Zapadne zemlje su plaćale gas u evrima i nastaviće to da rade, ali će konačna isplata ići Gaspromu u rubljama, izjavio je danas Dmitrij Peskov, portparol predsednika Rusije Vladimira Putina
On je istakao da će šema plaćanja u rubljama ubuduće važiti i za novu grupu proizvoda, prenela je agencija RIA Novosti.
"Zapravo, oni koji su plaćali u evrima, tako će i dalje plaćati, u istim jedinicama koje su naznacene u ugovorima. Ali u isto vreme, konačna uplata će ići prodavcu Gaspromu u rubljama", naveo je Peskov.
Ovo je još uvek prototip sistema, rekao je on.
"Ne sumnjam da će u budućnosti biti proširen na nove grupe roba i zauzimati sve više prostora u našim spoljnotrgovinskim odnosima", kazao je Peskov u intervjuu u emisiji "Moskva. Kremlj. Putin" na televiziji Rusija 1.
Prekid isporuke ruskog gasa gurnuće Nemačku u najveću krizu od 1945. godine. Ovu prognozu dao je šef najvećeg nemačkog hemijskog koncerna BASF. Nemački biznis upozorava da će bez gasa cela industrija Nemačke stati, a najveća privreda u Evropi će propasti. Da li će uspeti da promene antiruski stav svojih političara?
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prekid isporuke ruskog gasa gurnuće Nemačku u najveću krizu od 1945. godine. Ovu prognozu dao je šef najvećeg nemačkog hemijskog koncerna BASF. Nemački biznis upozorava da će bez gasa cela industrija Nemačke stati, a najveća privreda u Evropi će propasti. Da li će uspeti da promene antiruski stav svojih političara?
U najnovijem ispadu, funkcioner opozicije Borko Stefanović prešao je sve granice - najbrutalnije izvređao sopstvenu državu i predsednika Vučića, dok se istovremeno hvalio kako će nasilno rušiti vlast.
Jedan od glavnih ideologa blokadera, Dragan Popović, potvrdio da preziru običan narod, dok u isto vreme pravda brutalno nasilje na ulicama i direktne napade na policiju i građane!
Kompilacija uličnog cirkusa je pokazala potpunu sramotu i rasulo blokaderskog pokreta – od lažiranja uličnih napada, preko ponižavanja rektora Đokića, pa sve do međusobnog vređanja.
Samo pet dana nakon sastanka komandanta KFOR-a i lidera Samoopredeljenja Aljbina Kurtija, pokrenut je plan koji bi mogao trajno da promeni sliku severa Kosova.
U ovom periodu u vazduhu su najzastupljeniji poleni korovskih biljaka, a polen ambrozije za sada se registruje u nižim koncentracijama, izjavila je danas Ana Ljubičić iz Agencije za zaštitu životne sredine.
Porodica iz Srbije doživela je dramu na letovanju u Nea Plagiji na Halkidikiju kada je njihovo sedmogodišnje dete skliznulo sa dušeka u more i počelo da se davi.
Krvavi pohod koji je potresao čitav Balkan odigrao se u mirnom cetinjskom naselju Medovina, u neposrednoj blizini Cetinjskog manastira, pre tačno četiri godine. Vuk Borilović (34) je u popodnevnim časovima, naoružan poluautomatskim lovačkim karabinom, napravio nezapamćeni masakr u kom je ubio 10 svojih sugrađana.
U blizini Atletske dvorane na Voždovcu, na Bulevaru oslobođenja, juče zabeležen jeziv incident koji je uznemirio prolaznike i rekreativce u Banjičkoj šumi: žena (44) kretala se stazom kroz šumu kada joj je s leđa prišao nepoznati muškarac i bez ikakvog povoda je uhvatio za zadnjicu.
Kantonalno tužilaštvo Unsko-sanskog kantona zatražilo je od Kantonalnog suda u Bihaću da odredi pritvor Š. H. (66) iz Bosanske Krupe, koja je osumnjičena za ubistvo svog supruga.
Stručnjakinja za ponašanje životinja je objasnila zašto su neke rase pasa izbirljivije od drugih kada je u pitanju hrana, kao i koje rase pasa važe za najizbirljivije.
Pevač Marko Stojković, poznatiji kao MC Stojan, podelio je sa pratiocima intiman trenutak opuštanja sa devojkom i kućnim ljubimcem od kog se, sudeći po svemu, ne razdvajaju ni kada legnu na spavanje.
Rijaliti par Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz trenutno uživaju na Maldivima odakle dele romantične snimke sa pratiocima, a poslednja objava vožnje bicikla sve je raznežila.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.