• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

22.05.2025

12:20

Salata od karfiola i banane, kombinacija koja osvaja čula: Hrskavo i slatko- morate probati

Shutterstock

Recepti

Salata od karfiola i banane, kombinacija koja osvaja čula: Hrskavo i slatko- morate probati

Podeli vest

Salata od kafriola i banane je idealna za one koji vole da eksperimentišu u kuhinji i traže lagan, hranljiv i jeftin obrok.

Osvežavajuća salata od karfiola i banane neobična je, ali savršeno izbalansirana kombinacija hrskavog povrća i slatkog voća. Blago kuvan karfiol donosi laganu teksturu i neutralan ukus koji se savršeno stapa sa sočnim, zrelim bananama. Može se služiti kao predjelo, prilog ili lagana letnja večera.

Foto: Shuterstock

 

 

Sastojci (za 5 osoba)

  • 200 g karfiola
  • velika banana
  • sok od limuna
  • kašika suvog grožđa
  • 4 kašike pavlake
  • mandarina
  • so

Foto: freepik

 

Način pripreme

Oprati karfiol, ostaviti da se ocedni raz­dvojiti ga na sitne komade. Oljuštiti bananu, iseći je na kolutove i izmešati sa karfiolom i limunovim sokom. Staviti podlogu od zelene salate. Suvo grožđe staviti u cediljku pod mlaz vrele vode.

Čvrsto ulupati pavlaku i  dodati je salati zajedno sa suvim grožđem. Posoliti i dodati iseckanu manadrinu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Oglasio se RGZ: Tiče se zakona "Svoj na svome"
Društvo

Oglasio se RGZ: Tiče se zakona "Svoj na svome"

Za upis bespravnih objekata po Zakonu o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava svojine na nepokretnostima, nazvanom "Svoj na svome", do nedelje, 28. decembra u 19 časova stigle su 455.353 prijave.

29.12.2025

22:00

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Kako mu fotelja izmiče, tako sve više laže: Strah Zelenskog od gubitka vlasti je jeziv - Neverovatno šta je sada izgovorio!
Planeta

Kako mu fotelja izmiče, tako sve više laže: Strah Zelenskog od gubitka vlasti je jeziv - Neverovatno šta je sada izgovorio!

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da Rusija ne želi da odobri prekid vatre dovoljan za održavanje referenduma u Ukrajini, koji bi trajao 60 dana i istakao da Ukrajina sada sa Sjedinjenim Američkim Državama i evropskim partnerima dogovara bezbednosne garancije i plan od 20 tačaka koji bi trebalo da bude potvrđen voljom ukrajinskog naroda.

29.12.2025

22:20

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Džet set