Američki državni sekretar Entoni Blinken rekao je da je otkazao susret, zakazan za četvrtak, s ruskim kolegom Sergejem Lavrovom nakon što je Moskva priznala Donjeck i Lugansk kao nezavisne države
Blinken je kazao da je pristao na susret s Lavrovom samo ako Rusija ne izvrši invaziju na Ukrajinu.
-Sada kada vidimo da invazija počinje i da je Rusija jasno dala do znanja da odbacuje diplomatiju, nema smisla održati taj sastanak u ovom trenutku, rekao je Blinken novinarima nakon sastanka s ukrajinskim ministrom spoljnih poslova Dmitrom Kulebom u Vašingtonu.
Australijski premijer Skot Morison je poručio da je ruska„invazija na Ukrajinu već počela" i najoštrije osudio ovaj, kako je rekao, "ničim izazvan" i "neprihvatljiv" postupak.
Morison smatra da je Rusija u potpunosti spremna da završi invaziju na Ukrajinu u punom obimu, a to će se, po njemu, verovatno dogoditi u naredna 24 sata, prenosi BBC.
"Već postoje izveštaji o granatiranju i stvarima takve prirode, koji bi mogli da ukažu da je napad već počeo“, naglasio je australijski premijer.
Morison je dodao da liberalne demokratije moraju zajedno da se suprotstave autoritarnim državama koje „žele da ostvare svoj cilj“, navodi BBC.
Australija i Japan su se danas pridružili SAD, Evropskoj uniji, Kanadi i Britaniji u uvođenju sankcija Rusiji, nakon što je Moskva priznala samoproglašene republike Donjeck i Lugansk na istoku Ukrajine i odobrila slanje trupa u tu oblast.
Australija će odmah početi da uvodi sankcije ruskim pojedincima za koje veruje da su odgovorni za postupke te zemlje protiv Ukrajine, saopštio je premijer Skot Morison na konferenciji za novinare, preneo je Rojters.
Sve o događajima posle ruskog priznanja Donbasa čitajte u našem blogu UŽIVO OVDE.
Ukrajina je u svakom poređenju njene vojne moći sa Rusijom - potpuno nemoćna. S obzirom na to da je politika Kijeva apsolutno u sprezi sa NATO, potencijalni vojni sukob dve države mogao bi da ima mnogo složenije i teže posledice
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajina je u svakom poređenju njene vojne moći sa Rusijom - potpuno nemoćna. S obzirom na to da je politika Kijeva apsolutno u sprezi sa NATO, potencijalni vojni sukob dve države mogao bi da ima mnogo složenije i teže posledice
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević ekskluzivno u Kolegijumu na Informer televiziji otkrio je šta je opozicionar Zdravko Ponoš rekao u policiji tokom informativnog razgovora na koji je pozvan po nalogu tužilaštva zbog tvrdnji o zvučnom topu.
Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, na osnovu svih relevantnih pokazatelja, zaključuje da je Zdravko Ponoš namerno izneo laž o tome da je zvučni top upotrebljen.
Članovi DS traže da se njihova stranka oslobodi od "Šabačkog klana" i priključi se Platformi za evropsku Srbiju, ili se podeli na dva dela i demokratski deo se priključi Platformi za ES.
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
U naredna dva sata u zapadnoj, centralnoj i jugozapadnoj Srbiji mestimično se očekuje kiša, dok će na jugoistoku zemlje pasti lokalno izraženiji pljuskovi sa grmljavinom, glasi najnovije hitno upozorenje Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
Ekstremni vreli talas koji je krajem juna zahvatio Francusku privremeno je smanjio prisustvo komaraca. Stručnjaci upozoravaju da oni nisu nestali, već su se usled visokih temperatura privremeno povukli u zaklon.
Početak jula obeležiće svežije i kišovitije vreme, a onda stiže novi toplotni talas i merenja do 45 stepeni, otkriva meteorolog Ivan Ristić u najnovijoj vremenskoj prognozi za jul.
Zemljotres jačine 3.8 stepeni Rihtera osetio se u 9:46 časova u Leskovcu i okolnim mestima, što je izazvalo veliku uznemirenost među građanima koji su odmah preplavili društvene mreže svojim svedočenjima.
Devojka S. K. (19) brzom akcijom policije uhapšena je zbog sumnje da je noćas oko 2 sata u Bulevaru kralja Aleksandra nožem nanela povrede Lj. G. (47).
Pripadnici Žandarmerije pronašli su danas telo Bogana T. (23) koji je nestao juče u reci Drini kod Lešnice, nakon intenzivne potrage koja je trajala od trenutka prijave njegovog nestanka.
Napad nožem koji se dogodio noćas oko 2 sata ujutru u Bulevaru kralja Aleksandra na Zvezdari dobio je novi obrt, nakon što je ćerka povređenog Lj. G. (47), koja je bila svedok krvavog obračuna, iznela tvrdnje o identitetu žena koje su, kako se sumnja, učestvovale u napadu.
Pevačica Tejlor Svift i njen verenik Trevis Kelsi grade ogroman dvorac unutar arene "Medison Skver Garden" u Njujorku za svoje venčanje koje je zakazano za 3. jul.
Glumica Vesna Stanković već pune dve godine prolazi kroz izuzetno zahtevan životni period, suočavajući se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom, karcinomom dojke.
Gingam sitne kockice ponovo su u centru pažnje modne scene, jer u isto vreme bude nostalgiju, osvežavaju izgled i daju svakoj kombinaciji dozu jednostavne elegancije.
Amanda Nikol je osvojila društvene mreže, a zahvaljujući bujnim oblinama, smelim modnim izdanjima i maštovitim transformacijama danas je prati više od osam miliona ljudi.
Pevačica Anica Milenković oktrila je da je u jednom periodu došla do 115 kilograma zbog veoma teškog perioda, te je priznala da je tražila spas u hrani.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.