Sobno cveće koje voli tamu je popularno jer se može staviti „bilo gde“ u kući, ali postoje greške koje se mogu napraviti zbog kojeg će uvenuti
Sobno cveće koje cveta, ili samo lisnate biljke, ipak zahtevaju malo svetlosti pa je velika greška staviti ih negde gde je potpuna tama.
Rotiranje biljaka je dobra ideja, pokušajte da sobno cveće premeštate po stanu jer mu je svetlo potrebno zarad fotosinteze, odnosno stvaranja hranljivih materija. Znaćete da nema dovoljno svetlosti ako požuti!
Foto: unsplash.com
Sobno cveće koje cveta, ili samo lisnate biljke, ipak zahtevaju malo svetlosti
Zalivanje ovakvih biljaka ne bi trebalo da bude toliko često kao sa biljkama koje dobijaju mnogo sunčeve ili veštačke svetlosti. Maranta ili kalateja, recimo, ne zahtevaju previše vode. Stručnjaci kažu i da ćete biljku koja voli tamu lakše „zaboraviti“ i smetnuti s uma da je zalijete, a takođe joj je potrebna voda.
Biljka će, smatraju baštovani, osetiti napad od sečenja jer pokušava da energiju fokusira na korenje, a mora da popravi štetu načinjenu sečenjem listova ili grančica.
Stručnjaci se slažu – povremeno približite ove biljke svetlosti, neka provedu nekoliko dana u sunčanom delu stana ili u blizini prozora. Ako im opadaju lišće i grančice dok stoje u tamnijem delu, istražite na Internetu, jer možda zapravo imate biljku koja voli svetlo, takve greške su česte.
Nemojte ni đubriti takvu biljku, jer će to u kombinaciji sa vodom sprečiti biljku da upije svu vodu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokaderskim glumcima Tihomiru Tiki Staniću i Draganu Gagiju Jovanoviću trebalo je puna tri dana da smisle dobro opravdanje za pitanje kako su se našli na fotografijama sa ministrom za javna ulaganja i predsednikom Izvršnog odbora SNS-a Darkom Glišićem, međutim, kako se ispostavilo, bolje da su ćutali.
Nenad Rašković, kojeg je danas brutalno pretukla Kosovska policija, izjavio je za Kosovo onlajn da su ga trojica izvukla iz njegove porodične kuće nakon čega su ga vezali za drvo i tukli ga tražeći da im da pušku koju, kako je rekao, nema.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta saopštio je danas da su pre 31 godinu pripadnici Hrvatske vojske tokom i posle zločinačke akcije „Oluja“ počinili mnoge i masovne zločine nad srpskim civilima, među kojima i zločin u Dvoru na Uni, za koji do danas niko nije odgovarao.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je da se evropski put Srbije, aktuelni pregovori sa Evropskom unijom, regionalna saradnja i nove inicijative za Zapadni Balkan nalaze u centru pažnje, da je uključivanje u Šengenski sporazum u interesu Srbije, ali da se ne razmatra uvođenje viza građanima Rusije.
Porodica iz Srbije doživela je dramu na letovanju u Nea Plagiji na Halkidikiju kada je njihovo sedmogodišnje dete skliznulo sa dušeka u more i počelo da se davi.
Sutra, 12. avgusta, na nebu iznad Srbije dolazi do šok prizora koji se neće ponoviti decenijama, jer će doći do delimično pomračenja Sunca koje će biti vidljivo golim okom uz pravu zaštitu.
Eksplozija ručne bombe koja je odjeknula prošle nedelje na Zvezdari, kada je eksplozivna naprava bačena na terasu stambene zgrade i oštetila parkirane automobile, ponovo je ukazala na učestalost ovakvih napada u prestonici Srbije. Dok policija utvrđuje okolnosti i motiv najnovijeg incidenta, prisetićemo se sličnih napada na kuće, automobile i lokale koji su naišli na veliki odjek u javnosti.
Likvidacije izvršene snajperskim naoružanjem u Srbiji i regionu predstavljaju potpis profesionalaca i najčešće su povezane sa obračunima visokopozicioniranih članova organizovanih kriminalnih klanova.
Kantonalno tužilaštvo Unsko-sanskog kantona zatražilo je od Kantonalnog suda u Bihaću da odredi pritvor Š. H. (66) iz Bosanske Krupe, koja je osumnjičena za ubistvo svog supruga.
Pevač Marko Stojković, poznatiji kao MC Stojan, podelio je sa pratiocima intiman trenutak opuštanja sa devojkom i kućnim ljubimcem od kog se, sudeći po svemu, ne razdvajaju ni kada legnu na spavanje.
Rijaliti par Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz trenutno uživaju na Maldivima odakle dele romantične snimke sa pratiocima, a poslednja objava vožnje bicikla sve je raznežila.
Jutjuber Bogdan Ilić, poznatiji kao Baka Prase, zapalio je društvene mreže fotkom iz luksuznog hotela u Firenci, gde je, kako tvrdi, naleteo na repera Kanjea Vesta.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.