Miša Jovanović (57) iz Lazarevca ubio je suprugu Gordanu Jovanović (47) i teško ranio njenog brata Gorana Radosavljevića (42) u kafiću "Mali Pariz" u centru Kruševca, a posle višečasovne policijske potere pucao je sebi u glavu u kukuruzištu kod sela Brđani.
Stravičan zločin dogodio se pre tačno četiri godine oko 10.30 sati u Brijanovoj ulici. Prema rečima očevidaca, Gordana i brat Goran su prvi došli u kafić, a Miša je stigao nakon 20 minuta.
- Oni su sedeli u letnjoj bašti i pili kafu. Čuo sam kako Miša nagovara Gordanu da mu se vrati, a iz njihove priče sam shvatio da se ona zajedno sa decom pre dva meseca odselila iz Lazarevca. Kada je ona rekla da neće, Miša je ustao i povikao: 'Obećavam ti, ubiću prvo tebe, pa decu i sebe!' Zatim je izvadio revolver i dva puta pucao Gordani u glavu, a onda jedan hitac ispalio šuraku u glavu. Oni su pali kao pokošeni, dok je on istrčao iz kafića i pobegao - rekao je jedan od svedoka.
Posle svega naručio pljeskavicu!
Na mesto pucnjave ubrzo je došla Hitna pomoć koja je u bolnicu prevezla teško ranjenog Gorana. Za nesrećnu Gordanu nije bilo spasa, jer joj je bilo razneto pola lobanje.
Policija je odmah počela opsežnu potragu za Jovanovićem, koji je sa mesta zločina pobegao vozeći svoj crni džip.
- Budući da je osumnjičeni rekao da će ubiti i dvoje dece, koje ima sa Gordanom, policija je prvo njih obezbedila. Međutim, za to vreme je Jovanović već stigao u Čačak. On je čak svratio do jednog kioska, gde je kupio pljeskavicu, kao da pre toga nije počinio krvavi zločin - naveo je tada Informerov sagovornik iz istrage.
Iskusnim operativcima nije trebalo dugo da lociraju ubicu i krenu sa pripremama njegovog hapšenja.
- Kada je Jovanović shvatio da je otkriven, on je uskočio u svoj džip i velikom brzinom počeo da beži. Za njim je pojurilo nekoliko policijskih patrola. Na punktu kod Preljine iznenada je uleteo u suprotan smer i sve je izgledalo kao da hoće namerno da se zakuca u nekog. Vozio je sumanuto, a automobili koji su dolazili iz drugog pravca su mu se sklanjali sa puta. U jednom trenutku, u ataru sela Brđani, izgubio je kontrolu nad vozilom i udario u zaštitnu ogradu - naveo je naš izvor.
Jovanović je, kako je dodao, odmah iskočio iz automobila i dao se u beg:
- Preskočio je ogradu na autoputu. Zatim je počeo da beži kroz kukuruze. Međutim, dok su ga policajci sustizali, Miša je zastao, okrenuo se i pucao sebi u glavu. Preminuo je na mestu.
U nastavku suđenja taksisti Radenu Vasiljeviću (67), optuženom da je sa 17 uboda nožem ubio suprugu Slavicu (54), juče je u Višem sudu u Beogradu saslušan sudski veštak medicinske struke Vladimir Živković koji je istakao da je za žrtvu bilo smrtonosno šest rana.
Surovo ubistvo Dušana A. koji je ništa ne sluteći posle rođendana svoga sina otišao u kafanu na "samo još jedno piće", još jedna je u nizu besmislenih tragedija u kojima su živote izgubili ljudi koji u životu ni mrava nisu zgazili
Ivana je mučki ubijena 23. decembra u stanu na Zvezdari, a ova tragedija još uvek nije dobila epilog. Potera za Crnogorcem Jetmirom Gočajem, osumnjičenim za ovaj zločin, nije dala rezultat ni posle podizanja međunarodne poternice, sumnja se da ga kriju članovi albanskih kriminalnih grupa.
