• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

21.06.2025

08:00

Napravite preukusnu salatu sa piletinom i kruškom: Obrok koji će vaša porodica obožavati - savršena kombinacija za tople dane

Shutterstock

Recepti

Napravite preukusnu salatu sa piletinom i kruškom: Obrok koji će vaša porodica obožavati - savršena kombinacija za tople dane

Salata sa piletinom i kruškom uz pečeni slatki krompir savršen je izbor za tople dane kada želite nešto ukusno.

U potrazi za obrokom koji je u isto vreme zdrav, sit i brz za pripremu, ovaj lagani ručak donosi savršenu kombinaciju ukusa i tekstura.

Salata sa piletinom i svežom kruškom osvežava i unosi blagu slatkoću, dok pečeni slatki krompir sa ruzmarinom i limunom daje aromatičan i topao prilog koji se lako sprema.

Idealno za letnje dane ili kada nemate mnogo vremena za kuvanje, a želite nešto hranljivo i ukusno.

Foto: Shutterstock

 

Sastojci:

  • 2 pečena ili grilovana pileća filea, isečena na trakice
  • 1 zrela kruška, isečena na tanke kriške ili kockice
  • 1 krastavac, isečen na kolutove ili kockice
  • 10-12 cherry paradajza, prepolovljenih
  • Sveža rukola ili mešavina zelene salate
  • Sveži peršun ili korijander (po želji)

Dresing:

  • Sok od 1 limuna
  • 2 kašike maslinovog ulja
  • So i biber po ukusu
  • Malo meda ili javorovog sirupa (opciono)

Priprema:

U velikoj činiji pomešajte rukolu, krastavac, paradajz, krušku i začinsko bilje. Dodajte isečenu piletinu. U posebnoj posudi umutite limunov sok, maslinovo ulje, so, biber i med, pa prelijte preko salate. Lagano promešajte da se ukusi sjedine. Poslužite odmah.

Ovaj obrok je ukusan, osvežavajući i dovoljno lagan za tople dane, a istovremeno sit i hranljiv. Savršen je izbor za one koji žele da pojedu nešto brzo i jednostavno, bez odricanja od ukusa i kvaliteta.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Šta se to dešava u "Danas-u"? Protić progovorio o "vladi preko studentske grbače", a drugi tekst izazvao buru zbog Kosova i Metohije (FOTO)
Politika

Šta se to dešava u "Danas-u"? Protić progovorio o "vladi preko studentske grbače", a drugi tekst izazvao buru zbog Kosova i Metohije (FOTO)

U vikend izdanju lista Danas objavljena su dva teksta koja izazivaju burne reakcije javnosti. U autorskoj kolumni Milana St. Protića iznete su oštre ocene na račun dela akademske zajednice, dok je u posebnom tekstu pod naslovom "Vidovdan istine, a ne mitova", autor izneo stav da srpska deca na Kosovu "kao takva nisu među najugroženijima".

27.06.2026

15:45

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set