Merkur, planeta logičnog rasuđivanja i komunikacije ušla je u Devicu gde će se zadržati do 5. oktobra, jer će biti retrogradan od 24. avgusta.
Merkur je planeta koji vlada komunikacijom, razmišljanjem, učenjem, analizom i detaljima. Kada se nalazi u znaku Device, ove karakteristike dobijaju posebne naglaske.
Evo nekoliko ključnih karakteristika Merkura u Devici:
Analitičnost
Merkur u Devici donosi izuzetnu analitičku sposobnost. Ove osobe su veoma promišljene, pažljive i vole detaljno razmatrati svaku situaciju pre nego što donesu odluke.
Intelekt i učenje
Ove osobe poseduju oštar intelekt i veliku sposobnost učenja. Vole sticati znanje i informacije i često su vrlo vešti u komuniciranju onoga što su naučili.
Organizacija
Merkur u Devici donosi sklonost organizaciji i sistematizaciji. Ove osobe vole red, tačnost i efikasnost u svemu što rade.
Foto: Pixabay
Perfekcionizam
Budući da su skloni detaljnom razmišljanju i analizi, ponekad mogu biti sklone perfekcionizmu. Teže savršenstvu i mogu se suočavati s kritičkim stavom prema sebi i drugima.
Kritičnost
Ove osobe često imaju izraženu kritičnost prema informacijama i situacijama. Iako ovo može biti korisno u analiziranju i razumevanju stvari, ponekad može dovesti i do preterane sumnjičavosti.
Efikasnost u komunikaciji
Merkur u Devici donosi jasno i precizno izražavanje. Osobe s ovom pozicijom često su dobri govornici i pisani izražaj im je snažan.
Zdravlje i ishrana
Ove osobe često su zainteresovane za zdravlje, ishranu i životni stil. Mogu biti skloni istraživanju alternativnih načina lečenja i brige o svom telu.
Treba da napomenemo da Merkur kreće retrogradno 24. avgusta, što će dodatno zakomplikovati komunuikaciju, jer je na nebu već retrogradna Venera, Neptun, Saturn i Pluton.
U avgustu će se na nebu dva puta pojaviti "supermesec", što je retkost, a drugi "supermesec" u istom mesecu predstavlja redak fenomen poznat kao "plavi mesec", piše "Skaj njuz".
Već na samom početku meseca očekuje nas pun Mesec u Vodoliji (1. avgust), koji će snažno uticati na Bikove, Lavove, Vodolije i Škorpije. Bliži se kraj jednog životnog ciklusa, a zbog retrogradnog uticaja Venere, Saturna, Neptuna i Plutona odlažemo sve planove. Pred nama je mesec u kojem se sumiraju greške iz prošlosti, a kada retrogradni Merkur stigne 24. avgusta jasno je da će komunikacija biti otežana.
Retrogradna Venera je krenula, pa se pridružila Neptunu, Saturnu i Plutonu, tako da je planetarna situacija neizvesna, a to se itekako oseća i na finansijskom planu.
Osim Venere, Saturna, Plutona i Neptuna, planeta komunikacije i logičnog rasuđivanja, Merkur kreće takođe retrogradnim hodom 24. avgusta i tim tempom će nastaviti do 16. septembra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U avgustu će se na nebu dva puta pojaviti "supermesec", što je retkost, a drugi "supermesec" u istom mesecu predstavlja redak fenomen poznat kao "plavi mesec", piše "Skaj njuz".
Penzionisani američki pukovnik Daglas Mekgregor ocenio je da poslednje poruke Vladimira Putina pokazuju da Moskva više ne namerava da vodi sukob u Ukrajini na isti način kao prethodnih godina, već da se priprema za odlučniju fazu rata.
Pukla je nova skandalozna bruka i ogoljeno dvoličje onih koji godinama napadaju sopstvenu državu. Istovremeno, dok govore sve najgore o Srbiji i legitimno izabranoj vlasti, političar Vladan Đokić i njegov saradnik Nebojša Bojović bez ikakvog blama punili su džepove narodnim novcem i to direktno iz državnog budžeta.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas za Politiku da SPS samostalno izlazi na izbore, a tajkunski Danas je brže bolje preneo ovu skandaloznu vest.
