• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

11.07.2021

18:09

Udovica ubijenog predsednika Haitija OPISALA  TRENUTAK kada su ona i Žovenel NAPADNUTI! Nije bio u mogućnosti NIŠTA DA KAŽE! /VIDEO/

AP/Tanjug

Vesti

Udovica ubijenog predsednika Haitija OPISALA TRENUTAK kada su ona i Žovenel NAPADNUTI! Nije bio u mogućnosti NIŠTA DA KAŽE! /VIDEO/

Udovica ubijenog predsednika Haitija Žovenela Moiza, Martin koja se nalazi u bolnici opisala je momenat kada su ona i njen muž napadnuti u svom domu

Ona je rekla da se napad dogodio ''tako brzo'' da njen suprug Žovenel nije bio u mogućnosti ništa da kaže.

Martin je povređena u napadu i prebačena je u bolnicu u Majamiju, piše BBC.

U subotu, ona je na društvenu mrežu Tviter postavila glasovnu poruku u kojoj je rekla da će nastaviti da radi svoj posao. Brojni ljudi su potvrdili da je to glas predsednikove supruge.

Foto: AP/Tanjug

Brzinom svetlosti oni su ušli u moju kuću i izrešetali mog muža - rekla je ona u snimku, opisujući momenat kada je on ubijen.

- Morate biti beskrupulozan zločinac da biste izvršili atentat na predsednika poput Žovenela Moiza, a da mu niste dali ni šansu da kaže ijednu reč - nastavila je.

Istakla je da je njen suprug bio na meti iz političkih razloga, posebno jer se pominjao referendum o promeni Ustava, koji je predsedniku mogao dati veću moć.

Foto: Tanjug/AP

Kako je rekla, pojedinci su želeli da ubiju predsednikov san.

-Plačem, to je istina, ali ne smemo dozvoliti da zemlja skrene sa svog puta - istakla je Martin Moiz.

- Ne možemo dozvoliti da krv predsednika Žovenela Moiza, mog supruga, našeg predsednika kojeg toliko volimo i koji nas je voleo, teče uzalud - poručila je ona.

 

 

Predsednik Haitija Žovenel Moiz (53) ubijen je u svojoj kući u sredu.

Još uvek nije jasno ko je naručilac niti koji je motiv atentata, mnoge stvari ostale su nejasne, uključujući i to kako su ubice mogle da uđu na imanje. Članovi Moizovog obezbeđenja biće ispitani naredne nedelje.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Naše kamere nikad ne spavaju! Gledajte "Na merama" u subotu od 20h

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...

17.07.2026

15:41

JOŠ TV VESTI

Društvo

Lučić: Strateški dijalog sa SAD ogromna šansa za Srbiju
Društvo

Lučić: Strateški dijalog sa SAD ogromna šansa za Srbiju

Strateški dijalog sa Sjedinjenim Državama, zvanično pokrenut prošle nedelje, predstavlja ogromnu šansu za dodatni ekonomski rast Srbije, da postanemo zemlja koja se u celoj Evropi najbrže razvija, poručio je danas generalni direktor kompanije Telekom Srbija Vladimir Lučić po povratku iz radne posete Vašingtonu.

21.07.2026

14:30

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set