U Dnjepru su nakon masovnog ruskog napada zabeležena ozbiljna razaranja višespratnih stambenih zgrada i do sada je potvrđena smrt 11 osoba, izjavio je danas ministar unutrašnjih poslova Ukrajine Igor Klimenko.
"U Dnjepru su uništene stambene zgrade. Poginulo je 11 ljudi, među njima i jedno dete", napisao je on na kanalu Telegram, prenosi Unian.
Prema njegovim rečima, među žrtvama granatiranja nalazi se i spasilac, zamenik komandanta vatrogasno-spasilačke jedinice, major Anton Jarmolenko.
"U trenutku napada bio je na putu ka mestu intervencije. Iskreno saučešće porodici i kolegama. Još 35 stanovnika Dnjepra je povređeno, a imamo informacije i o šest građana koji se vode kao nestali", naglasio je Klimenko.
The death toll from Russia’s strike on Dnipro rose to 11 after rescuers pulled the bodies of a woman and an 8-year-old boy from the rubble of a four-story building, regional chief Hanzha said. Thirty-seven people were injured. #Ukrainehttps://t.co/ZGnDTjUNdwpic.twitter.com/qKnuvIDC0p
— NOELREPORTS 🇪🇺 🇺🇦 (@NOELreports) June 2, 2026
Kako je na Telegramu saopštio načelnik Dnjepropetrovske oblasne vojne asministracije Oleksandr Hanja, ruski napad na Dnjepar odneo je život malog dečaka.
"Spasioci su iz ruševina četvorospratnice oštećene u napadu izvukli telo deteta rođenog 2023. godine", rekao je Hanja.
Six people were killed and 36 injured during Russia’s overnight attack on the Dnipro region.
Among the dead in Dnipro was a firefighter.
A second strike hit while rescuers were responding to the aftermath of the first attack. pic.twitter.com/A7B0GrrhNe
— Maria Drutska 🇺🇦 (@maria_drutska) June 2, 2026
Pored toga, lekari nisu uspeli da spasu 60-godišnjeg muškarca koji je preminuo u bolnici. Ruske snage izvele su noćas masovni kombinovani napad na Ukrajinu koristeći udarne bespilotne letelice, kao i rakete različitih tipova lansirane iz vazduha, sa mora i sa kopna.
Kako navodi agencija, ukupno je registrovano 729 sredstava vazdušnog napada - 73 rakete i 656 bespilotnih letelica različitih tipova. Protivvazdušna odbrana je, prema navodima ukrajinske strane, oborila ili omela 642 cilja: 40 raketa i 602 drona.
Ogroman stub dima podigao se iznad Rovenske oblasti posle ruskog udara dronom, dok je u Dnjepru izbio snažan požar na objektu logističke kompanije nakon još jedne noći masovnih napada na ukrajinsku pozadinu.
Ruska vojska trenutno nema jednostavno i racionalno rešenje za potpuno rušenje strateški važnih mostova preko Dnjepra, jer su te konstrukcije projektovane i građene tako da izdrže veliki broj pogodaka teškim bombama, izjavio je predsednik Odbora Državne dume za odbranu Andrej Kartapolov.
Britanski dronovi prvi put su korišćeni za napade na industrijske i vojne objekte duboko na teritoriji Rusije, a politički analitičar Jurij Barančik ocenjuje da je London time prešao još jednu rusku „crvenu liniju“ i upozorava da Moskvi ostaje veoma malo vremena da odluči kako će odgovoriti.
Ruske snage napale su bespilotnim letelicama jedan od graničnih prelaza između Ukrajine i Moldavije, saopštio je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, dok detalji o razmerama štete i eventualnim žrtvama za sada nisu objavljeni.
Veliki požar izbio je kod Borispolja, u Kijevskoj oblasti, nakon novog ruskog udara, a prema navodima ruskih izvora, pogođen je važan logistički i skladišni kompleks.
Predsednica Moldavije Maja Sandu optužila je Rusiju da pojedine dronove namerno usmerava u vazdušni prostor njene zemlje, nakon što je kod sela Talmaza pala neidentifikovana letelica i u kukuruznom polju ostavila krater širok oko dva metra.
Ruski višenamenski lovac Su-35S ušao je duboko u vazdušni prostor pod kontrolom Ukrajine u Sumskoj oblasti, preleteo područje naselja Ugrojidi, lansirao krstareću raketu H-59/69 prema gradu Sumi, a zatim se bez presretanja vratio u Kursku oblast, navode izvori koji prate kretanje vojnih letelica.
Troje ljudi, među kojima i desetogodišnja devojčica, povređeno je u ogromnom noćnom napadu dronovima na Moskovsku oblast, tokom kojeg je, prema rečima gradonačelnika Moskve Sergeja Sobljanjina, ka Moskovskom regionu krenulo čak 620 bespilotnih letelica.
