Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da odsustvo ruskog pregovaračkog tima "odgovarajućeg nivoa" u Turskoj predstavlja, koko je naveo, nepoštovanje ne samo prema Ukrajini, već i prema Turskoj i Sjedinjenim Američkim Državama.
"SAD, verujem, i Turska se osećaju nepoštovano od strane Rusije, po mom mišljenju. Nema vremena za sastanke, nema dnevnog reda sastanka, nema delegacija na visokom nivou. Ovo je lično nepoštovanje... Nepoštovanje prema (turskom predsedniku Redžepu Tajipu) Erdoganu, nepoštovanje prema (predsedniku SAD Donaldu) Trampu", rekao je Zelenski na konferenciji za novinare u Ankari, prenosi Ukrinform.
Tramp je naveo da je američki predsednik poslao veliku grupu ljudi u Tursku, uključujući državnog sekretara SAD Marka Rubija.
"Ko su strane u ratu? Rusija i Ukrajina. Državni sekretar Rubio je tamo, turski ministar spoljnih poslova je tamo, ukrajinski ministar spoljnih poslova je tamo. Gde je relevantna osoba iz Ruske Federacije? Ovo je nepoštovanje ne samo prema Ukrajini, već prema svima. Pre svega, mislim, prema Turskoj jer se ovde održava sastanak", naglasio je Zelenski.
On je napomenuo da su za Ukrajinu sada važne doslednost i konstruktivnost.
"I čak i sada, uprkos nivoima delegacija, mi namerno šaljemo našu delegaciju na nivou ministra odbrane Ukrajine kako kasnije niko ne bi rekao da je nešto tamo zavisilo od Ukrajine, posebno u vezi sa prekidom određenih pregovora", rekao je ukrajinski predsednik.
On je naglasio da Ukrajina očekuje sankcije ako Rusija ne krene napred dok se rat ne završi.
"Čak i sada, niko ne govori o kraju rata, svi govore o prekidu vatre. Jer su svi zabrinuti da je ovo tako težak put sa ovim ljudima... Verujem da bi lider Kremlja (Vladimir Putin) trebalo da pokaže svoje liderstvo, i ako je spreman za pregovore, trebalo bi da se sastanemo. Bez ikakvih uslova itd., kako je želeo", primetio je Zelenski.
On je naglasio da je ukrajinska delegacija trenutno u Ankari, a zatim će otputovati za Istanbul. "Nema ruske delegacije, niti ima ruskog predsednika", naveo je Zelenski.
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da je njegova zemlja spremna da ugosti ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i ruskog predsednika Vladimira Putina "kada oni budu spremni za sastanak".
Erdogan je tokom sastanka sa Zelenskim u Ankari ocenio trenutnu situaciju kao istorijsku priliku za početak pregovora Rusije i Ukrajine i izrazio snažnu podršku Turske dijalogu, kako na tehničkom, tako i na najvišem liderskom nivou, preneo je list "Dejli sabah".
On je ponovio spremnost Turske da bude domaćin mogućeg samita Putina i Zelenskog i naglasio da Ankara pridaje veliki značaj održavanju otvorenih kanala komunikacije između Moskve i Kijeva. Rusku delegaciju na pregovorima u Istanbulu predvodi pomoćnik ruskog predsednika Vladimir Medinski.
Turska je poslednjih dana povukla nekoliko poteza koji su izazvali ozbiljno nezadovoljstvo Moskve - od najavljenog transfera američkog oružja Ukrajini, preko zahteva za obustavu napada na brodove u Crnom moru, do naglog smanjenja uvoza ruske nafte.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije zatražilo je od Sjedinjenih Američkih Država i Turske objašnjenja povodom informacija o planovima za isporuku oružja Ukrajini, saopštila je danas portparolka tog ministarstva Marija Zaharova.
Rusija veruje da su SAD duboko uključene u ukrajinske napade i svoju zabrinutost prenela je Vašingtonu, rekao je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov u petak.
SAD očekuju da će u narednim nedeljama biti preduzeti novi koraci ka obnovi pregovora između Rusije i Ukrajine, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio
Nemačka je pokrenula više paralelnih kanala prema Moskvi, dok Berlin pokušava da obezbedi vodeću ulogu Evrope u eventualnim pregovorima o završetku sukoba u Ukrajini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Turska je poslednjih dana povukla nekoliko poteza koji su izazvali ozbiljno nezadovoljstvo Moskve - od najavljenog transfera američkog oružja Ukrajini, preko zahteva za obustavu napada na brodove u Crnom moru, do naglog smanjenja uvoza ruske nafte.
U području Ovidiopolja u Odeskoj oblasti zabeležen je udar reaktivne bespilotne letelice, nedaleko od nekadašnjeg sovjetskog obaveštajnog centra „Ovidiopolj-2“.