Glavni i odgovorni urednik „Informera“ Dragan J. Vučićević uživo u Kolegijumu potpuno je razbio laži i medijska spinovanja rukovodstva SPS-a, razotkrivši kako su socijalisti sve vreme lagali javnost i priklonili se blokaderskoj politici.
Nakon skandalozne izjave Ivice Dačića da SPS samostalno izlazi na izbore, pokušali smo da dobijemo izjavu od predsednika Srbije Aleksandra Vučića na ovu temu.
Glavni i odgovorni urednik Informera, Dragan J. Vučićević, raskrinkao je prljavu političku igru vrha SPS-a, razotkrivši licemerje Ivice Dačića i Branka Ružića koji sve vreme prave budalama sopstvene birače i celokupnu javnost.
Strmoglavi pad Univerziteta u Beogradu na najnovijoj Šangajskoj listi, za koji su glavni krivci rektor Vladan Đokić i njegovi blokaderski pajtosi, predstavlja udarac na jednu od najvažnijih ustanova.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U Srbiji je registrovano ukupno šest slučajeva neuroinvazivnog oblika groznice Zapadnog Nila, rekli su iz Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut". Zaraza se širi Evropom, a najteže je u Italiji i Grčkoj.
Tokom prvih šest meseci ove godine rođeno čak 877 beba više nego u istom periodu ranije, rekla je ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski.
Prava drama odvijala se sinoć u strogom centru Sarajeva, ispred Katedrale Srca Isusova, gde je došlo do fizičkog sukoba kojem je svedočio veliki broj građana i turista. Muškarac je, prema tvrdnjama očevidaca, fizički nasrnuo na svoju suprugu.
Nikšićka policija podnela je krivičnu prijavu protiv Dragana Milovića (47) iz Kotora, bliskog srodnika prljavog policajca Ljuba Milovića, zbog sumnje da je na Grahovcu bez prijave i potrebne dokumentacije izgradio skladišni objekat – halu površine 360 kvadratnih metara.
U beogradskom naselju Ugrinovci u nedelju je došlo do teškog slučaja porodičnog nasilja, kada je R. K. (38) fizički napao svoju suprugu A. K. (32), a potom joj pretio sekirom.
U krugovima organizovanog kriminala i zatvorskoj subkulturi, tetovaže funkcionišu kao vizuelni dosije koji otkriva nečiji status, hijerarhiju, počinjena krivična dela i vreme provedeno iza rešetaka.
Uzrok požara koji je danas popodneo izbio u blizini Goranskog parka u smederevskom naselju Plavinac, u kome je nastradao stariji muškarac, najverovatnije je ljudski faktor, jer su na zgarištu pronađeni ostaci spaljenih guma, saznaje Informer od izvora bliskog istrazi.
Antiruske sankcije nisu ostvarile očekivani efekat, a Evropa bi trebalo da se pripremi i za mogućnost sloma Ukrajine, zaključuje dopisnik nemačkog lista Berliner Cajtung Tomas Fasbender nakon posete Moskvi.
Brazilska manekenka Izabel Gular i nemački fudbaler Kevin Trap vode ljubav do pet puta dnevno, ali pod uslovom da njegov tim ne pretrpi poraz na terenu.
Romantična tinejdž drama "My Life With the Walter Boys" ponovo je osvojila publiku. Treća sezona popularne Netfliksove serije trenutno je najgledanija u Srbiji.
Uzrok iznenadne smrti holivudske glumice Hejden Penetijer (36) još uvek zvanično nije objavljen, ali javnost iz sata u sat saznaje sve više potresnih detalja o okolnostima koje su prethodile tragediji.
Čuveni producent Džeri Brukhajmer zvanično je potvrdio da je holivudski glumac Džoni Dep u pregovorima o povratku u šestom nastavku "Pirata sa Kariba".
Bivša rijaliti učesnica Milena Kačavenda izazvala je veliku pažnju na društvenim mrežama, nakon što je objavila snimak u kome vozi crveni automobil marke Ferari.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.