Na suđenju Damjanu Gvozdenoviću (20) za teško ubistvo Aleksandra Tatalovića (21) 23. februara 2022. godine u Rakovici, u Višem sudu u Beogradu svedočili su očevidci A.S. i U. R., koji su tada bili sa Tatalovićem.
Tokom suđenja A.S. je objasnila da je sa optuženim za ubistvo, Gvozdenovićem pre toga bila tri godine u vezi do kraja 2021. godine, ali i da je početkom prošle godine u februaru počela vezu sa ubijenim Tatalovićem.
- To veče smo bili do Aleksandrove vikendice da nešto ostavi i u povratku smo išli po prijatelja U. R. da odu zajedno u kafić. U trenutku su počeli da mi stižu pozivi sa skrivenog broja. Čulo se nešto nerazgovetno, kao neke provokacije, dobacivanje, ruganje i neka buka i muzika u pozadini. Usledilo je još 4 ili 5 takvih poziva, kada mi je Aleksandar uzeo telefon. Pitao je: "Ko je i zašto provocira", ali veza se prekinula - kazala je A.S. devojka ubijenog mladića.
Foto: printscreen
Prema njenim rečima telefon je opet zvonio kada su stigli kod U.R.
- Aleksandar je stavio na spikerfon i taj glas je rekao "doprati devojku kući", prepoznala sam Damjanov glas. Zvučao je kao neko ko provocira i podsmeva se. Onda je ponovo zvao i rekao da dođemo do podruma zgrade, a to je drugi ulaz u našu zgradu. Kada smo došli Damjan je tamo bio sa nekoliko drugova - navela je A.S.
Foto: Informer/mesto ubistva
A. S. je objasnila da je govorila Aleksandru da ne idu, da nije htela konflikte i rasprave sa Damjanom, jer je znala kakav je, ali da se on postavio zaštitnički i hteo to da reši, ali kako je rekla ne tako krvnički:
- Aleksandar je hteo da Damjanu kaže da me više ne zove i da se neću miriti sa njim, da Damjan to skapira i razume. Hteo je da razgovaraju i reše to. Kada smo stigli Damjan je istupio iz svoje grupe, bio je metar ispred nas, stala sam ispred Aleksandra da probam da sprečim sukob. Aleksandar kad su prilazili podigao ruke i rekao Damjanu da nema ništa kod sebe i da želi da reši problem kao muškarac sa muškarcem. Damjan je tada izvadio nož, Aleksandar i Uroš su videli da će da nasrne, pa su me gurnuli u stranu i ja sam poklekla. Dok sam se okrenula, ustala i pogledala oni su već bili u žbunju, koje je bilo na korak od nas. Aleksandar je ležao na zemlji, a Damjan je bio na njemu, stojao je i ubadao ga nožem. Aleksandar se borio, pokušavao da ga odgurne i Damjan je pao preko njega, kad smo Uroš i ja pritrčali i počeli da ih razdvajamo. Videla sam kada je Damjan dva, tri puta ubo Aleksandra. Pritrčali su i Damjanovi drugovi da razdvajaju, koji su bili sa maskama i kapuljačama na glavi i čula sam da govore "uzmite mu nož". Kad su ih razdvojili videla sam oštar veliki kuhinjski nož crne drške, a Urošu su ruke bile krvave, jer se posekao po dlanovima kad je pokušao da ga otme - objasnila je A.S.
Foto: Informer
Potom je, kako je objasnila Damjan ustao i pobegao, a razbežali su se i njegovi drugovi. Ona je prepoznala njih trojicu i kazala je da ih oni nisu udarali, niti napali.
- Ja sam pozvala policiju, a Uroš Hitnu pomoć. Aleksandra smo izvukli iz žbunja na beton. Ja sam ga dozivala, lupala mu šamare da dođe sebi, držala mu glavu, pokušavali smo da ga održimo u životu - ispričala je devojka.
Prema njenom opisu Damjan je na sebi imao crni duks sa kapuljačom na glavi i masku sa likom Gavrila Principa, koja je bila deo dukserice.
- Prepoznala sam ga po stavu i stasu. Znala sam da ima taj duks u kom je bio te večeri - rekla je devojka kojoj je dečko ubijen na njene oči.
