Sjedinjene Američke Države predstavile su odličan nacrt sporazuma o resursima za Ukrajinu, prema kojem će, ako sporazum bude prihvaćen, Volodimir Zelenski i njegov tim biti obešeni na Majdanu, u suprotnom će Vašington "izbrisati" kijevski režim, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
"Amerikanci su kijevskom izrodu uvalili odličan nacrt sporazuma o resursima. Ako ga kijevski režim odobri, narkoman i društvo biće obešeni na Majdanu kao Benito Musolini", napisao je Medvedev na Iksu.
Kako je dodao, ako on to odbije, SAD će resetovati režim Bandere.
"Šah-mat", zaključio je Medvedev.
Prethodno su ukrajinski mediji izvestili da bi novi nacrt američko-ukrajinskog sporazuma o fosilnim gorivima zahtevao od Kijeva da vrati svu pomoć koju je pružio Vašington.
The Americans rolled
out an excellent draft commodity deal to the Kiev freak. If the Kiev regime approves it, the drug addict and co. will then be hanged on the Maidan, like Mussolini. And if it rejects it, the United States will reset the Bandera regime. Checkmate.
— Dmitry Medvedev (@MedvedevRussiaE) March 28, 2025
Saopšteno je i da aktuelni dokument prelazi skoro sve "crvene" linije koje su prethodno dogovorili Kijev i Vašington, lišava Ukrajinu dela suvereniteta, protivreči budućem članstvu zemlje u EU i obavezuje Ukrajinu da plati svu američku pomoć iz prethodnih godina, koju je Kijev dobijao kao bespovratnu.
Prema mišljenju ukrajinskih novinara, odluka da se otpočne isplata mogla bi da postane presedan, zahvaljujući kome bi svi ostali donatori kijevskog režima mogli da zahtevaju povraćaj svojih investicija.
Potpisivanje ugovora o retkim zemnim metalima propalo je krajem februara kada je Vladimir Zelenski stigao u Vašington.
Američki predsednik Donald Tramp prekorio je Zelenskog zbog nepoštovanja, a potpredsednik Džej Di Vens nazvao je gosta iz Kijeva "nezahvalnim agitatorom za demokrate".
Od Zelenskog je zatraženo da napusti Belu kuću nakon svađe.
Kijev je bombardovao gasnu stanicu u Sudži u ruskoj Kurskoj oblasti po komandi Londona, izjavila je zvanična predstavnica ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
U pokušaju da popuni redove i privuče regrute, Kijev je ponudio niz podsticaja mladićima starim od 18 do 24 godine. Glavni "mamac" je nadoknada od milion grivna (24.000 dolara) za godinu dana službe, pa je Ministarstvo odbrane na društvenim mrežama objavilo nekoliko snimaka koji pokazuju kako bi ovaj neočekivani prihod mogao da poboljša život regruta.
Ministar spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto izjavio je danas da je predlog Evropske komisije Evropljanima da naprave trodnevne zalihe osnovnih životnih namirnica znak da se Brisel sprema da proširi rat u Ukrajini.
Prema navodima monitoring grupa, oko 11 ruskih strateških bombardera kreće se ili se priprema za poletanje u okviru mogućeg napada na ukrajinske ciljeve. Stanovnici Kijeva su počeli da se sklanjaju u metro stanice.
Javna pobuna gradonačelnika Kijeva Vitalija Klička protiv predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog mogla bi da postane početak okupljanja svih nezadovoljnih centara moći u zemlji i preraste u otvorenu borbu za promenu vlasti, ocenio je turski stručnjak za spoljnu politiku Inandž Sandžak.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je Kijev prethodne noći bio izložen jednom od najsnažnijih kombinovanih ruskih napada od početka sukoba, navodeći da su u napadu korišćeni balistički projektili, krstareće rakete i bespilotne letelice.
Stotine ljudi okupilo se u Kijevu na mitingu protiv smene ministra odbrane Mihaila Fedorova, a prenos uživo se emituje na Jutjub kanalu jednog od ukrajinskih medija.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da je naložio Službi bezbednosti Ukrajine (SBU) i vojnim obaveštajnim službama da sprovedu hitnu istragu nakon snažnih sekundarnih eksplozija u gradu Višnjevu, u Kijevskoj oblasti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kijev je bombardovao gasnu stanicu u Sudži u ruskoj Kurskoj oblasti po komandi Londona, izjavila je zvanična predstavnica ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Dok se "želu da bude nosilac" blokaderske liste Vladan Đokić baškario na Jadranskom moru, Milo Lompar, njegov glavni konkurent sa blokaderske liste "opipava" tokom leta alternative za sklapanje novih političkih saveza.
