OBORENI UKRAJINSKI "MIG-29" I DVA "SU-25"! Jedinice DNR preuzele kontrolu nad još četiri naselja! UNIŠTENO 1.350 TENKOVA, 111 AVIONA I 68 HELIKOPTERA, u toku borba za Verhnjetorecko!
Na prvom brifingu Riskog ministarstva odbrane General Igor Konašenkov izneo je sledeće podatke o dejstvima ruske i vojski LNR I DNR
Grupacija trupa Luganske Narodne Republike, nastavljajući ofanzivne operacije, vodi borbe u granicama grada na severozapadu, severoistoku i istoku Severodonjecka. Jedinice Donjecke Narodne Republike, razvijajući ofanzivu, preuzele su kontrolu nad naseljima Mihajlovka, Stavka, Botmanka, Vasiljevka i bore se za Verhnjetorecko.
Tokom dana avijacija i PVO sistemi Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije oborili su: dva ukrajinska aviona Su-25 u oblasti Černigova, jedan MiG-29 u rejonu Novaja Bikovka, kao i četiri bespilotne letelice.
Operativno-taktička, vojne i bespilotne letelice pogodile su 128 vojnih objekata Ukrajine.
Među njima: jedan PVO sistem Buk-M1, jedan PVO sistem Osa, četiri radarske stanice za otkrivanje i označavanje ciljeva, četiri komandna mesta, sedam skladišta naoružanja i municije i 68 mesta za skladištenje vojne opreme.
Ukupno, od početka specijalne vojne operacije, uništeno je: 111 ukrajinskih aviona, 68 helikoptera, 160 bespilotnih letelica, 159 protivvazdušnih raketnih sistema, 1.353 tenka i drugih oklopnih borbenih vozila, 129 višecevnih raketnih sistema (BBR), 493 oruđa poljske artiljerije i minobacača većeg kalibra, kao i 1.096 jedinica specijalnih vojnih vozila.
Situaciju u Ukrajini možete pratiti iz minuta u minut u blogu na našem portalu klikom OVDE.
Ruski politikolog Jurij Barančik tvrdi da je Vašington praktično srušio „duh Ankoridža“ i da Moskva mora da prestane da se poziva na dogovore koje druga strana više ne priznaje.
Ukrajina će morati da vraća svoje građane iz inostranstva i da dovodi migrante kako bi nadoknadila ogroman manjak ljudi, poručio je šef Kancelarije predsednika Ukrajine Kirilo Budanov.
Rusija bi mogla da priprema vojnu provokaciju protiv baltičkih država ili Poljske kako bi proverila jedinstvo NATO-a i spremnost SAD da brane istočno krilo Alijanse, objavio je britanski „Gardijan“, pozivajući se na izvore iz dve zemlje NATO-a.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Ruski ekonomista Mihail Hazin ocenjuje da se globalni finansijski sistem približava tački preokreta i da se iza zvaničnih brojki krije mnogo dublja kriza Zapada.
Američka vojska testirala je ukrajinske morske dronove „magura“ tokom vežbi u blizini Filipina, a meta je bilo rashodovano plovilo koje je posle udara potonulo.
Generalni sekretar NATO-a Mark Rute upozorio je da će Rusija dugoročno ostati ozbiljna pretnja za Alijansu, dok ruska vojska, prema njegovoj oceni, ubrzano stiče borbeno iskustvo kroz rat u Ukrajini.
Vladimir Džabarov, prvi zamenik predsednika Komiteta Saveta Federacije za međunarodne poslove, nazvao je francuskog predsednika Emanuela Makrona "poznatim provokatorom".
Evropske članice NATO-a produžavaju oružani sukob u Ukrajini, a Zapad više ne krije pripreme za novi veliki evropski rat, izjavio je zamenik ministra odbrane i načelnik Glavne vojno-političke uprave Oružanih snaga Rusije, general armije Viktor Goremikin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Drago Parandilović, deda opozicionara Miloša Parandilovića, predsednika Novog lica Srbije, krenuo je danas iz Priboja kako bi prisustvovao veličanstvenom skupu u srcu Beograda i pružio podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
Ruski zagovornici najtvrđe linije traže od predsednika Rusije Vladimira Putina da odustane od diplomatije i drastično pojača rat protiv Ukrajine, piše Rojters, posle serije ukrajinskih napada dronovima na Moskvu, Sankt Peterburg i Krim, kao i smrtonosnih napada na putničke autobuse.
