Sve više jača uticaj ciklona sa severnog Jadrana, a samim tim i njegov uticaj na vreme u Srbiji. Nakon sunčanijeg prepodneva, posle podne i uveče očekuje se vrlo nestabilno vreme.
U ovom času jačih pljuskova sa grmljavinom već ima na severnom Jadranu, na severozapadu Hrvatske i u Sloveniji, a tokom dana u ovim predelima i predelima našeg regiona očekuju se jake grmljavinske oluje, prema prognozi meteorologa amatera Đorđa Đurića.
Već tokom ranog poslepodneva u delovima Srbije biće uslova za lokalne pljuskove sa grmljavinom. Kako dan bude odmicao, tako će da rastu i uslovi za grmljavinske nepogode.
Na sajtu Vremeradar.rs vidi se kako se nevreme približava Srbiji, a plavom bojom je označeno koji delovi će biti pogođeni u narednim satima.
Utorak, 16h
Foto: Vremeradara.rs
U toku poslepodneva, pred kraj dana i tokom večeri biće idealnih uslova za pljuskove sa grmljavinom širom Srbije, ali i za nastanak grmljavinskih nepogoda sa gradom i vrlo obilnim pljuskovima.
Utorak, 17h
Foto: Vremeradara.rs
Neke od ovih nepogoda će već kao razvijene stići iz regiona, odnosno iz BiH ili Crne Gore i Hrvatske do Srbije, a tada bi se na udaru prvo našli severozapadni, zapadni i jugozapadni predeli Srbije.
Utorak, 18h
Foto: Vremeradara.rs
Padavinski i grmljavinski sistemi u jugozapadnoj visinskoj struji premeštaće se dalje na severoistok, a sa našeg područja dalje ka Mađarskoj, Rumuniji i Bugarskoj u zavinosti od lokacije nad Srbijom.
U predelima sa intenzivnim grmljavinskim procesima očekuje se da lokalno padne i više od 30 litara kiše po kvadratnom metru, a biće uslova i za grad.
Inače, ciklon sa severnog Jadranskog mora prema kraju dana i večeri svojim centrom premeštaće se dalje na severoistok preko našeg područja. U sklopu njega premeštaće se i hladni front, pa će on dodatno intenzivirati opasnost od grmljavinskih oluja.
Utorak, 21h
Foto: Vremeradara.rs
Utorak, 23h
Foto: Vremeradara.rs
Zbog izraženog gradijenta vazdušnog pritiska, danas je i vrlo vetrovitro. U većem delu Srbije duva umeren do jak jugoistočni vetar, u košavskom području povremeno i sa olujnim udarima. Najjači udaru su na jugu Banata, u Vršcu prelaze i 80 km/h. Vetar će oslabiti pred kraj dana i tokom večeri i to prilikom prodora hladnog fronta i tada će vetar biti u skretanju na severozapadni.
S obzirom na to da nad našim područjem pod uticajem ciklona sa Jadranskog mora preovladava vrlo izraženo jugozapadno visinsko strujanje, sa severa Afrike preko Mediterana stižu i čestice pustinjskog peska i prašine iz Sahare, pa se očekuju prljave, odnosno obojene padavine, usled prisustva napomentih čestica. Ova pojava smatra se prirodnom i potpuno je uobičajena pri aktuelnoj vremenskoj situaciji.
Sreda 00h
Foto: Vremeradara.rs
Sreda, 01h
Foto: Vremeradara.rs
Iako kao opasne, ove pojave smatraju se prirodnim i uobičajenim za ovo doba godine.
Čak i pri izraženijim grmljavinskim procesima ne treba da se diže panika, već je potrebno da se stanovništvo prilagodi vremenskim uslovima, kao i da se prate obaveštenja i upozorenja nadležnih i državnih službi na potencijalno opasne vremenske pojave. Najosnovnije je da se pri nevremenu ili opasnoj meteorološkoj situaciji na prvom mestu pronađe bezbedni zaklon, a ukoliko se nađemo u saobraćaju, da se uslovi vožnje prilagode aktuelnim vremenskim uslovima i stanju na putu.
Vrlo nestabilno i malo svežije vreme očekuje se i u narednom periodu, uz čestu pojavu pljuskova sa grmljavinom. Stabilizacija vremena očekuje se u petak prema kraju dana, pa se za vikend očekuje sunčano i toplo.
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, danas će biti promenljivo, toplo i nestabilno vreme, mestimično sa kišom, posle podne i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) najavio je da se do kraja dana očekuje naoblačenje s kišom i lokalanim pljuskovima s grmljavinom, koje će uveče zahvatiti zapadne i jugozapadne delove Srbije, a kasnije će se proširiti i na ostale predele.
Narednih dana toplo i nestabilno, posebno u utorak kada može biti i češće pojave lokalnih nepogoda. Sredinom nedelje malo svežije, a od oko 25. maja pa sve do kraja maja i početkom juna malo toplije od proseka i nestabilno
U naredna dva sata u zapadnoj, centralnoj i jugozapadnoj Srbiji mestimično se očekuje kiša, dok će na jugoistoku zemlje pasti lokalno izraženiji pljuskovi sa grmljavinom, glasi najnovije hitno upozorenje Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
U ponedeljak sredinom dana i posle podne u pojedinim delovima Beograda očekuju se lokalno obilniji pljuskovi sa grmljavinom, uz kratkotrajnu pojavu grada.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje da se u naredna dva sata na području Vojvodine, Beograda, u delu zapadne Srbije i Šumadije očekuju obilni pljuskovi
Snažan grmljavinski sistem dramatično se razvio iznad delova Srbije, a zbog ekstremnog pogoršanja vremena i potopa na putevima hitno se oglasilo Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP)
Nevreme praćeno lokalnom pojavom pljuskova sa grmljavinom do kraja dana stiže na zapad i jug Srbije, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda, danas će biti promenljivo, toplo i nestabilno vreme, mestimično sa kišom, posle podne i lokalnim pljuskovima sa grmljavinom.