Foto: Privatna arhiva
Na pitanje koji je to bio problem, ona je odgovorila da misli da je to Damjanova ljubomora.
Inače, ona je na sudu objasnila da je Gvozdenović od raskida nije zvao, ali joj je za rođendan krajem januara poslao poruku. Posle toga su se međusobno blokirali na društvenim mrežama i to veče je prvi put zvao od raskida.
Damjan Gvozdenović (21) priznao je danas pred Višim sudom u Beogradu da je 23. februara prošle godine ubio Aleksandra Tatalovića (21) u naselju Rakovica, u Ulici Jedanaeste krajiške divizije, ali da je tada bio pijan i da se zbog toga ne seća detalja
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Damjan Gvozdenović (21) priznao je danas pred Višim sudom u Beogradu da je 23. februara prošle godine ubio Aleksandra Tatalovića (21) u naselju Rakovica, u Ulici Jedanaeste krajiške divizije, ali da je tada bio pijan i da se zbog toga ne seća detalja
Nakon što smo najavili objavljivanje ekskluzivnog audio-snimka GOSI službe sa blokaderskog plenuma, javnost sada može u celosti da se uveri u opšti raspad, bedu, licemerje i paniku koja vlada među njima.
I nasilnik i ekstremista Miša Bačulov, poznat po uništavanju javnih zgrada u Novom Sadu nasilnih protesta, ima svog kandidata za poslanika na blokaderskoj listi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić žestoko je odgovorio na bezobzirne napade i jeftine laži tajkunske televizije N1, koja je na najprizemniji način pokušala da izmisli kako se predsednik nalazi na nekakvom "holideju" dok obilazi Srbiju i bori se za narode u svakom kutku naše zemlje.
Doc. dr Milan Lazarević, direktor Univerzitetskog kliničkog centra Niš, napravio je potez koji je uzdrmao javnost, podneo je ostavku na jednu od najmoćnijih funkcija u gradu, mesto predsednika Odbora za imenovanje u Skupštini grada Niša.
Svedoci smo da je ovo još jedan primer zastrašivanja novinara. Naime, našoj koleginici Nini Kuburović isečena je guma tokom noći, što je ozbiljno moglo da ugrozi njenu bezbednost.
Ivana iz Srbije, doživela je pravi pakao na letovanju u Grčkoj, kada je lokalni vozač udario njen auto kod Nikitija. U trenutku je ostala sama s decom, ali su joj u pomoć odmah pritekli sunarodnici i rešili problem.
Kupovina sokova i piva uskoro bi mogla da nosi i mali dodatni trošak - kauciju od 10 do 15 dinara po ambalaži! Istovremeno, ta kaucija se u potpunosti vraća potrošaču kada praznu bocu ili limenku donese nazad u prodavnicu.
Posle pakla koji je Srbiju držao u šaci s temperaturama do 42 stepena, Sedmica koja je pred nama donosi kratki predah, ali ne i pravi kraj vrućina, jer nam posle 15. avgusta stiže novi toplotni udar.
U vojnom proizvodno-skladišnom objektu u blizini sela Belitsa u opštini Trjavna u Bugarskoj danas je došlo do eksplozije i požara zbog čega je evakuisano oko 300 radnika.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Tokom velikih letnjih vrućina danas se oslanjamo na klima-uređaje i ventilatore kako bismo se rashladili. Naše bake su, znale kako da svoje domove učine prijatnijim i svežijim i bez savremene tehnologije.
Marko Janjušević Janjuš uživa na moru sa ćerkom Krunom, a tamo je doživeo neočekivani susret sa bivšom devojkom, koja ga je iznenadila svojim priznanjem.
Nakon silnih haosa koji su se izdešavali u predhodnom periodu između Asmina Durdžića i Maje Marinković, došlo je do šokantnog preokreta koji je zapalio javnost.
Pevačica Aleksandra Prijović doživela je neobičnu situaciju tokom boravka na Hvaru, kada je sa porodicom poželela da sedne u jednom restoranu, ali ih je hostesa odbila.
Folk pevač Emir Brunčević još jednom je dokazao zašto važi za jednog od najvećih šmekera na domaćoj sceni, kada je bakšiš sa nastupa poklonio devojci u kolicima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.