Evropska strategija prema ratu u Ukrajini sve više se svodi na pokušaj da se Sjedinjene Države ponovo snažnije uvuku u konfrontaciju sa Rusijom, ocenjuje bivši britanski diplomata Alister Kruk.
Blokaderski glumac Feđa Štukan, bosnaski ekstremista i snajperista u Sarajevu iz Armije BiH, pokušao je da provocira Srbe i Srbiju, ali je dobio brutalan odgovor iz Srpske.
Blokaderski zgubidani naručili su kriptovane telefone u vrednosti između 15.000 i 30.000 evra kako bi se zaštitili od Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI).
Gledaoci tajkunske televizije N1 ostali su u potpunom šoku kada se na malim ekranima ponovo pojavila Žaklina Tatalović! Bivša prva zvezda blokaderskih medija izgledala je potpuno neprepoznatljivo i devastirano, a njen drastično promenjen izgled bio je glavna tema na društvenim mrežama!
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski istakla je da su boračka udruženja u Rasinskom okrugu zadovoljna najavljenom državnom podrškom borcima, među kojima će svaki borac dobiti po 10.000 dinara.
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski boravila je danas u Rasinskom okrugu, gde je obišla ustanove socijalne zaštite u Kruševcu i Trsteniku i razgovarala sa zaposlenima o unapređenju njihovog položaja i uslova rada.
Ako pratite politička dešavanja, pamtite važne događaje i verujete da možete da odgovorite na najteža pitanja, možda je vreme da svoje znanje pokažete pred kamerama i osvojite nagradu od čak milion dinara!
Novinar Mladen Mijatović objavio je dramatičan snimak hapšenja A. S. (24), osumnjičenog da je dva puta bacio bombu na istu kuću na Novom Beogradu, pri čemu druga bomba, srećom, nije eksplodirala.
Nakon raspisane potrage za tri osobe koje su mladića P. V. (26) otele nasred ulice, a potom teško povredile i tražile otkup za njegovo puštanje, uhapšen je V. P. (22).
Poslednje zaplene kokaina u Španiji i Portugalu pokazuju u kojoj su značajnoj meri zastupljene osobe sa prostora bivše Jugoslavije, kao i da su pripadnici "balkanskog kartela " izuzetno značajni faktori na prostoru Južne Amerike, kaže za Informer Marko Nicović, advokat i član Svetske asocijacije šefova policija.
Holivudska akciona zvezda Žan-Klod van Dam stigao je danas u Niš, gde će večeras biti specijalni gost otvaranja Međunarodnog filmskog festivala u Nišu.
Novi dokumentarni film o stravičnim zločinima Džefrija Epstina pod nazivom "Epstinovi dosijei: Mreža zla" (Diabolical: The Epstein Files) stiže na HBO Max 3. septembra, nakon što je kompanija Warner Bros. Discovery zvanično obezbedila međunarodna distributivna prava za ovo ostvarenje.
Ministarstvo kulture prenelo je 463.910.000 dinara za realizaciju projekta "Zaštita i prezentacija manastira Manasija" a ugovor su danas potpisali ministar kulture Nikola Selaković i iguman manastira protosinđel Pavle.
Iako čak 60% parova barem jednom koristi prekid snošaja kao metodu kontracepcije, o tome se retko otvoreno govori. Iako je po učestalosti odmah iza kondoma i pilula, ova metoda se često neopravdano smatra 'početničkom' ili tinejdžerskom.
Ako ste primetili da vas često "hvataju" grčevi u nogama, ne brinite se, jer je ovaj problem mnogo češći leti. Grčevi se, kako objašnjavaju fizioterapeuti, javljaju usled dehidratacije, gubitka elektrolita zbog znojenja, dugog sedenja, pa samim tim i zbog loše arterijske ili venske cirkulacije.
Prema savetima stručnjaka za san, Marjane Tejlor, ključ za bolji san tokom vrućina je pravilna ravnoteža unosa tečnosti tokom dana i smanjenje većih količina pića neposredno pre spavanja.
Pevačica Jelena Karleuša obeležila je 48. rođendan u velikom stilu, a među brojnim skupocenim poklonima pažnju je privukla prestižna torba brenda "Hermes", vredna čak 20.000 evra.
Javne ličnosti često nisu u dobrim odnosima sa svojim najmilijima, a kada govorimo o narušenim relacijama među najbližim krvnim srodnicima - ovo su samo neki primeri porodičnih odnosa braće i sestara koji su narušeni.
Voditeljka Anđela Đurašković proživela je dramu u Beogradu kada joj je pred očima nestao dvogodišnji sin. Na svu sreću, mališan je pronađen nakon pola sata.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.