Pokojna princeza Dana rođena je 1. jula 1961. godine, kao četvrto od petoro dece Džona Spensera, a misteriozne teorije oko njene smrti ne prestaju ni dan danas
Dajanina porodica oduvek je bila usko povezana s britanskom monarhijom. Njene bake Sintija i Rut bile su dvorske dame majke kraljice Elizabete II. Posle razvoda roditelja Dajana je neko vreme živela sa majkom u Londonu, da bi ubrzo starateljstvo nad decom dobio vikont Spenser.
U to vreme Dajana se seli u Altorp, na imanje Spenserovih u Nortemptonširu, gde je živela i nova supruga njenog oca. Dugo se spekulisalo da je princeza sa maćehom Rejn imala loš odnos zbog čega je vreme provedeno u Altropu često opisivala kao nesrećno i nestabilno. Ipak, Dajanini ostaci počivaju upravo u Altorp parku, piše Hellomagazin.
Foto: printscreen instagram royal.monarchies
Luj Spenser
Velelepna vila ima čak devedeset soba i galeriju portreta, a pored luksuzne kuće, tu je i nepregledno prostranstvo travnjaka. Britanski mediji pišu da kuća princeze Dajane neće pripasti njenim sinovima, već će je naslediti princezin bratanac Luj Spenser.
Luj je studirao na prestižnom Univerzitetu u Edinburgu, a zanimljivo je da se bavi glumom.
Postao je glavna atrakcija na venčanju Megan i Harija, jer se pročulo da voli žurke i devojke. Mnoge je podsetio na Harija iz mlažih dana, iako je Luj umereniji od njega.
Foto: AP/Photo
Princeza Dajana
MISTERIJA DAJANINE SMRTI
Najnoviji dokumenti bacaju potpuno novo svetlo na jedan od najemotivnijih trenutaka sa sahrane princeze Dajane koja je bila 31. avgusta 1997. godine.
Čelnik opatije apelovao je na Bakingemsku palatu da dopuste pevaču Eltonu Džonu nastup na sahrani.
Elton Džon izveo je na sahrani obrađenu pesmu "Candle in the wind". Tekst ove pesme napisao je Barni Tupin koja je prvo bila posvećena Merlin Monro, ali ju je on obradio kako bi bila prilagođena princezi Dajani, piše Jutarnji.hr
Dokumenti iz arhiva govore da je postojao i alternativni plan, za slučaj da prvi ne uspe.
Sveštenik je ubeđivao kraljevsku porodicu da iako je pesma od Eltona nekonvencionalna, to bi značilo uključivanje u ceremoniju pogreba nečega iz savremenog sveta, pa je tako i bilo.
Naučnici su došli do neobičnog otkrića na Marsu, a to je brzina prostiranja zvuka na crvenoj planeti, koja se veoma razlikuje od one na Zemlji. Ovo je veoma značajno ako razmišljamo o potencijalnoj komunikaciji sa budućim Marsovcima
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Naučnici su došli do neobičnog otkrića na Marsu, a to je brzina prostiranja zvuka na crvenoj planeti, koja se veoma razlikuje od one na Zemlji. Ovo je veoma značajno ako razmišljamo o potencijalnoj komunikaciji sa budućim Marsovcima
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić predstaviće večeras javnosti najnoviji, sveobuhvatni paket državnih mera koje su direktno usmerene na podizanje životnog standarda i ekonomsko osnaživanje svih građana naše zemlje.
Misije Euleksa i OEBS-a oglasile su se danas povodom dramatične situacije na Gazimestanu gde je juče, na Vidovdan, sproveden novi teror nad Srbima, a u režiji takozvane policije lažne države Kosovo i samozvanog premijera Aljbina Kurtija.
Jelena Pavlović, blokaderka sa dna kace, a nekada pristalica politike Aleksandra Vučića, pa potom i poslanica stranke Branimira Nestorovića, izazvala je danas neviđeni haos u blokaderskim redovima, pokrenuvši lavinu njihovih međusobnih sukoba i žestokih okršaja.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Biljana Tanasijević Vuksanović (60), profesorka Valjevske gimnazije, koja je obolela od kancera, namerava da dokaže na sudu da je bombardovanje 1999. godine uzrok njene bolesti.
Postoje mesta koja kao da priroda ljubomorno čuva vekovima. Jedno od njih nalazi se na obroncima Fruške gore, među gustim šumama i pitomim pejzažima Srema, okruženo brojnim srpskim svetinjama - nadaleko čuvenim manastirima.
Tog 29. juna, iako je prethodnog dana glavna tema bio Balkanski savez Turske, Grčke i Jugoslavije, što se direktno odnosilo na njihov život, a naročito u svetlu činjenice da je zemlja još uvek bila u grču od sukoba sa Staljinom i Sovjetskim savezom koji je trajao neprekidno već šest godina, zbog čega je svaka vest koja se odnosila na političko pozicioniranje Jugoslavije u međunarodnim odnosima bila od izuzetne važnosti, čitaoce "Večernjih Novosti" ponovo je sačekala stara tema koja je već danima dominirala - Gvatemala.
Tihomir Krstić (45), koji je bio u protvoru zbog sumnje da je 27. decembra, prošle godine na Novom Beogradu napao, izbo nožem I opljačkao S.C., preminuo je u Centralnom zatvoru.
Jednoipogodišnji dečak koji je 23. juna teško povređen u stravičnoj nesreći u Begaljici kod Grocke, kada ga je deda pregazio traktorom, nažalost preminuo je u Univerzitetskoj dečjoj klinici Tiršova.
Ministarstvo unutrašnjih poslova raspisalo je konkurs za prijem kandidata na Selekcionu obuku za Specijalnu antiterorističku jedinicu (SAJ), koji je otvoren do 27. jula 2026. godine.
Policija i hitne službe sprovode veliku akciju u Štadeu, dok dva helikoptera nadleću centar grada, a portparol policije potvrdio je da je u napadu život izgubilo pet ljudi.
Ministarstvo spoljnih poslova Azerbejdžana osudilo je danas odluku Izraela da prvi put zvanično prizna genocid nad Jermenima iz 1915. godine, ocenivši da je reč o "iskrivljavanju istorijskih činjenica" i pozvalo izraelsku vladu da preispita tu odluku.
Predsednik Irana Masud Pezeškijan izjavio je danas da će, u skladu sa nedavno postignutim sporazumom sa Sjedinjenim Američkim Državama, Iranu biti vraćeno šest milijardi dolara od ukupno 12 milijardi dolara zamrznutih sredstava koja se nalaze u Kataru, kao i da će Teheran nastaviti napore za povratak preostalog novca.
Predsednik Rusije Vladimir Putin odbacio je ukrajinski predlog da se borbena dejstva ograniče na četiri regiona, poručivši da Moskva neće prihvatiti dogovor koji bi Oružanim snagama Ukrajine dao predah i omogućio im da prebace trupe na najteže delove fronta.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Pevač Emir Habibović čeka čeka svoje šesto dete sa 15 godina mlađom suprugom Tamarom, a sada je objavio još jednu vest o prinovi u porodici - dobiće i unuče.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.