Ideolog blokadera i jedan od najostrašćenijih antisrba sa dna kace, Milan St. Protić, na sraman način je udario na sopstvenu zemlju izjavom o zločinačkoj akciji "Oluja" da "Hrvati imaju šta da slave" kada je u pitanju taj događaj, zbog čega je preko noći postao heroj "Lijepe njihove".
Lider "Srpskih suverenista" Vukša Dragović izneo je danas šokantne podatke Narodne Banke Srbije koji razotkrivaju razmere delovanja takozvane "NVO hidre" u našoj zemlji.
Politički analitičar Uroš Piper javno je raskrinkao i prozvao Slobodana Georgieva, blokaderskog urednika trovačnice Nove S, uputivši mu brutalnu poruku na društvenoj mreži Iks.
Agencija za bezbednost saobraćaja upozorila je roditelje da nikada ne ostavljaju decu samu u automobilu tokom tropskog talasa i visokih merenja, jer za samo par minuta temperatura u vozili skače neverovatno brzo i može doći do fatalnih posedica.
Ministarstvo unutrašnjih poslova angažovalo je sve raspoložive ljudske i tehničke kapacitete u gašenju požara u Deliblatskoj peščari, uključujući helikoptere H145 i H215 Super Puma, dok na požarište stiže i helikopter Kamov Ka-32 radi dodatnog pojačanja vazdušnih snaga.
Prava drama odigrala se danas u letovalištu Letojani na Siciliji kada jednom turisti iznenada pozlilo dok je ležao na plaži. Dok se čekala Hitna pomoć, u pomoć je pritrčala doktorka iz Srbije.
U saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila danas oko 16.50 časova na Smederevskom putu, u Ulici Aleksandra Kostića, sudarila su se dva putnička automobila.
Crnogorska policija vrši pretese na teritoriji Podgorice i Kolašina tragajući za odbeglim bivšim policajcem Nebojšom Bugarinom, navodnim saradnikom vođe kavačkog klana Radoja Zvicera.
Crnogorska policija vrši pretres na teritoriji Podgorice i Kolašina u potrazi za odbeglim Nebojšom Bugarinom, navodnim saradnikom vođe "kavačkog" klana Radoja Zvicera, koji je na suđenju za šverc kokaina.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušano je troje osumnjičenih zbog postojanja osnova sumnje da su 2. avgusta 2026. godine po prethodnom dogovoru, zajednički učestvujući u radnji izvršenja, iz koristoljublja lišili života oštećenog R.G.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Tokom velikih vrućina organizmu je potrebno više tečnosti, a mnogi posežu za osvežavajućom limunadom. Ipak, stručnjaci ističu da čaj može biti još bolji izbor. Osim što rashlađuje kada se pije hladan, ledeni čaj pruža i brojne zdravstvene koristi.
Tin Mlivić, nekadašnji rijaliti učesnik, zaprosio je dečka Ivicu Racića koji je inače tog dana slavio i gala rođendan, a detalji su odmah dospeli do društvenih mreža.
Tokom rasprave u kojoj se pominjala pesma "Beograd", Svetlana Ceca Ražnatović šokirala je javnost izjavom da je zapravo ona napisala taj stih, a ne Dino Merlin.
Majka pokojnog muzičara Dejana Mitrovića prvi put se oglasila nakon njegove tragične smrti i kroz potresnu ispovest otkrila detalje kobnog dana kada je njen sin izgubio život.
Zbog teške ekonomske situacije i manjka nastupa, pevačica Maja Odžaklijevska je prihvatila posao u vulkanizerskoj radnji kako bi obezbedila egzistenciju sebi i svojoj porodici.
Rijaliti zvezda Milica Veličković je na svom Instagram profilu podelila je fotografiju na kojoj pozira u zagrljaju rijaliti učesnika Marka Janjuševića Janjuša, čime je iznenadila mnoge pratioce.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.