Najnovije dogovorene ustavne promene, aminovane pod patronatom Evropske unije, ogolile su surovu istinu o trenutnoj vladajućoj većini: sve može i sve prolazi, osim srpskog jezika i prava onog naroda koji je izneo promene u Crnoj Gori.
Kijev je tokom noći i jutra bio pod snažnim raketnim i dronovskim udarima, a prema navodima ruskih vojnih dopisnika, glavni ciljevi bili su energetski objekti u prestonici i okolini.
Dok mesecima maltretiraju građane, blokiraju ulice i sprovode propale obojene revolucije kukajući kako se u Srbiji nikad lošije nije živelo, tajkunska opoziciona je rešila da pobegne na luksuzne destinacije o trošku ko zna čijih para!
Gradonačelnik Niša, Dragoslav Pavlović, ocenio je da podrška koju je većina profesora Gimnazije „Stevan Sremac“ pružila direktorki predstavlja potvrdu da se stanje u ovoj školi stabilizuje i da sve više nastavnika daje prednost radu, nastavi i znanju.
Porodica, roditeljstvo, potomstvo - deca, majka i otac su tradicionalne, neprevaziđene i plemenite vrednosti koje obezbeđuju zdravo društvo, demografsku vitalnost naroda, koje pokazuju poštovanje prema predačkom nasleđu i omogućavaju zdravu i neometanu smenu generacija u Srbiji.
Da među blokaderima i političkim lešinarima vlada totalni rat i opšte rasulo i da niko nikoga ne može da smisli, dokazala je Jelena Pavlović – inače bivša narodna poslanica sa liste Branimira Nestorovića, koja je brže-bolje preletela među blokadere.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas, da je Srbija ozbiljan i odgovoran partner Interpolu u borbi protiv organizovanog kriminala, terorizma i nasilja i da je cilj da se ta saradnja produbi navodeći da postoji podrška značajnog broja zemalja da se u Srbiji uspostavi reginalni biro Interpola.
Članovi moto kluba “Balkanski Vukovi” okupili su se juče u Aleksincu na mestu stradanja svog prijatelja Alekse Rakića (28) koji je pre četiri godine podlegao smrtonosnim povredama zadobijenim u saobraćajnoj nesreći.
U Višem sudu u Beogradu danas su, na suđenju Ognjenu D., optuženom da je u junu 2023. godine iz niskih pobuda, mržnje i netrpeljivosti ubio poznatu tiktokerku Nou Milivojev (18), prikazani snimci sa nadzornih kamera, na kojima se vidi ubijena ispred zgrade u kojoj je imao firmu.
U ulici Vojvode Stepe na raskrsnici kod Ladne vode, u Smederevu oko 14 časova dogodila se saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovali motor i automobil marke "mercedes".
Viši sud u Sremskoj Mitrovici odredio je pritvor do 30 dana Petru J.(44) i njegovom sinu Pavlu J (19), koji se sumnjiče za teško ubistvo Aleksandra L.(40) iz Stare Pazove. Ista mera izrečena je i drugom sinu (16) zbog opasnosti od uticaja na svedoke i uznemirenja javnosti.
Rusko rukovodstvo menja pristup udarima po Kijevu i drugim ukrajinskim gradovima, izjavio je za „Politnavigator“ penzionisani general Spoljne obaveštajne službe Rusije (SVR) Leonid Rešetnjikov.
Najmanje 25 ljudi je poginulo u neredima i sukobima između dve grupe osuđenika i pripadnika službe bezbednosti u zatvoru Negombo u Šri Lanki, a oko 100 osoba je povređeno, potvrdila su dva neimenovana lokalna policijska izvora.
Velika Britanija presrela je ruski vojni avion u Norveškom moru, nakon što je premestila nosač aviona HMS „Princ od Velsa“ u severni polarni krug radi podrške misijama NATO-a.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da se ukrajinske snage zbog nedovoljnih zaliha protivvazdušnih raketa-presretača nisu uspešno suprotstavile ruskim balističkim projektilima.
Kriminalistički triler "Nemesis" oborio je sve rekorde i za nešto više od mesec dana od premijere ostvario neverovatnih 1,31 milijardi pregleda na Netfliksu.
Uz pomoć sode bikarbone i limunovog soka možete brzo ukloniti masne naslage sa kuhinjskih ormarića i osvežiti njihovu površinu bez agresivnih sredstava za čišćenje.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Grupa Twins se nedavno vratila na scenu, a Manuela se u razgovoru za Informer prisetila burnih 90-tih, ali i otkrila kako je izgledao njen život van estrade.
Supruga Radiše Trajkovića Đanija oglasila se za Informer nakon što se na društvenim mrežama pojavio snimak na kom je folker okružen policijom u Bečićima.
Pevačica Ceca Ražnatović stigla je u Sevilju kod ćerke Anastasije i zeta Nemanje Gudelja, a snimak sa bazena koji je objavila na instagramu oduševio je mnoge.
Pevačica Mina Stanojlović, poznatija kao Atomska Mina, drastično je promenila svoj izgled u odnosu na početak svoje karijere, a izgubljeni kilogrami na njoj su itekako vidljivi.
Bivša učesnica hrvatskog rijalitija "Gospodin Savršeni", Laura Prgomet, privedena je u nedelju uveče u Dubrovniku nakon incidenta u jednom ugostiteljskom objektu u naselju Lapadski dvori.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.