Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali potpisao je danas ugovore o dodeli dva stana sa dobitnicima izvučenim u prvom kolu novog ciklusa nagradne igre "Uzmi račun i pobedi", i tom prilikom poručio da je cilj države nulta tolerancija na sivu ekonomiju.
Jednoiposoban stan od 46 kvadrata u Zemunskim kapijama dobio je Vujadin Maksimović iz Beograda koji je skenirao račun u vrednosti od 40 dinara, dok je Slobodan Novaković iz Valjeva, koji je skenirao račun od 483 dinara, dobitnik dvosobnog stana od 54 kvadrata, u istom naselju.
Ministar Mali je čestitao dobitnicima i njihovim porodicama, i zahvalio im se na učešću u nagradnoj igri, ali i što su na taj način podržali napore Vlade Srbije da se zajedno borimo i izborimo sa sivom ekonomijom.
- Na ovaj način, kroz nagradnu igru, gradimo svest građana Srbije da treba da se borimo protiv sive ekonomije, da treba uzimati fiskalne račune, jer od novca koji nam dolazi u budzet gradimo bolnice, škole, podižemo plate, penzije, gradimo lepšu i uređeniju Srbiju, a to je svima nama cilj - rekao je Mali.
Foto: Ministarstvo finansija
On je dodao da je naša zemlja, prema istraživanju, od 2017. do 2022. godine, uspela da za pet procentnih poena suzbije sivu ekonomiju.
- Naš cilj je nulta tolerancija. Da nemamo sivu ekonomiju, koliko je god moguće, ali moramo zajedno da se borimo za to da u Srbiji ne postoji siva ekonomija, da se sve lepo radi, po pravilima i zakonima - rekao je Mali.
Ljudi, dodao je, poput Vujadina i Slobodana, ali i drugi koji učestvuju u nagradnoj igri, daju doprinos razvoju svesti o tome koliko je važno graditi razvijenu, snažnu, uređenu Srbiju kroz samo jednu prostu stvar, a to je uzimanje fiskalnih računa nakon svake kupovine.
Ministar je naveo i da srpska ekonomija raste, što je lepa vest za sve građane.
- U prvom kvartalu ove godine imamo 4,6 odsto rast našeg BDP-a. Poređenja radi, cela Evropa u proseku raste 0,4 odsto. U prva tri meseca ove godine imamo realni rast poreza na dodatu vrednost od sedam odsto. Bolja nam je ekonomija, raste naplata, rastu prihodi u budzetu - rekao je Mali.
Foto: Ministarstvo finansija
Ukupno deset stanova
Ministar je pozvao sve građane Srbije da uzmu učešće u nagradnoj igri i podsetio da je poslednje izvlačenje u ovom ciklusu, tokom koga će biti dodeljeno ukupno deset stanova, u subotu, 8. juna.
Ministar je istakao i da je do sada otvoreno 450.000 naloga, odnosno da toliko građana već učestvuje u nagradnoj igri, kao i da je dodeljeno više od 60 miliona jedinstvenih kodova. On je podsetio da građani za plaćanje karticama dobijaju duplu šansu za dobitak, odnosno dobijaju dva koda.
Dobitnici Vujadin Maksimović i Slobodan Novaković zahvalili su Vladi Srbije na lepo zamišljenoj nagradnoj igri, i pozvali građane da uzmu učešće u njoj. Kažu da su gledali izvlačenje i da su i dalje u čudu.
Novaković dodaje da je poslao oko 1.300 računa, odnosno, oko 1.500 kodova, te da će stan ostati nasledniku.
Foto: Ministarstvo finansija
Ovo je šesti ciklus nagradne igre „Uzmi račun i pobedi“, koja se organizuje od 2017. godine. Slanje računa je počelo 8. aprila, i validni su svi koji su izdati u ovoj godini, bez obzira na vrednost.
Pravo učešća u nagradnoj igri imaju svi punoletni građani sa prebivalištem ili boravištem na teritoriji Republike Srbije, koji su poslali najmanje jedan fiskalni račun.
Od prošle godine učešće u nagradnoj igri je isključivo elektronsko, bez slanja koverti.
Procedura registracije za učešće u nagradnoj igri je jednostavna. Potrebno je preuzeti aplikaciju „Uzmi račun i pobedi“, koja je besplatna i otvoriti korisnički nalog.
Učesnici imaju uvid u sve svoje skenirane račune putem aplikacije, tako da ne moraju da čuvaju račune u papirnom obliku.
Prvo izvlačenje u okviru novog kruga nagrade igre „Uzmi račun i pobedi“ održano je juče, a tom prilikom dodeljena su dva stana u naselju Zemunske kapije u Beogradu.
