Prethodnih dana snažan ciklon sa zapada Evrope premeštao se preko severa kontinenta, dalje na istok, a u sklopu njega i veoma izražen hladni front. Ovi atmosferski poremećaji doneli su obilne padavine, olujne severne vetrove i drastično zahlađenje, usled prodora vrlo hladne vazdušne mase sa severa.
Na udaru se severni, zapadni i centralni predeli Evrope, oblast Alpa i Panonska nizija, a nakon što je prvog dana vikenda i u petak Srbija bila najtopliji deo Evrope, uz temperature i do 33°C.
Sinoć i noćas veoma izraženi hladni front doneo je drastično zahlađenje i Srbiji, uz osetniji pad temperature vazduha, a temperature će danas biti niže i za 15-20 stepeni i biće prave jesenje, ponegde svega 12-13°C. Zahlađenje je ponovo donelo sneg Alpima, a prvi sneg pao je i na severu i zapadu Skandinavije.
Sneg će i danas i sutra padati na severu Skandinavije, a temperature će biti od 0 do 5 stepeni. Nad našim podurčjem danas je i više nego hladno.
Foto: printscreen
Istovremeno, snažan oblačni sistem donosi obilnije padavine. Vrlo hladna vazdušna masa potisnula je toplu na istok i prema Rusiji.
Ciklon sa Atlantika, narednih dana doneće otopljenje zapadnim predelima Evrope, ali i kišu sa grmljavinom, uz jake vetrove.
Sredinom sledeće sedmice centralni deo Mediterana i oblast Jadrana očekuje snažan mediteranski ciklon, uz vrlo obilne pljuskove i grmljavinske oluje.
Srbiju očekuje dalji prodor vrlo hladne vazdušne mase sa severa, a na višim planinama ponegde se očekuje i sneg. Duvaće pojačan, u košavskom području i jak jugoistočni vetar, povremeno i sa olujnim udarima. Temperatura u padu.
Podsećamo, Evropu je u prvoj polovini septembra zadesio stravičan Ciklon Boris, koji je razorio centralne delove kontinenta.
Početak novembra, kraj novembra i početak decembra, to su datumi kada prvi sneg može da se pojavi u Srbiji. Tada se očekuje prodor hladnijeg vazduha u našu zemlju. Ova zima obećava kada je sneg u pitanju, a u Beogradu se očekuje oko 15 dana sa snegom, kaže meteorolog Ivan Ristić.
Olujne kiše pogodiće narednih dana delove Nemačke, Poljske, Austrije, Slovenije i Češke, gde su u toku pripreme za moguće poplave, a na većim nadmorskim visinama već je pao i prvi sneg.
Prvi sneg od jutros pada na Platku, u blizini Rijeke gde se nalazi skijalište sa pogledom na more, zabeležile su veb kamere DHMZ, a portal IstraMeta javlja da će se možda zabeleti i najviši delovi Radeševa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Početak novembra, kraj novembra i početak decembra, to su datumi kada prvi sneg može da se pojavi u Srbiji. Tada se očekuje prodor hladnijeg vazduha u našu zemlju. Ova zima obećava kada je sneg u pitanju, a u Beogradu se očekuje oko 15 dana sa snegom, kaže meteorolog Ivan Ristić.
Litvanija je spremna da u Ukrajinu pošalje kopnene snage sa inženjerijskim jedinicama i protivvazdušnom odbranom, posebnu grupu vojnih instruktora, kao i pomorske snage, izjavio je predsednik Gitanas Nauseda tokom posete Kijevu.
U najnovijem divljanju na tajkunskoj televiziji Nova S blokaderski ideolog i urednik "Vremena" Filip Švarm direktno je napao predsednika Aleksandra Vučića samo zato što se u Ujedinjenim nacijama borio da srpskom narodu ne prikače sramnu etiketu genocidnog naroda!
Mlada Nina Trnavac iz Užica, čiji je jučerašnji govor iz srca ovog grada dirnuo čitavu Srbiju, govorila je ekskluzivno za Informer i otkrila nove detalje terora koji je preživljavala u poslednje dve godine zbog blokadera i to samo zato što otvoreno podržava SNS i politiku predsednika Aleksandra Vučića.
Grupa ustaša uhvaćena je na graničnom prelazu Batrovci u pokušaju da pređe na teritoriju Republike Srbije, a u automobilu marke "audi A4", kojim su se kretali, pronađena je gomila predmeta s jezivim simbolima, kao i hladno oružje.
Nekoliko hiljada građana Pala u Republici Srpskoj okupilo se večeras na narodnom skupu u Olimpijskom parku kako bi odalo počast generalu Ratku Mladiću.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
Šestogodišnje dete povređeno je u saobraćajnoj nesreći koja se sinoć dogodila u Beogradu, a prema navodima lekara Hitne pomoći, u pitanju su lakše povrede.
Na auto-putu A6 Rijeka-Zagreb, četvrtak popodne dogodila se saobraćajna nezgoda između raskrsnica Čavle i Orehovica, na vijaduktu Svilno u smeru ka Rijeci. Policija je saopštila da je nezgodu izazvao 28-godišnji Indijac koji je bežao od policije.
Reporter Informera nalazi se na licu mesta ubistva u Surčinu i zabeležio je prve fotografije nakon likvidacije Novice Eleka (45), koji je večeras nešto pre 21 sat ubijen nasred ulice u Surčinu.
Litvanija je spremna da u Ukrajinu pošalje kopnene snage sa inženjerijskim jedinicama i protivvazdušnom odbranom, posebnu grupu vojnih instruktora, kao i pomorske snage, izjavio je predsednik Gitanas Nauseda tokom posete Kijevu.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
U studiji sprovedenoj na jednom paru istraživači su došli do zaključka da misionarska poza sa jastukom ispod karlice dovodi do najvećeg protoka krvi ka klitorisu.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Voditeljka Dragana Katić prisustvovala je koncertu pevača Milančeta Radosavljevića, gde je u razgovoru sa okupljenim medijima podelila utiske o atmosferi, ali se dotakla i aktuelnosti sa domaće javne scene.
Supruga popularnog boksera Veljka Ražnatovića, Bogdana Ražnatović, stigla je večeras na boks meč u Beogradu kako bi iz prvih redova pružila podršku svom suprugu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.