Novica Elek, koji je sinoć likvidiran u Surčinu, kada je nepoznati napadač pucao u njega nasred ulice, ostao je upamćen u srpskoj javnosti po teškom zločinu koji je počinio pre 10 godina, kada je svojoj supruzi Tijani pucao u noge.
Tijana S. i njena porodica su, inače, godinama trpeli maltretiranje od Eleka, a Tijanin otac Živko je bivšeg zeta nekoliko puta prijavljivao policiji zbog različitih krivičnih dela. Neki od tih postupaka i dalje su u fazi istrage.
Foto: MUP
Novica Elek
- Dan pre ranjavanja, prijavila sam Novicu jer mi je pretio telefonom. "Ubiću i sebe i naše dete", pretio je kada je shvatio da ga traže iz tužilaštva. Sutra su mi kolege sa posla rekle da se u susednoj firmi raspitivao ko me dovozi na posao. U 14 sati krenula sam s posla kući, kada sam negde u blizini Pravoslavnog groblja u Surčinu uočila njegov džip kako ide ka mojim kolima - pričala je Tijana za "Blic".
Detalji maltretiranja Elekove žene
Kako smo ranije pisali, incidenat se dogodio 2. aprila 2016. godine u Surčinu. Novica Elek je oko 14.30 časova sačekao bivšu suprugu Tijanu Sekulić nakon što je izašla s posla, a potom je brutalno napao.
Iz pištolja je u nju ispalio tri hica, pogodivši je u obe potkolenice, da bi je potom u teškom stanju izbacio iz automobila i pobegao. Automobil koji je koristili ubrzo je pronađen, ali je Elek uspeo da izmakne policiji i ostane u bekstvu više od dve godine.
U maj 2018. godine konačno je lociran i uhapšen na graničnom prelazu između Kosova i Metohije, u trenutku kada je pokušao da pređe granicu koristeći lažni pasoš.
Zbog ranjavanja bivše supruge i nedozvoljenog nošenja oružja, Viši sud u Beogradu ga je u maju 2019. godine osudio na četiri i po godine zatvora.
Međutim, Apelacioni sud je u decembru 2020. ukinuo ovu presudu i naložio ponovljeno suđenje, procenivši da prvostepeni sud nije dao jasne razloge o odlučnim činjenicama. Uz ovaj slučaj, Elek se teretio i da je napao svog tasta pred bivšom suprugom.
Ubistvo u Surčinu
Podsetimo, Elek je upucan u glavu iz vatrenog oružja, sinoć nešto pre 21 sat, nasred ulice u beogradskom naselju Surčin dok je izlazio iz automobila. Ubica je navodno pobegao na biciklu.
Policija je pokrenula akciju Vihor 3 i kako saznajemo traga za mlađim muškarcem sa naočarima koji je na sebi imao crni šorc i crnu majicu i hirurške rukavice.
Sigurnosne kamere snimile su trenutak kada je Novica Elek, koji je od ranije poznat policiji, brutalno likvidiran nasred ulice u Surčinu. Upozoravamo da je tekst u nastavku uznemirujući, kao i sadržaj na snimku.
Tokom protekle noći u Beogradu se u naselju Surčin oko 21.00 sata dogodilo ubistvo muškarca, a ekipa Hitne pomoći je po dolasku na lice mesta konstatovala njegovu smrt, saopšteno je iz službe Hitne pomoći.
Novica Elek (45) ubijen je sinoć nešto pre 21 sat u Surčinu na trotoaru ispred kuće. Ubica, koji je navodno bio na biciklu, prišao je Novici kad je izlazio iz automobila, a potom mu ispalio hitac u slepoočnicu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sigurnosne kamere snimile su trenutak kada je Novica Elek, koji je od ranije poznat policiji, brutalno likvidiran nasred ulice u Surčinu. Upozoravamo da je tekst u nastavku uznemirujući, kao i sadržaj na snimku.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na sramno ćutanje Evrope na veličanje ustaštva, istakavši da se u jednom njenom delu nacizam ponovo normalizuje, dok se prema različitim državama primenjuju dvostruki aršini.
Na društvenoj mreži Iks osvanuo je nov snimak siledžije i blokadera Nikole Đorđioskog (33) iz Užica, koji je u sramnom napadu ogromnom kamenicom pogodio i teško povredio snimatelja Radio-televizije Srbije!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić reagovao je na sramno ćutanje Evrope na veličanje ustaštva, istakavši da se u jednom njenom delu nacizam ponovo normalizuje, dok se prema različitim državama primenjuju dvostruki aršini.
Pavel Bušujev, rukovodilac Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta zemalja ZND, u svojoj kolumni poručuje da je Rpublika Srpska ruski Dombas, a Ratko Mladić ruski heroj!
Mlada Nina Trnavac iz Užica, čiji je jučerašnji govor iz srca ovog grada dirnuo čitavu Srbiju, govorila je ekskluzivno za Informer i otkrila nove detalje terora koji je preživljavala u poslednje dve godine zbog blokadera i to samo zato što otvoreno podržava SNS i politiku predsednika Aleksandra Vučića.
Učesnici prve sezone Exatlona Srbija Radojica Lazić i Anabela Zonai trenutno se nalaze u Dominikani, a javnost najviše zanima da li je njihov odlazak povezan sa drugom sezonom takmičenja.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski obišla je danas radove na obnovi Čukur česme u Beogradu, jednog od najznačajnijih istorijskih mesta u prestonici, za čiju je obnovu Ministarstvo opredelilo 991.800,00 dinara.
Iran je za svaki novi sukob pripremio novo oružje, tehnologije i taktike koje namerno drži u tajnosti kako bi protivnika iznenadio tek na bojnom polju, tvrdi portparol iranskog Ministarstva odbrane brigadni general Reza Talai-Nik.
Odbijanje Islanđana da obnove pregovore o članstvu u Evropskoj uniji predstavlja novu pobedu predsednika Rusije Vladimira Putina nad Zapadom, ocenio je Ginter Felinger, veliki mrzitelj Srbije i Rusije.
Dvadesetdvogodišnja devojka ubijena je, a još petoro mladih je ranjeno u pucnjavi na rejv žurci u švajcarskom gradu Arauu, dok policija i dalje traga za napadačem ili više njih.
Nova ruska krstareća raketa "Banderolj" postala je ključni deo kampanje koja je gotovo zaustavila komercijalnu plovidbu kroz ukrajinske crnomorske luke, dok je izvoz žita u prvoj polovini avgusta pao oko 75 odsto u odnosu na isti period prošle godine, piše britanski Telegraf.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
Kada pas stavi šapu na svog vlasnika, to najčešće znači da želi da pokaže ljubav i privrženost. Ipak, ovaj gest nije samo znak nežnosti, već i važan način na koji pas komunicira sa čovekom.
Dr Duong Thi Phuong sa Odeljenja za ishranu Univerzitetske bolnice za medicinu i farmaciju u Vijetnamu je otkrila koje svakodnevne navike mogu da imaju veliki uticaj na zdravlje digestivnog sistema.
Bivša rijaliti zvezda Dalila Dragojević progovorila je o sukobu sa Vesnom Rivas i poručila da pevačica ne govori istinu kada kaže da je dobila na sudu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.