Portparol Prvog osnovnog suda u Beogradu oglasio se povodom snimka koji je na društvenim mrežama objavila muzička zvezda Jelena Karleuša.
Pevačica Jelena Karleuša napravila je pravu pometnju kada je na svom nalogu na društvenoj mreži Iks objavila snimak iz sudnice na kojem se raspravlja sa ljutom rivalkom Svetlanom Cecom Ražnatović.
Jelena je, naime, krišom snimala ročište koje se održalo sa Cecom, a sada se za Kurir oglasio portparol Prvog osnovnog suda u Beogradu, sudija Bojana Jokić, koja je između ostalog, navela da je fotografisanje, audio i video snimanje u zgradi suda može obaviti samo uz prethodno pribavljeno pisano odobrenje predsednika suda.
- Fotografisanje, audio i video snimanje na ročištima u cilju javnog prikazivanja snimka obavlja se po odobrenju predsednika suda, uz prethodno pribavljenu saglasnost predsednika veća, sudije i pisanog pristanka stranaka i učesnika snimljene radnje, a u skladu sa članom 60 Sudskog poslovnika. Prilikom davanja odobrenja za fotografisanje i snimanje vodi se računa o interesovanju javnosti, interesu postupka, privatnosti i bezbednosti učesnika u postupku. Nakon pribavljenog odobrenja, fotografisanje i snimanje obavlja se pod nadzorom sudije, na način koji obezbeđuje nesmetan tok suđenja i red u sudnici - piše u mejlu.
Foto: printscreen instagram
- U svim drugim slučajevima, strankama i drugim učesnicima u postupku nije dozvoljeno fotografisanje, audio i video snimanje. Takođe, portparol suda daje obaveštenja o radu suda i o pojedinim predmetima koji se vode pred tim sudom, ali da ne može iznositi lično mišljenje o donetim odlukama, o toku postupka ili o tome da li su u nekoj radnji eventualno ostvarena obeležja nekog krivičnog dela ili to nije slučaj - piše u odgovoru potparola Prvog osnovnog suda sudija Bojana Jokić.
- U pogledu predmeta ovog suda, obaveštavam vas da je u pitanju postupak koji se vodio po privatnoj krivičnoj tužbi i da je pravnosnažno okončan donošenjem presude kojom je okrivljena oslobođena od optužbe da je izvršila krivično delo uvrede - navedeno je na kraju mejla.
Da li je snimak zastareo?
Međutim, Jelena Karleuša, postoji mogućnost, objavila je sporni video na društvenoj mreži Iks tek kad je prošlo tri godine od kad je on nastao, što bi moglo da znači da je ovo krivično delo zastarelo, jer je sporno suđenje bilo pre nekoliko godina.
Aleksandar Radulović Futa oglasio se za Informer nakon izjave Jelene Karleuše da mu je folk diva Ceca Ražnatović pomogla u gašenju njenog Jutjub kanala.
Tea Tairović prokomentarisala je za Informer izjavu Jelene Karleuše da za razliku od nje, ona ne peva po gril-kafe barovima pred 30 ljudi u Sjedinjenim Američkim Državama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustovao je svečanom otvaranju prve fabrike humanoidnih robota u Srbiji, svetskog tehnološkog giganta kompanije "Minth".
Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko doputovao je u Moskvu na razgovore sa Vladimirom Putinom u trenutku naglog rasta straha od širenja ukrajinskog sukoba, a bezbednost će zvanično biti jedna od glavnih tema dvojice lidera.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić brutalno je ogolila licemerje i opasne namere blokadera koji pokušavaju da ometaju i spreče uredno prijavljeni skup podrške predsedniku Aleksandru Vučiću u Užicu.
Šaka ekstremista i lažnih opozicionara više i ne krije svoje prave, povratničko-nasilničke namere prema većinskoj Srbiji. Nasilnici koji mesecima maltretiraju pošten narod na ulicama sada su potpuno otvoreno objavili rat svakom građaninu koji ne misli kao oni.
Ekstremistička grupa okupljena oko blokaderskog profila "NS Zborovi" na društvenoj mreži Iks izvela je novi, do sada najbrutalniji napad na sopstveni narod i državu, otvoreno vređajući sve građane koji daju podršku politici rada, napretka i stabilnosti.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika Republike za regionalna pitanja Miloš Vučević reagovao je povodom novog talasa bezumlja i nasilja koji su blokaderi priredili u Užicu, poručivši da je ekstremistički pokret započeo svoju predizbornu kampanju tačno tamo gde je stao prošlog septembra, napadima na novinare, policiju i mirne građane.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
Bivši učesnik "Exatlona" Andrej Bedić otkrio je kako se nosio sa porazima u takmičenju, ali i detalje iz privatnog života koje javnost do sada nije znala.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija muzičara Pavla Boškovića, poznatijeg kao Gazda Paja, iz detinjstva, koja je izazvala brojne reakcije i simpatije fanova.
Bivša učesnica Exatlona Sanja Kalinović podelila je sa pratiocima svoje mišljenje o učešću Gazda Paje u novoj sezoni najvećeg sportskog rijalitija na svetu.
U iskrenom intervjuu za Informer, Dušica Topić govorila je o iskustvu u rijalitiju "Exatlon", sportu, životnim lekcijama, ali i novim planovima koji su pred njom.
Paralizovana deca prohodaju, nerotkinje dobijaju porod, a bolesnici koje su lekari otpisali odlaze zdravi - manastir Raletinac kod Rekovca jedno je od najtajnovitijih svetih mesta u Srbiji.
Požar koji je juče izbio na teritoriji sela Muhovo kod Novog Pazara i dalje nije lokalizovan, a vatrogasci ulažu ogromne napore da vatrenu stihiju stave pod kontrolu. Domaćinstva u Muhovu i Kozniku trenutno nisu ugrožena, dok su ekipe preventivno raspoređene u blizini kuća.
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov izjavila je da su sve službe u stanju pripravnosti zbog najavljene košave koja preti da otvori nova žarišta u Deliblatskoj peščari.
Na magistralnom putu od Požege ka Čačku u popodnevnim satima došlo je do teške saobraćajne nezgode u kojoj su se direktno sudarila dva putnička automobila.
Nezapamćeni skandali i grozota potresaju Katoličku crkvu nakon što je Zadarska nadbiskupija hitno suspendovala don Josipa Radića, kojem se pred sudom u Rijeci sudi zbog bezobzirnog prikrivanja stravičnog zločina nad devojkom (23).
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Na jednoj od najlepših na Sardiniji, Kala Kotićio, broj posetilaca ograničen je na svega 60 dnevno, mesta se moraju unapred rezervisati, a za ulazak se plaća naknada od tri evra.
Domaći kolač od samo 5 sastojaka idealan je kada vam se jede nešto slatko, ukusno i jednostavno za pripremu. Savršen je za sve prilike, posebno kada želite pravi domaći kolač bez mnogo truda.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.