Milan Stanković (35) promenio je život iz korena. Pevač je potpuno batalio estradu i posvetio se veri! Nekadašnji finalista "Zvezda Granda" i predstavnik Srbije na Evroviziji proteklog vikenda je viđen u manastiru u Nevesinju.
Milan je promenio stajling, više ne nosi šljokičasta odela, već isključivo crnu garderobu od glave do pete i ima dugačku kosu i bradu! On je u nedelju viđen kako iz prvog reda sa monasima prati predavanje oca Rafaila, igumana manastira Podmaine na temu "Krst - Znak pobede".
Pravoslavac
Hajde za početak da naučimo da biti pravoslavni hrišćanin ne podrazumeva samo okačiti brojanicu o retrovizor u kolima
Milan Stanković
-Milan je bio u Nevesinju u društvu svog brata od tetke, koji je monah. Već godinama je posvećen veri - redovno posti, čita molitve i obilazi manastire. Koliko znam, ne planira da se zamonaši. U veri je pronašao mir, više ga estrada ne zanima - kaže naš izvor blizak pevaču i dodaje da mnogi nisu ni prepoznali pevača sa dugom kosom i bradom.
Foto: Facebook printscreen
Stanković je i sam pričao da se posvetio veri. Koliko se promenio, pokazuju i njegove reči...
- Kršten sam još kao beba da bih preživeo. Velike darove mi je dao Bog, a s tim ide i veliki krst. Ali u ludilu ovog vremena, duhovno slepi, gluvi, nemi i svegrešni, svi neminovno ozbiljno promašujemo i sa zakašnjenjem osetimo da bez logosa božjeg nema života. Sve se na kraju završava Gospodom, jer kroz njega je sve i postalo - rekao je pevač.
Za Milana se već duže vreme spekuliše da se zamonašio.
Pokajanje
Molim vas da se pokajemo i izmirimo s Bogom, da iskoračimo iz prolaznih i trivijalnih stvari, iz vremena u večnost
Milan Stanković
- Nažalost, svedoci smo da u medijima veoma retko nailazimo na istinu o meni. Bezumni ljudi su i sveto monaštvo sveli na vesti iz rijalitija i vračare. Za početak, manastiri i svetootačko predanje su tu da nas uče i pomognu nam da postanemo hrišćani, što je vrhunska vrednost. Biti istinski hrišćanin je stanje duha koje nadilazi vreme i nakon telesne smrti prelazi u večno blaženstvo. Ali hajde za početak da naučimo da biti pravoslavni hrišćanin ne podrazumeva slobodan dan za jelo i piće za praznike, niti brojanicu okačenu o retrovizor u kolima - kaže pevač i poručuje nekadašnjim fanovima:
Foto: printscreen
Vesna i Nikolija ga podržavaju
Milanove najbolje prijateljice i dalje su one koje je stekao još dok se bavio estradom - Vesna Zmijanac i njena ćerka Nikolija Jovanović. Njih dve ga maksimalno podržavaju, kao i bivša devojka Rada Manojlović, s kojom se zabavljao na početku muzičke karijere, posle takmičenja "Zvezde Granda", u kojem su oboje učestvovali.
- Hajde da se svi latimo spasonosne Isusove umnosrdačne molitve, koja je ključ za osvajanje unutrašnjih prostora, za trezvenoumlje, upoznavanje Boga, sebe i stvarnosti. A onda nam neće biti važne banalnosti i tračarenje. Tada ćemo moći da se obradujemo, a ne snebivamo kada naša braća i sestre idu u manastir. Molim vas da se najpre upoznamo, pokajemo i izmirimo s Bogom, da iskoračimo iz prolaznih i trivijalnih stvari, iz vremena u večnost. Iz statistike preživelih u punoću života!
Pevačica Ksenija Pajčin i njen dečko, maneken Filip Kapisoda nađeni su mrtvi, 16. marta 2010. godine u stanu u kome je ona živela sa majkom, u Nikšićkoj ulici u beogradskom naselju Voždovac, a pevačica Maja Nikolić za Informer rekla je da nije slutila da će tako tragično završiti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pevačica Ksenija Pajčin i njen dečko, maneken Filip Kapisoda nađeni su mrtvi, 16. marta 2010. godine u stanu u kome je ona živela sa majkom, u Nikšićkoj ulici u beogradskom naselju Voždovac, a pevačica Maja Nikolić za Informer rekla je da nije slutila da će tako tragično završiti.
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
Tokom redovnih aktivnosti u školi, u zaključanom metalnom ormanu u kabinetu za hemiju, potpuno neočekivano pronađena su dva funkcionalna pištolja i čak 70 komada pripadajuće municije!
Vlada Srbije razrešila je profesore Nebojšu Bojovića sa mesta predsednika, a Vladana Đokića sa mesta člana Upravnog odbora Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije.
Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke (SRS) Aleksandar Šešelj raskrinkao je opasne namere prozapadne opozicije i blokadera u Novom Sadu, upozorivši na Informer televiziji da je ideja vojvođanskog separatizma i te kako živa među onima koji prave haos na ulicama!
Umesto da se zaustave i zapitaju gde vode njihovi pozivi na linč, ekstremisti sa društvenih mreža nastavljaju sa brutalnim zastrašivanjem policajaca i njihovih porodica!
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U ponedeljak 17. avgusta, posle podne i uveče na severu i zapadu, a u utorak i u ostalim krajevima, stižu kratkotrajna kiša, pljuskovi i pad temperature.
Potencijalno toksične plavozelene alge proširile su se na Baltičko more i jezera na severnoj obali Nemačke, zbog čega su zdravstvene vlasti izdale upozorenje plivačima da izbegavaju vidljive koncentracije u vodi.
Veliki požar koji je danas izbio u vikend naselju kod Bovanskog jezera zahvatio je više objekata i šumski pojas iznad naselja, a u gašenje je uključen i helikopter.
"Suzuki džimni" je automobil čija cena s godinama raste zbog popularnosti. Cena novog modela iznosila je oko 23.000 evra, dok se za polovnjak izdvaja i do oko 40.000 evra!
Muškarac iz Lazarevca, inicijala G. L. (63), teško je povređen kada ga je prilikom radova na kući najpre udarila struja, nakon čega je pao sa visine od tri metra.
Mađarske vlasti počele su kontrolisano potapanje barži u Dunavu u okviru napora da podignu nivo vode i spreče obustavu rada nuklearne elektrane Pakš, saopštili su danas zvaničnici.
U selu Konotopje u centralnoj Poljskoj danas je zvanično otkrivena za javnost statua Bogorodice visoka 55 metara, nakon svečanog blagoslova, čime je postala najviši spomenik posvećen Bogorodici u Evropi, javlja poljski javni servis TVP.
Dok pojedine rase pasa bez problema mogu da žive u stanu uz redovne šetnje, postoje i one kojima su za zadovoljan život potrebni mnogo više prostora, kretanja i aktivnosti.
Ako želite desert koji izgleda kao da ste se oko njega posebno potrudili, a pritom ne želite da uključujete rernu, ova verzija Kapri torte je odličan izbor.
TikTokerka Babs, poznata kao "internet baka", skupila je skoro 240.000 lajkova trikom za uklanjanje neprijatnih mirisa iz mašine za veš pomoću limuna i paste za zube.
Važno birati lagane i nutritivno bogate namirnice za večeru, koje podržavaju zdravu cirkulaciju i opšte zdravlje srca. Odličan izbor su semenke bundeve.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.