Ruska izviđačko-jurišna brigada „Sever-V“ saopštila je da je na slavjansko-kramatorskom pravcu uništila američki oklopni transporter „Strajker“ Oružanih snaga Ukrajine (OSU), dok je u odvojenom napadu pogođena samohodna haubica „Akacija“ i skladište njene municije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ogroman stub dima podigao se iznad Rovenske oblasti posle ruskog udara dronom, dok je u Dnjepru izbio snažan požar na objektu logističke kompanije nakon još jedne noći masovnih napada na ukrajinsku pozadinu.
Hakeri povezani sa Iranom uspeli su da potpuno zaustave rad jedne britanske elektrane na čak četiri dana, što se smatra jednim od najozbiljnijih sajber udara na energetsku infrastrukturu Ujedinjenog Kraljevstva, objavio je britanski Telegraf.
Opasne pretnje ponovo dolaze iz redova opozicionih blokadera, koji po ko zna koji put pokazuju da im je jedini cilj izazivanje haosa i nesreće u Srbiji! Blokaderi sa Elektronskog fakulteta u Nišu otišli su korak dalje i na društvenoj mreži Iks, te otvoreno poručili da im je plan da "zemlja gori", zloupotrebljavajući požare koji su zadesili našu zemlju!
Koliko je blokadera potrebno da se zameni sijalica? Deset! Jedan skida neispravnu i stavlja novu, a njih devet na društvenoj mreži Iks piše da je pregorela zbog Vučića! Ovaj vic možda nekome zvuči bajato, ali je zapravo nikad aktuelniji i najbolje oslikava sveopšte ludilo i besposličarenje u opozicionim redovima!
"UKC Niš nastavlja da pomera granice. Danas smo napravili još jedan veliki korak ka tome da pacijenti sa juga i jugoistoka Srbije najsavremenije lečenje dobiju ovde, u svom regionalnom centru. Za nas je svaka nova procedura više od medicinskog uspeha. To je nova šansa za pacijenta, brža pomoć i sigurnost da vrhunska medicina više nije daleko. Naš cilj je jasan – pacijent je na prvom mestu i nećemo stati u uvođenju najsavremenijih metoda lečenja“, poručio je doc. dr Milan Lazarević, direktor UKC Niš.
Voditelji druge sezone Exatlona Tijana Jović i Aleksa Erski mnoge su nasmejali simpatičnim i opuštenim razgovorom, koji je već na samom početku nagovestio sjajnu atmosferu i odličnu energiju među njima.
Pred početak druge sezone najvećeg sportskog rijalitija Exatlon, pobednica prve sezone Nevena Petrović sa novinarkom Informera Jelenom Dimitrijević u otvorenom razgovoru otkrila sve o iskustvu koje joj je promenilo život.
Leskovac će od 24. do 30. avgusta biti u znaku roštilja, muzike i dobre zabave - održava se 36. Roštiljijada! Manifestacija s ukusom i mirisom, kažu oni koji su imali prilike da je bar jednom (p)osete.
Projekat "Pokretna apoteka" počinje sutra i prema rečima direktorke Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO) Sanje Radojević Škodrić pokrivaće ruralne sredine na jugu centralne Srbije.
U zaseoku Ćukavci u Prijevoru kod Čačka završeno je asfaltiranje važne deonice puta duge 540 metara, za šta je izdvojeno 8,5 miliona dinara, uz podršku Vlade Srbije.
Noćas je gorelo u Nišu, Prijepolju i Vranju, ali brzom intervencijom vatrogasaca i građana, sprečene su fatalne posledice. U Deliblatskoj peščari je znatno bolja situacija i angažovani su svi raspoloživi kapaciteti, saopštio je MUP Srbije.
Beogradska policija uhapsila je taksistu N. B. (45) u noći između petka i subote, nakon što je tokom rutinske kontrole u njegovom automobilu pronađen opasan arsenal oružja.
Stravičan udes odigrao se juče u popodnevnim satima u obrenovačkom naselju Zvečka, gde su se tri automobila silovito zakucala jedan u drugi, pri čemu su povređene dve osobe.
Jedan od najvećih špijuna svih vremena, dvostruki agent Duško Popov koji je tokom Drugog svetskog rata uživao poverenje i Nemaca i Britanaca, živi i dalje, u banatskom selu Novo Miloševo, u Muzeju "Žeravica".
Autobiografski bestseler Metija Kamberija "Grad bola" priča je po kojoj je pre nekoliko dana u Beogradu počelo snimanje istoimene TV serije pod autorskom palicom reditelja Luke Mihailovića, a u produkciji produkcijskih kuća "TS Media" i "Režim" Miloša Avramovića.
Psi ne mogu da nam kažu šta osećaju, ali njihovo ponašanje i govor tela često otkrivaju mnogo. Ako se pas pored vlasnika oseća nesigurno, uplašeno ili nelagodno, to može pokazati na različite načine.
Jedan od starih trikova bila je soda bikarbona, koju su mnoge žene u staroj Jugoslaviji koristile kao jednostavno kućno sredstvo za neutralisanje neprijatnih mirisa.
Ćerka pevačice Goce Tržan, Lena Marinković je subotu veče provela prikovana uz televizor, a razlog je utakmica njenog dečka Vukašina koju nije želela da propusti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.