i velikog kašlja i pojave morbila, usledilo je kratko zatišje pred pravi „cunami“ respiratornih oboljenja u kom dominiraju rinovirusi, streptokoke, ali i bakterije koje izazivaju veliki kašalj.
Četiri godine je prošlo od prvog slučaja korona virusa u Srbiji. Dok se sporadično beleže novi slučajevi sa vrlo blagim simptomima, čini se da su oni najjači talasi kovida uzeli svoj danak.
Možete da me osudite i na 30 godina ali ću i dalje tvrditi da sistem u vreme epidemije Covida 19 nije funkcionisao. Pozivao sam sve institucije od Instituta za javno zdravlje u Nišu do gradskog Kriznog štaba i tražio pomoć ali mi niko nije izašao u susret. Na kraju sam bio prinuđen da iskoristim prijateljske veze sa epidemiolozima Goranom Mitrovićem i Aleksandrom Rankovićem i pozovem ih da nam odrede sobe za izolaciju kako bismo sprečili širenje zaraze!
S obzirom na to da svakodnevne temperaturne amplitude imaju dalekosežne posledice po naše zdravlje, kako psihičkih - tako i fizičkih razmera, treba imati na umu da je preventiva i odgovoran pristup krucijalan model dugoročnih zdravstvenih benefita.
Iz Instituta za javno zdravlje „Dr Milan Jovanović Batut“ saopštili su juče da je u Srbiji od početka godine do 26. februara rеgistrоvаno 24 pоtvrđеnih slučаjevа morbilа.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Četiri godine je prošlo od prvog slučaja korona virusa u Srbiji. Dok se sporadično beleže novi slučajevi sa vrlo blagim simptomima, čini se da su oni najjači talasi kovida uzeli svoj danak.
Nenad Rašković, kojeg je danas brutalno pretukla Kosovska policija, izjavio je za Kosovo onlajn da su ga trojica izvukla iz njegove porodične kuće nakon čega su ga vezali za drvo i tukli ga tražeći da im da pušku koju, kako je rekao, nema.
Blokader Kosta Golubović na tajkunskoj N1 pokazao je potpunu nesposobnost i odsustvo bilo kakve politike - na direktno pitanje o sankcijama Rusiji i spoljnopolitičkom smeru Srbije, poručio je da su to za njih nebitne stvari i "sitniji detalji",
Blokaderskim glumcima Tihomiru Tiki Staniću i Draganu Gagiju Jovanoviću trebalo je puna tri dana da smisle dobro opravdanje za pitanje kako su se našli na fotografijama sa ministrom za javna ulaganja i predsednikom Izvršnog odbora SNS-a Darkom Glišićem, međutim, kako se ispostavilo, bolje da su ćutali.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta saopštio je danas da su pre 31 godinu pripadnici Hrvatske vojske tokom i posle zločinačke akcije „Oluja“ počinili mnoge i masovne zločine nad srpskim civilima, među kojima i zločin u Dvoru na Uni, za koji do danas niko nije odgovarao.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je da se evropski put Srbije, aktuelni pregovori sa Evropskom unijom, regionalna saradnja i nove inicijative za Zapadni Balkan nalaze u centru pažnje, da je uključivanje u Šengenski sporazum u interesu Srbije, ali da se ne razmatra uvođenje viza građanima Rusije.
Eksplozija ručne bombe koja je odjeknula prošle nedelje na Zvezdari, kada je eksplozivna naprava bačena na terasu stambene zgrade i oštetila parkirane automobile, ponovo je ukazala na učestalost ovakvih napada u prestonici Srbije. Dok policija utvrđuje okolnosti i motiv najnovijeg incidenta, prisetićemo se sličnih napada na kuće, automobile i lokale koji su naišli na veliki odjek u javnosti.
Likvidacije izvršene snajperskim naoružanjem u Srbiji i regionu predstavljaju potpis profesionalaca i najčešće su povezane sa obračunima visokopozicioniranih članova organizovanih kriminalnih klanova.
Policija u Herceg Novom uhapsila je A. V. (20), državljanina Srbije iz Novog Sada, zbog sumnje da je počinio krivično delo nasilničko ponašanje nad maloletnikom.
Varijanti za pripremu tiramisua ima mnogo, ali ovaj recept donosi brzo i jednostavno spremanje savršenog letnjeg kolača. Kremasti tiramisu bez jaja pravi se za samo 10 minuta.
Pevač Marko Stojković, poznatiji kao MC Stojan, podelio je sa pratiocima intiman trenutak opuštanja sa devojkom i kućnim ljubimcem od kog se, sudeći po svemu, ne razdvajaju ni kada legnu na spavanje.
Rijaliti par Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz trenutno uživaju na Maldivima odakle dele romantične snimke sa pratiocima, a poslednja objava vožnje bicikla sve je raznežila.
Jutjuber Bogdan Ilić, poznatiji kao Baka Prase, zapalio je društvene mreže fotkom iz luksuznog hotela u Firenci, gde je, kako tvrdi, naleteo na repera Kanjea Vesta.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.