Viši sud u Čačku potvrdio je presudu Osnovnog suda kojom je Čačanin I. S. pravnosnažno osuđen zbog krivičnog dela ugrožavanje sigurnosti.
Njemu je izrečeno četiri meseca uslovne kazne, koja se neće izvršiti ukoliko u roku od 4 godine ne počini novo krivično delo.
- Naime, incident se dogodio 28. aprila 2024. godine oko tri sata iza ponoći, kada je I. S, komšijama upućivao ozbiljne pretnje. U sudskom dokumentu se navodi da je vikao: "Pobiću vas sve" uz niz teških uvreda koje sud pominje u obrazloženju. Posebno uznemirujući deo presude odnosi se na pretnje koje su, prema navodima suda, bile usmerene i ka detetu oštećenih. U obrazloženju se navodi da je okrivljeni pretio da će dete "prebiti" i da će ga "izvesti iz škole", zbog čega su oštećeni izjavili da su osetili ozbiljan strah za svoju bezbednost i bezbednost porodice - navodi se u presudi u koju je agencija RINA imala uvid.
U obrazloženju odluke suda se pominje da su se odnosi između okrivljenog i oštećenih postojali i ranije, i da su ga komšije prijavljivale više od 30 puta.
Pored uslovne kazne, I. S. je izrečena mera zabrane približavanja i komunikacije sa oštećenima u trajanju od 2 godine, i obaveza isplate 6.000 dinara paušala.
Cetinjska policija uhapsila je V. M. (60) iz tog grada, zbog sumnje da je jednom Podgoričaninu, nakon fizičkog napada, pretio sekirom. Pretresom stana i drugih prostorija koje koristi osumnjičeni je oduzet pištolj.
Vladimir Babić osuđen je pred Specijalnim sudom u Beogradu na 12 godina zatvora zbog učešća u ubistvu Zorana Uskokovića, zvanog Mali Skole i, nakon poternice i hapšenja, prebačen je u Centralni zatvor u Beogradu.
Viši sud u Podgorici osudio je Stefana Đukića Mandića na jedinstvenu kaznu od 14 godina i 10 meseci zatvora zbog podstrekavanja na napad na sudiju Biljanu Uskoković, teške telesne povrede putem podstrekavanja i neovlašćene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga.
Srpska porodica osuđena je u Švajcarskoj zbog trgovine ljudima nakon što je sud utvrdio da je godinama eksploatisala žene iz Srbije koje su dovodili da rade kao čistačice u luksuznom skijalištu Gštad.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Cetinjska policija uhapsila je V. M. (60) iz tog grada, zbog sumnje da je jednom Podgoričaninu, nakon fizičkog napada, pretio sekirom. Pretresom stana i drugih prostorija koje koristi osumnjičeni je oduzet pištolj.
Zagrebački Večernji list, ustaško glasilo koje svaku priliku koristi za napad na Srbiju, pokušao je da sakrije istinu od svojih čitalaca, ali su uhvaćeni u brutalnoj prevari.
Glavni urednik Informera Dejan Vukelić rasturio je drekavca iz Skupštine Srđana Milivojevića, koji je brže bolje otrčao u Brisel, gde se žalio na politiku koju vodi predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Gradski odbor Srpske napredne stranke (SNS) u Novom Sadu oglasio se povodom, kako navode, brutalnih napada na predsednika stranke Miloša Vučevića i ministarku privrede Adrijanu Mesarović.
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov je u Narodnoj skupštini podsetio i na nasilje kojem su godinama izložena deca predsednika Aleksandra Vučića, i optužio opoziciju za laži o zvučnom topu i izazivanje građanskog rata u Srbiji
Na konferenciji predsednika parlamenata država kandidata za članstvo u Evropskoj uniji, koja se juče i danas održava u glavnom gradu Srbije, usvojena je Beogradska deklaracija.
Povlači se električna ubodna testera Villager AGM JS450, nakon što je utvrđeno da predstavlja ozbiljan rizik od povreda korisnika, objavljeno je u sistemu NEPRO.
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede je zbog najavljenog novog talasa visokih temperatura i povećanog rizika od izbijanja požara na otvorenom prostoru apelovalo na poljoprivrednike da ne pale strnjiku, žetvene ostatke, smeće i biljni otpad.
Aleksa Marković danas otvoreno govori o godinama emotivnog prejedanja, borbi sa sopstvenim osećanjima i trenutku kada je shvatio da promena ne počinje na tanjiru, već u čoveku.
Predsednik SAD Donald Tramp najavio je na samitu NATO u Ankari da će američki napadi na Iran biti nastavljeni u sredu uveče, posle novog zaoštravanja u Ormuskom moreuzu i iranskih napada dronovima i raketom na brodove za koje Vašington tvrdi da su imali puno pravo da se nalaze u tim vodama.
Ukrajina odustaje od ranije američke mirovne formule od 28 tačaka, koja je predviđala i povlačenje ukrajinskih snaga iz Donbasa kao jedan od uslova za prekid sukoba sa Rusijom, piše Njujork post.
Iskusni veterinar upozorava da vlasnici često prekasno primete prve znake pregrevanja, zbog čega savetuje nekoliko jednostavnih načina da ljubimcima olakšaju boravak napolju.
Novo istraživanje koje je obuhvatilo rezultate 28 velikih studija pokazalo je da postoji određena povezanost između alergijskih bolesti i rizika od razvoja raka.
Karakteristične kuće u beloj i plavoj boji zaštitni su znak bajkovitih grčkih destinacija, kao što su Mikonos i Santorini, ali da li znate šta karakteristične boje vedrog neba i mora simbolizuju?
Američka pevačica i glumica Dženifer Lopez pojavila se na glamuroznoj zabavi luksuznog draguljarskog brenda "Chopard", održanoj u pariskom restoranu gde je oduševila sve svojim izgledom.
Tačno u 13 časova danas počela je prodaja ulaznica za drugi veliki koncert Milančeta Radosavljevića na Tašmajdanu, zakazan za 29. avgust pod simboličnim nazivom „Tašmajdan 2 – jer ste vi to tražili“.
Pevač Andrija Bajić preminuo je juče u 89. godini, a pre samo dva meseca sa suprugom Malom Canom gostovao je u emisiji gde je bio vidno raspoložen i dobrog zdravlja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.