Damir Mehić (47) zvani Bibi, koji je osuđen na 17 godina zatvora zbog ubistva u Tuzli, uhvaćen je na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla", u trenutku kada je sa falsifikovanim dokumentima pokušao da uđe u našu zemlju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U nastavku suđenja taksisti Radenu Vasiljeviću (67), optuženom da je sa 17 uboda nožem ubio suprugu Slavicu (54), juče je u Višem sudu u Beogradu saslušan sudski veštak medicinske struke Vladimir Živković koji je istakao da je za žrtvu bilo smrtonosno šest rana.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Predsednik SAD Donald Tramp otvorio je jedan od najvažnijih američkih rudarskih poslova u Centralnoj Aziji: sporazum sa Kazahstanom o razvoju ogromnih nalazišta volframa, metala koji je ključan za vojnu industriju, rakete, avione, čelik, elektroniku i poluprovodnike.
Juče je u Kraljevu održan blokaderski skup koji je jedva okupio nešto više od 3.000 zgubidana. Ono što nas posebno zabrinjava jeste snimak koji kruži po društvenim mrežama, na kome se vidi stariji čovek koji je zloupotrebljen od strane blokaderske "elite".
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) dr Vojislav Šešelj poručio je da blokaderi ne mogu biti budućnost Srbije, uz ocenu da građani žele stabilnost i nastavak razvoja zemlje, a ne proteste i blokade.
Blokaderi predvođeni Petrom Đurićem, pijani i drogirani, zaustavljeni su od strane policije u Kraljevu posle blokaderskog skupa, a u nastavku teksta pogledajte kako je izgledalo privođenje opozicionog lidera.
Nakon završenog blokaderskog protesta u Kraljevu pod sloganom "Sve se vidi na Vidovdan", policija je u Ulici Jovana Deroka zaustavila automobil novosadskih registarskih oznaka, u kojem se nalazilo više osoba, među kojima je bio blokader Petar Đurić, jedan od lidera pokreta "Ćale, ovo je za tebe".
Danas će biti predstavljen novi ekonomski program za penzionere i socijalno ugrožene građane, reklao je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
U Srbiji će danas biti sunčano i veoma toplo, uz slab i umeren istočni i jugoistočni vetar. Najniže temperature kretaće se od 16 do 25, a najviše od 36 do 39 stepeni Celzijusa.
Poljska ubrzava pregovore sa SAD o stvaranju stalne američke vojne baze na svojoj teritoriji, iako je javnost gotovo presečena na dva dela: 44,1 odsto građana podržava novu bazu, dok je 40,9 odsto kategorično protiv.
U moskovskom Muzeju „ATOM” zvanično su proglašeni pobednici sedme sezone međunarodnog naučno-obrazovnog projekta „Ledolomac znanja”, koji se održava uz podršku ruske državne korporacije „Rosatom”. Najtalentovaniji srednjoškolci već u avgustu kreću u jedinstvenu ekspediciju na Severni pol, i to nuklearnim ledolomcem „50 godina Pobede”.
Kriza goriva u Rusiji više nije lokalni poremećaj, već problem koji je zahvatio veliki deo zemlje. Ograničenja prodaje benzina i dizela, redovi na pumpama, zabrana točenja u kanistere i limiti po automobilu sada se beleže u desetinama regiona.
Ruske snage stigle su na oko osam do devet kilometara od Slavjanska, jednog od ključnih gradova ukrajinske odbrane u Donbasu, a najnoviji snimci sa fronta zapadno od Raj-Aleksandrovke potvrđuju procenu koju je izneo predsednik Rusije Vladimir Putin.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Dok javnost bruji o vezi Jakova Jozinovića i Džejle Ramović, posebnu pažnju fanova privlači jedna izjava pevačice nakon njihovog nastupa u Sava Centru.
Majka Teodore Džehverović, Gordana Džehverović, komentarisala je aktuelna dešavanja u Eliti 9, te se dotakla odnosa Aneli Ahmić i Asmina Durdžića koji se prethodnih meseci svađaju i iznose prljav veš.
Makedonska pevačica Kaliopi Bukle oglasila se povodom smrti Vladimira Vlade Janevskog, jednog od najpoznatijih makedonskih pop pevača. On je umro u Skoplju u 65. godini posle kraće bolesti, a pevačica se oprostila emotivnim rečima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.