Blokaderi ne mogu da sakriju mržnju prema građanima Srbije, pogotovo danas kada je organizovan veličanstveni skup SNS-a a zbog kojeg neprestano dolazi veliki broj građana iz svih delova zemlje.
U vikend izdanju lista Danas objavljena su dva teksta koja izazivaju burne reakcije javnosti. U autorskoj kolumni Milana St. Protića iznete su oštre ocene na račun dela akademske zajednice, dok je u posebnom tekstu pod naslovom "Vidovdan istine, a ne mitova", autor izneo stav da srpska deca na Kosovu "kao takva nisu među najugroženijima".
Ivan Kopitović, jedan od osnivača regionalnog Adria foruma sa sedištem u Podgorici, bivši funkcioner Demokratskog Fronta i politički analitičar, osudio je odluku crnogorskih vlasti da zabrani ulazak Draganu J. Vučićeviću, glavnom uredniku Informera, ulazak u tu zemlju.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra prikazu novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije (VS) na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici
Šumski požari zahvatili su središnji deo Grčke, a zbog veoma visokog rizika u delu Halkidikija od sutra će na snazi biti zabrana kretanja. Za stanovnike područja Petre, izdato je naređenje evakuacije.
Osmaci i maturanti koji nisu zadovoljni rezultatima završnog ili prijemnog ispita ove godine imaju više konkretnih opcija, a vreme za akciju je upravo sada.
U Grčkoj su saobraćajni prekršaji strogo kažnjivi, a među najskupljima su prekoračenje brzine čija kazna može dostići i do 8.000 evra, kao i prolazak kroz crveno svetlo zbog čega možete biti kažnjeni sa čak 4.000 evra!
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Andrije S. (20) zbog sumnje da je 10. decembra 2025. godine u jednom ugostiteljskom objektu na Vračaru, pokušao da ubije Vuka Bajruševića, i jer je neovlašćeno nosio vatreno oružje i municiju.
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu protiv četvorice muškaraca zbog postojanja osnova sumnje da su 5. juna 2026. godine izvršenjem različitih krivičnih dela učestvovali u bacanju bombe na porodičnu kuću S.Č. na teritoriji opštine Novi Beograd.
Posle objavljivanja uznemirujućeg snimka prebijanja dečaka (13) na parkingu tržnog centra u Kruševcu, oglasio se osumnjičeni Predrag Marković (50), koji je priznao svoju krivicu i otkrio šta ga je isprovociralo da digne ruku na dete.
Iznoseći svoju odbranu pred Višim tužilaštvom u Beogradu, Danka Vuković, supruga Saše Vukovića Bosketakoji se sumnjiči da je 12. maja u restoranu "27" na Senjaku ubio Nešovića, ispričala je da je izričito bila protiv druženja njenog muža sa Aleksandrom Nešovićem.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Ostavljanje psa samog kod kuće mnogim vlasnicima predstavlja veliki izazov. Međutim, stručnjaci ističu da nekoliko jednostavnih navika može pomoći da ljubimac ostane miran i opušten dok nikoga nema u domu.
Promene u učestalosti mokrenja kod pasa mogu ukazivati na probleme sa bubrezima, dijabetes ili bolesti mokraćnih puteva, zbog čega ih ne treba ignorisati.
Neverovatni podvizi kojima se pomeraju granice ljudske izdržljivosti ne prestaju da iznenađuju, a jedan Nemac sada je postavio rekord koji je mnoge ostavio bez reči.
Starinski kolač sa orasima, mekanom korom i laganim kremom od slatke pavlake godinama se priprema za slave i porodična okupljanja, a krasi ga jednostavna izrada i elegantan izgled.
Orkestar Perice Jaćimovića nastupio je na velikom narodnom veselju u Kraljevu, organizovanom povodom otvaranja auto-puta, a svečanosti je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Miloš Bojanić je svojevremeno priznao da se oženio na brzinu, nakon samo pet dana poznanstva sa nevinom osamnaestogodišnjakinjom, kao i da ga je razvod skupo koštao!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.