U Republici Srpskoj registrovan je 31 novi slučaj koronavirusa, čime je broj zaraženoh povećan na 90, izjavio je večeras ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić
On je na konferenciji za novinare rekao da su u Banjaluci registrovana ukupno 64 slučaja, Čelincu tri, Latašima šest, Srpscu jedan, Prnjavoru dva, Ribniku jedan, Modriči i Kozarskoj Dubici po dva, Prijedoru jedan, Bijeljini tri, Gradišci i Derventi po jedno i Kneževu troje, prenosi RTRS.
- Imamo tri putnika koji su došli iz inostranstva, 12 osoba je bilo u kontaktima sa zaraženima, a ostalo još utvrđujemo - rekao je Šeranić.
Ministar je rekao i da se pod zdravstvenim nadzorom nalazi 13.763 lica i podsetio da je jedan lekar sa Urgentnog kliničkog centra Srpske pozitivana na virus.
Prema njegovim rečima, sva lica koja prekrše mere izolacije biće stavljena u karantin i da mere i visok stepen higijene moraju da se održavaju.
U zatvoru u glavnom gradu Kolumbije, Bogoti, izbili su nemiri u kojima su poginule 23 osobe, a 83 su povređene, izjavila je danas kolumbijska ministarka pravde Margarita Kabeljo
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U zatvoru u glavnom gradu Kolumbije, Bogoti, izbili su nemiri u kojima su poginule 23 osobe, a 83 su povređene, izjavila je danas kolumbijska ministarka pravde Margarita Kabeljo
Vesna Petrović, predsednica stranke "Novo lice Srbije" u Priboju, na čijem čelu je Miloš Parandilović, priznala je da policajac Vasilije Lalović nije bio na blokaderskom protestu u Valjevu 2025. godine, nakon čega je krenuo linč koji je rezultirao njegovim samoubistvom.
Da je blokaderska lista zapravo poligon za delovanje stranih eksponenata, potvrđuje i primer Miloša Jevtića, "profesora" koji zauzima visoko osmo mesto na njihovoj listi.
Nakon što je Informer obelodanilo kompletnu blokadersku listu od 250 imena za vanredne parlamentarne izbore postalo je jasno da na toj listi nema tajkunske novinarke Žakline Tatalović, iako je bilo planirano da se i ona nađe kao kandidat za poslanika u Skupštni Srbije.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Građani koji su podneli zahtev za upis prava svojine nad objektima u narednim mesecima mogu da očekuju ubrzanu obradu predmeta, a do početka jeseni planirano je da se reši oko 320.000 zahteva.
Državljanin Severne Makedonije, koji je upravljao kamionom kada je pokosio vozača saniteta iz Vranja, na zaustavnoj traci kod Grdelice, pronađen je i priveden.
Svi oni koji imaju mačke za ljubimce navikli su na razne neobične ulove, ali dve narandžaste mačke prešle su sve granice kada su u kuću unele živu i zdravu vevericu.
Tražite biljku koja će ulepšati balkon ili dvorište, a ne zahteva mnogo nege? Kadifica je poznata po tome što odlično podnosi sunce, sušu i visoke temperature.
Pred polazak na odmor većina nas misli šta da spakuje u kofer, da li će to biti dovoljno i da li su putna dokumenta na mestu. U žurbi vrlo često zaboravljamo i šta ostavljamo za sobom u kući, a ovaj mali podsetnik poslužiće vam da ne napravite neku grešku koja može skupo da vas košta.
Finalista "Elite 9" Marko Janjušević Janjuš ponovo je u zagrljaju svoje ćerke Krune, a devojčica je snimak sa ocem podelila sa pratiocima na društvenim mrežama.
Snažno nevreme praćeno jakim vetrom pogodilo je Skoplje i okolinu, ostavljajući iza sebe pustoš i ogromnu materijalnu štetu, a uništen je i dom Bokija 13.
Nenad Pagonis, šampion u kik-boksu je izjavio da "ker u azilu ima veća prava nego otac u razvodu", kao i da zakoni koji stižu iz Evrope uništavaju Srbe.
Žurka povodom završetka "Elite 9" bila je u znaku žestokog okršaja između rijaliti zvezda Maje Marinković i Asmina Durdžića koji je eskalirao tokom večeri zbog njegove izjave.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.