• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

20.09.2025

14:11

Misterija rešena nakon 130 godina: Otkriven identitet Džeka Trboseka - šok detalji DNA analize

Shutterstock

Lajfstajl

Misterija rešena nakon 130 godina: Otkriven identitet Džeka Trboseka - šok detalji DNA analize

Istraživač Rasel Edvards tvrdi da je konačno otkrio ko je bio ozloglašeni Džek Trbosek, nakon što je pronašao DNK trag koji se u potpunosti poklapa sa njegovim glavnim osumnjičenim.

Edvards je svoju tvrdnju potkrepio DNK analizom sa šnale pronađene na jednom od mesta zločina, prenosi britanski The Sun.

On tvrdi da su rezultati pokazali da je osumnjičeni Aron Kosminski, poljski imigrant i frizer po profesiji, odgovoran za ubistva.

-Teško je opisati osećaj kada sam video da se DNK potpuno podudara - izjavio je Edvards.

Kosminski je preminuo pre mnogo decenija, pa nije moguće da bude procesuiran, ali Edvards smatra da je ovo najbliži način da se pravda zadovolji za žrtve.

Foto: Shutterstock

 

Uz pomoć genealoga, Edvards je pronašao živog rođaka Kosminskog, koji je pristao da da svoj DNK. Sada potomci žrtava, uključujući Keren Miler, čija je pretkinja Ketrin Edouz bila jedna od ubijenih, traže zvaničnu istragu kako bi se konačno utvrdilo ime počinioca.

Edvards je još 2007. godine kupio šnalu za koju se veruje da je pronađena na telu Ketrin Edouz, a nove analize otkrile su prisustvo DNK i žrtve i osumnjičenog.

Džek Trbosek povezan je i sa ubistvima Marije En Nikols, Eni Čapman, Elizabete Strejd i Marije Džejn Keli.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Kolumna Dragutina Matanovića: Kako je srušen mit o nenasilnoj revoluciji
Kolumne

Kolumna Dragutina Matanovića: Kako je srušen mit o nenasilnoj revoluciji

Juče sam opisao dva elementa obojene revolucije – motiv i sredstva. Ostaje bitan deo slagalice nasilnog rušenja demokratski izabrane vlasti – prilika. Reditelji obojene revolucije obično čekaju pojavu „crnog labuda“, događaja koji šokira javnost svojom tragičnošću. U Srbiji takvi događaji su bili masovna ubistva u školi „Vladislav Ribnikar“, Duboni i Malom Orašju, kao i rušenje nadstrešnice u Novom Sadu.

25.06.2026

11:00

Društvo

Srpski katastar na čelu stručnog tela Ujedinjenih nacija
Društvo

Srpski katastar na čelu stručnog tela Ujedinjenih nacija

Pomoćnik direktora Republičkog geodetskog zavoda Darko Vučetić jednoglasno je izabran glasovima predstavnika evropskih država za ko-predsedavajućeg Komiteta Ujedinjenih nacija za upravljanje geoprostornim informacijama za Evropu (UN-GGIM: Europe), najvišeg regionalnog tela Ujedinjenih nacija u oblasti geoprostornih informacija, katastra i geodezije.

25.06.2026

10:05

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set