Vidovdan uoči Vidovdana: Istorijski skup u Beogradu - većinska Srbija svirala kraj blokaderima (FOTO/VIDEO)
U Beogradu je nešto posle 19 časova završen glavni program skupa "Srbija jedna porodica", kojem je, prema podacima MUP-a, prisustvovalo 207.000 ljudi.
27.06.2026
07:30 >> 19:38
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Milan63
pre 5 godina
Svakom normalnom čoveku je muka od ove politizacije Srebrenice koju Bošnjaci u CG sada koriste za svoje ciljeve, a nisu to pitanje pokrenuli dok su bili u koaliciji sa Đukanovićem. Šta reći. Jad i beda.
Abe
pre 5 godina
Strašno je kako sa ljudi igraju sa pojmom genocida, počev od Haškog tribunala pa sve do Skupštine Crne Gore. Dali je iko od njih pročitao definiciju genocida. Žalosno je što se pojam genocida toliko ispolitizovao da je u suštini počeo da gubi na svojoj težini i ozbiljnosti, sile su počele da ga koriste kako bi disciplinovali neposlušne, a države koje nemaju svoju politiku uglas viču "da tako je", a u stvari ni ne znaju šta je tako. Da nije tužno...
Mapko
pre 5 godina
Svi mi znamo da je Haski Sud, nelegalan sud, da je takodje nelegalno krsio medjunarodne Becke, Zenevske i Helsinki konvencije gde crnom nad belom pise sta li je genocid a sta nije, i nelegalno je definisao novu definiciju akta genocida . A streljanje vojnika posle poraza nije akt genocida no samo ratni zlocin i to se desilo u Srebrenici, samo su jedna zena i decko od 17 godina ubijenih i to borci Armije BiH, svi ostali civili su premesteni van grada kada je VRS otvorila humanitarni koridor. Jos jednom zna se sta je genocid, a zapravo je "Oluja" akt genocida, gde su ubijeni preko 2000 srpskih civila, zene, dece i starce i gde su proterani preko 250 000 Srba. Takodje je akt genocid kada su ubijeni izmedju 3000 do 4000 Srba u Sarajevo tokom rata, ubijeni su ne tokom borbe, ne tokom bombardovanje, no masakrirani dugim cevima i nozevima od strane Armije BiH, i to se onda moze smatrati kao genocid, po istom logikom. Tako da je termin "genocid" za Srebrenicu cista uvreda i pljuvanjem za prave zrtve genocida tokom 20 veka, pocevsi od prvi genocid ikad vidjen u 20 veku kada su Nemci pobili na hiljade Herero i Namasa, kada su Turci pobili preko milion ipo Jermena, kada su Austro-Ugari pobili, zaklali, vesali na desetine hiljada macvanskih Srba, kada je nacisticka Nemacka pobila 6 miliona Jevreja i kada su Hrvatski-Bosnjacki ustasi zaklali preko milion Srba, Jevreja i Roma i anti-fasista. To su jedini pravi genocidi, a jedini genocid ikad vidjen na Balkanu je ustaski genocid tokom postojanje NDH, kraj price, kraj rasprave. Kao sto je rekao jedan Jevrejin, smatrati Srebrenica kao genocid je cista uvreda i pljuvanjem na jevrejske zrtve pravo genocida i propaganda oko Srebrenica je cista degutantna septicka jama od price.