Ukrajinske snage izvele su tokom noći sveobuhvatan napad dronovima na više regiona Rusije, uključujući pokušaj udara na prestonicu Moskvu, saopštili su ruski zvaničnici. Postavlja se pitanje da li će održavanje parade povodom Dana pobede biti moguće?!
Zbog opasnosti od napada bespilotnim letelicama, privremeno je obustavljen rad na aerodromu Šeremetjevo u Moskvi, saopštio je zvanični predstavnik ruske Federalne agencije za vazdušni saobraćaj (Rosavijacija) Artem Korenjako.
Three days before Putin's Victory Day parade in Moscow: At least 19 Ukrainian drones were shot down over Moscow tonight. The four major airports in the Russian capital were closed for several hours tonight due to the widespread attack. pic.twitter.com/Oyx9jD4GV4
— Breaking News (@TheNewsTrending) May 6, 2025
„Vremenska ograničenja uvedena su na rad aerodroma u 01:15 po moskovskom vremenu“, naveo je Korenjako putem Telegrama.
Pet dronova oboreno iznad Moskve
Gradonačelnik Moskve Sergej Sobjanin saopštio je da su sistemi protivvazdušne odbrane (PVO) Ministarstva odbrane Rusije odbili napad pet dronova koji su leteli ka prestonici.
„PVO je uspešno neutralisala napad pet dronova koji su se kretali ka Moskvi“, objavio je Sobjanin.
Prema njegovim rečima, ostaci jednog od oborenih dronova pali su na Kširskom autoputu, ali nije bilo ozbiljne štete niti povređenih, prema preliminarnim informacijama. Na licu mesta angažovane su ekipe hitnih službi.
Napad u više talasa tokom noći
U nastavku noći, gradonačelnik Sobjanin izvestio je o dodatnim napadima: u 1:43 oboren je još jedan dron, dok su u 1:57 eliminisana još tri. U 2:17 je potvrđeno da je oboreno dodatnih deset dronova.
Napadi dronovima nisu za Moskvu ništa novo — i prethodne večeri Oružane snage Ukrajine pokušale su da pogode ciljeve u glavnom gradu, ali su bespilotne letelice oborene pri prilazu u okrugu Podoljsk.
Sjedinjene Američke Države moraju da izvrše pritisak na Ukrajinu kako bi se okončao sukob sa Rusijom, izjavio je pukovnik u penziji i bivši savetnik šefa Pentagona Daglas Mekgregor u emisiji na YouTube kanalu Judging Freedom.
Severna Koreja je najlogičniji i najpoželjniji kandidat za proširenje Savezne države Rusije i Belorusije, ocenio je Roman Čegrinec, predsednik saveta nacionalno-kulturne autonomije „Belorusi Krima“, u emisiji radija Sputnjik u Krimu, prenosi PolitNavigator.
Dok svet pažljivo prati stanje na frontu u Ukrajini, ruski grad Petrozavodsk, udaljen svega 160 kilometara od finske granice, tiho se pretvara u strateško vojno čvorište.
Ogroman oblak gustog crnog dima, nastao sagorevanjem naftnih derivata, širi se prema Moskvi, dok se na društvenim mrežama pojavljuju upozorenja da bi padavine mogle da spuste čađ i druge produkte sagorevanja na prestonicu i okolna naselja.
Ruska protivvazdušna odbrana (PVO) oborila je 81 ukrajinsku bespilotnu letelicu (BPL) koja je letela prema Moskvi, dok je jedan dron pogodio višespratnu stambenu zgradu u Čehovu, u Moskovskoj oblasti.
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
Zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Andrej Rudenko optužio je Japan da saradnjom sa ukrajinskim proizvođačima borbenih dronova direktno doprinosi napadima u kojima stradaju ruski civili.
Rusija veruje da su SAD duboko uključene u ukrajinske napade i svoju zabrinutost prenela je Vašingtonu, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov u petak.
Paklene vrućine i suša u Evropi otežale su funkcionisanje alternativnih izvoznih ruta Ukrajine, uključujući i one preko Dunava, čime su, kako pišu mediji, išle naruku Rusiji u sukobu. Kako se navodi, ovakve vremenske prilike su "neočekivani saveznik" Rusije.
Rusko Ratno vazduhoplovstvo je tokom Specijalne vojne operacije dostiglo novi nivo i sada može da uništava krstareće rakete i bespilotne letelice, saopštio je komandant Ratnog vazduhoplovstva Rusije, general-pukovnik Sergej Kobilaš.
Specijalna vojna operacija će pre ili kasnije biti završena pod našim uslovima, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države moraju da izvrše pritisak na Ukrajinu kako bi se okončao sukob sa Rusijom, izjavio je pukovnik u penziji i bivši savetnik šefa Pentagona Daglas Mekgregor u emisiji na YouTube kanalu Judging Freedom.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov poručio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iskusan i hrabar političar! Ruski šef diplomatije time je sahranio laži blokadera i njihovih medija da Kremlj više ne podržava srpskog šefa države.
Udari na brodove koji se upućuju ka lukama Velike Odese sa teretom ukrajinskih oružanih snaga još uvek ne predstavljaju potpunu blokadu, kaže ruski vojni stručnjak i penzionisani kapetan prvog ranga Sergej Gorbačov.
Objava Ivana Atanaskovića na društvenoj mreži Iks, u kojoj je, govoreći o ženama koje su posle Drugog svetskog rata optuživane za saradnju sa okupatorima, podsetio na praksu javnog šišanja glava, izazvala je talas oštrih reakcija i novi sukob unutar opozicionog i blokaderskog kruga.
Nova izjava jedne od predstavnica blokaderskog pokreta otvorila je ozbiljno pitanje. Naime, blokaderka sa FPN-a Isidora Jovanović, priznala je u razgovoru sa novinarom tajkunske N1, da studenti ni ne znaju ko im je na listi!
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta je ovoga puta uradio profesor blokader Milo Lompar, kako se bahati lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, čime se bavi Đilasov potrčko Borko Stefanović…
Muškarac koji je tokom noći teško povređen nožem na Novom Beogradu je Vuk Vučinić, navijač koji je ranije bio hapšen pod sumnjom da je pripadnik kriminalne grupe Veljka Belivuka i Marka Miljkovića.
Alen Kostić Kubi, vođa Partizanove navijačke grupe "Zabranjeni", ubijen je u Železniku pre deset godina kada ga je, nakon dugotrajnog sukoba oko narkotika i reketiranja, izrešetao poznanik Nikola Elezović, inače vođa suparničke frakcije "Alkatraz".
Muškarac (35) koji je tokom noći teško povređen nožem na Novom Beogradu zatečen je u garaži u Ulici dr Ivana Ribara, ali najnoviji detalji iz istrage ukazuju na to da se sam napad nije odigrao na toj lokaciji.
Nesvakidašnji napad odigrao se u beogradskom naselju Zvezdara, kada je državljanin Azerbejdžana polno uznemiravao A. J. (30). Detalji iz policijske istrage rasvetljavaju neverovatnu bezobzirnost napadača, ali i prisebnost i hrabrost napadnute Beograđanke, koja je uspešno pružila otpor i izbegla najgori scenario.
Krvavi obračun odigrao se tokom noći na Novom Beogradu, u Ulici dr Ivana Ribara, gde je muškarac (35) zadobio teške povrede nakon što ga je nepoznati napadač izbo nožem
Uživajte u ukusnom i zdravom satarašu pripremljenom na vodi, od svežih paprika, paradajza i tikvica. Ovo jednostavno i lagano jelo savršeno je za dane posta, ali i kao osvežavajući letnji obrok.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.