Prvo izvlačenje u okviru novog kruga nagradne igre "Uzmi račun i pobedi" biće organizovano danas i tom prilikom biće dodeljena dva stana u naselju Zemunske kapije u Beogradu, najavio je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali i dodao da je nagradnim fondom za prvi krug obuhvaćeno 10 stanova u vrednosti od 1,9 miliona evra.
Prvo izvlačenje u okviru novog kruga nagradne igre "Uzmi račun i pobedi" biće organizovano sutra i tom prilikom biće dodeljena dva stana u naselju Zemunske kapije u Beogradu, najavio je danas prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali i dodao da je nagradnim fondom za prvi krug obuhvaćeno 10 stanova u vrednosti od 1,9 miliona evra.
Za nagradnu igru "Uzmi račun i pobedi" za koju je prijava počela 8. aprila do danas do 14 časova poslato je 35.319.187 računa, 7.317.940 bezgotovinskih plaćanja i 42.637.127 jedinstvenih kodova, sa 384.683 naloga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prvo izvlačenje u okviru novog kruga nagrade igre „Uzmi račun i pobedi“ održano je juče, a tom prilikom dodeljena su dva stana u naselju Zemunske kapije u Beogradu.
Blokaderski advokat Čedomir Čeda Kokanović brutalno je izvređao veliki broj građana koji su danas prisustvovali istorijskom skupu "Srbija, jedna porodica" koji je održan u centru Beograda.
Od večeri 15. marta, kada su tokom petnaestominutne tišine na protestu u Beogradu nastale scena panike i, kako se kasnije ispostavilo režirane predstave od strane blokadera, srpska javnost našla se pod lavinom medijskih tvrdnji, kategoričnih zaključaka i senzacionalnih naslova o navodnoj upotrebi takozvanog zvučnog topa.
U Beogradu je danas održan veliki skup SNS-a, na kojem je, prema procenama MUP-a, bilo više od 200.000 ljudi, a to je, izgleda, zasmetalo hrvatskim medijima, koji su odmah počeli negativno da pišu o ovom skupu.
Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik, koji je u Beogradu prisustvovao skupu "Srbija, jedna porodica", izjavio je da je za Republiku Srpsku važno da je Srbija stabilna i moćna.
Ono što se dešava iza zatvorenih vrata izolovanih sredina i pod uticajem bolesnog uma nekada prevazilazi najgore horor filmove. Kada se u četiri zida ili u glavi pojedinca spoje nelečena šizofrenija, paranoja i okultizam, nastaje katastrofa.
Darko Vesković Prika, koji je brutalno likvidiran u ponedeljak 22. juna 2026. godine u kafiću u beogradskom naselju Kumodraž, danas je sahranjen na Centralnom groblju u Beogradu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Suprug italijanske ministarke za porodična pitanja Evđenije Ročela, Luiđi Kavalari, nestao je u jezeru Viko u blizini Rima nakon što je bio u čamcu zajedno sa suprugom.
Ugledna agencija Blumberg, pozivajući se na poverljive izvore, prenosi da je kardinalna greška američke obaveštajne službe rezultirala stravičnim napadom na školu za devojčice u iranskom gradu Minabu.
Bitkoin je beskorisna, spekulativna imovina bez unutrašnje vrednosti koja je nestati, upozorio britanski milijarder Džeremi Grentam, suosnivač investicione firme GMO.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Zaboravite na klasičnu "misionarsku" rutinu od dva minuta, donosimo vam 3 brutalne poze koje garantuju eksploziju u spavaćoj sobi i teraju žene na vrištanje.
Nemačka influenserka Eda Elisa našla se u neprijatnoj situaciji na aerodromu kada joj je, neposredno pred let, rečeno da ne može da uđe u avion zbog odeće koju je nosila.
Tokom jula, Bikove, Vodolije i Jarčeve očekuju povoljne okolnosti koje bi mogle da im donesu dodatne prihode, reše dugove i otvore vrata novim poslovnim prilikama.
Bivša rijaliti učesnica i reperka Dia Kostić, otkrika je da je pevač Era Ojdanić svojevremeno hteo da joj kupi nekretninu u rodnom kraju, Vrnjačkoj Banji.
Pevačica Elena Kitić na početku svoje karijere negovala je provokativan imidž, a sada su se svi iznenadili novim - smernim izgledom ćerke Mileta Kitića i Marte Savić.
Starleta Atina Ferari oglasila se nakon što je isplivao snimak sa jučerašnjeg koncerta "Južnog vetra" na kojem joj obezbeđenje nije davalo da uđe na ulaz koji je htela, te je objasnila šta se desilo.
Nekadašnja rijaliti učesnica Kristina Spalević nedavno je ponovo prijavila policiji bivšeg partnera Kristijana Golubovića, a sada je otkrila detalje o njihovom odnosu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.