Nedelju dana traje hajka za ubicom Alijom Balijagićem koji je prošlog petka ubio brata i sestru, Jovana i Milenku Madžgalj u njihovoj kuću u Sokolcu, a onda pobegao u šumu. Stručnjaci kažu da je nepojmljivo je da čovek u tim godinama toliko dugo izbegava poteru i da postoje tri načina kako će se potera za njim završiti.
Kako je za Informer izjavio advokat Radiša Roskić,bivši šef BIA, Balijagić je čovek koji ima bogato kriminalno iskustvo i koji je trideset godina proveo na robiji i da je zbog toga kod njega povećana ta psihologija begunca.
- Psihologija svakog begunca je specifična, ali baš zbog toga ovaj čovek u svojim poznim godinama će izvući maksimum ili ići preko tog maksimuma. Nije se teško pritajiti na takvom terenu, ali potrebna mu je hrana i voda. Ako nema jatake svako kretanje i potraga za hranom i vodom je lako uočljiva. Ovo može da se završi na tri načina. Može biti uhapšen, može biti likvidiran, ako ostvari one pretnje koje je izrekao pre više do dve decenije, da se više neće predati bez metka, ili na kraju može se ubiti - kazao je Roskić.
Foto: Inofrmer/Pedja Milosavljević
Advokat Radiša Roskić, bivši šef BIA
Advokat Nemanja Todorović, objašnjava da mu je nepojmljivo da čovek u tom životnom dobu može ovoliko dugo da bude u bekstvu.
- Nepojmljivo mi je da čovek u tom životnom dobu izmiče policiji. To mi je neshvatljivo nije to mladić do 25 godina već čovek u poznom životnom dobu. Zato i ne mogu da shvatim kako uspeva da pobegne ako nema jatake. Prosto mi je neverovatno da se čovek od šezdeset i kusur godina odmetne u hajduke - kaže Todorović
Podsetimo jezivi zločin se odigrao 25.oktobra oko 21 sat kad je policiji u Bijelom Polju prijavljeno da su u zaseoku Sokolac, u blizini Tomaševa, života lišena dva lica starije životne dobi, čija su tela pronađena u kući, a da se izvršilac naoružan dao u bekstvo.
Od te večeri pokrenuta je potera policije i vojske, a pet dana kasnije i sud u Bijelom Polju je raspisala međunaraodn poternicu.
Kako potraga odmiče, dojave da je Balijagić viđen sve su učestalije. Policija ide od sela do sela, proveravajući prijave meštana. Tako su za sada pregledani kilometri gustih četinarskih šuma, livada, brda pokrivenih šumama i presječeni uskim, teško prohodnim putevima... Sve to za sada je bez rezultata...
Meštani sela u okolini Bijelog Polja više puta su u međuvremenu prijavljivali da su videli Balijagića, juče su čak objavljene i vesti da je lociran i opkoljen, ali se ta vest ispostavila kao dezinforamcija i on je za sada uspeo da izbegne hapšenje.
Crnogorska policija i pripadnici Vojske Crne Gore i dalje tragaju za Alijom Balijagićem (65) koji se sumnjiči da je u petak u selu Sokolac ubio Milenku Madžgalj (69) i njenog brata Jovana (60).
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske tragaju za dvostrukim ubicom Alijom Balijagićem iz Crne Gore i biće uhapšen ako bude lociran na teritoriji Srpske.
Alija Balijagić (65) uspešno izmiče poteri policije i pripadnika Vojske Crne Gore, a jedna rečenica koju je izgovorio pre 20 godina i danas se pamti u tamošnjoj javnosti!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Crnogorska policija i pripadnici Vojske Crne Gore i dalje tragaju za Alijom Balijagićem (65) koji se sumnjiči da je u petak u selu Sokolac ubio Milenku Madžgalj (69) i njenog brata Jovana (60).
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom današnjeg prvog Kolegijuma naše televizije ekskluzivne informacije kako je Beograd spreman da uvede recipročne mere Crnoj Gori nakon što je on u toj zemlji stavljen na crnu listu.
Blokaderski profesor Čedomir Čupić govorio je zablokadersku televiziju N1 o političkim prilikama u Srbiji, pri čemu se osvrnuo na državne simbole, obeležavanje Vidovdana i pitanje ograničavanja mandata nosilaca najviših državnih funkcija.
Predsednik Demokratske stranke (DS) Srđan Milivojević dotrčao je kod hrvatskih medija i preko njih otkrio svoje političke fantazije, istovremeno preteći aktuelnoj vlasti u Srbiji.
Najnoviji podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) pokazuju da u pojedinim mestima živa u termometru ne pada ispod 30 stepeni ni u deset sati uveče.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić odgovarajući na pitanja novinara, istakao je da će država biti spremna za uvođenje vojnog roka, a plan je i da se vojska rasporedi po različitim delovima naše zemlje kako bi se razvijali i manji i pogranični gradovi, a ne samo veliki centri poput Beograda i Novog Sada.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev upozorio je da bi raskid odnosa Jermenije sa Moskvom imao teške posledice po obične građane Jermenije, dok Evropsku uniju, kako tvrdi, za to uopšte nije briga.
Komandant jedne od najvećih ukrajinskih jurišnih jedinica suspendovan je posle medijske istrage u kojoj se navodi da su regruti u toj jedinici bili prebijani, zatvarani, vezivani lepljivom trakom i lisicama.
Bivši savetnik predsednika Rusije Vladimirа Putina Andrej Ilarionov tvrdi da je Moskva dobila retku priliku da pojača globalno sučeljavanje sa Zapadom i da period od jula do novembra vidi kao prozor za delovanje na tri ključna fronta: u Evropi, na Bliskom istoku i u istočnoj Aziji.
Komanda Oružanih snaga Ukrajine poslala je plaćenike koji govore španski na harkovski pravac, ali je deo njih odbio da izvrši naređenja i samovoljno napustio jedinicu, navode ruske bezbednosne strukture.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Visoke temperature ne znače da morate da birate između udobnosti i dobrog stila, uz lagane materijale, prozračne krojeve i nekoliko pažljivo odabranih detalja možete izgledati elegantno čak i tokom najvećih vrućina.
Muškarci često greše kada su u pitanju erogene zone kod žena, pa zaboravljaju da su ušne školjke i vrat mnogo veći okidač za strast od bilo čega drugog.
Pevačica Anabela Atijas nastupala je sinoć u Crnoj Gori, a pored njene pojave na bini, pažnju u publici privukla je i bivša članica grupe "Models" Ivana Stamenković Sindi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.