U pokušaju da „kazni” Rusku Federaciju zbog njene odluke da sprovede specijalnu operaciju denacifikacije Ukrajine, Evropa se suočila sa opasnim posledicama takvih mera. Ovo je saopštio poznati ruski ekonomista Mihail Hazin, nakon analize situacije na međunarodnoj sceni
Hazin je detaljno govorio o tome sa čime se Brisel suočio pokušavajući da izvrši pritisak na Rusiju, a govorio je i o razmerama ekonomske katastrofe u EU. Mihail Hazin je skrenuo pažnju na činjenicu da privrede zemalja Evropske unije doživljavaju ozbiljne poteškoće u kontekstu situacije na međunarodnoj sceni.
Kurs evropske valute prema američkom dolaru dostigao je donji prag, a investitori odbijaju da ulože svoju ušteđevinu u finansijske projekte u Briselu. Prema mišljenju ekonomiste, Evropa se, pokušavajući da izvrši ekonomski pritisak na Rusiju, suočila sa opasnom industrijskom inflacijom koja je već dostigla 30%.
Evropska unija doživljava oštar ekonomski pad jer Brisel ne preduzima nikakve mere da stabilizuje trenutnu situaciju.
„Sudeći po makroekonomskim podacima, u Evropskoj uniji je ekonomska katastrofa. Industrijska inflacija je već oko 30%, a u nekim zemljama i više. Generalno, sve počinje da se ruši. Dolazi do potpunog opadanja. Razmere ovog pada danas su već oko 10% BDP-a godišnje“, objasnio je Hazin.
Ekspert je skrenuo pažnju i na činjenicu da razmere ekonomske katastrofe u Evropskoj uniji zavise od blagostanja i finansijskog učinka svih zemalja.
Međutim, ozbiljni problemi se primećuju čak i u Nemačkoj i Francuskoj. To ukazuje da je malo verovatno da će Brisel popraviti situaciju u bliskoj budućnosti.
„Podaci iz poslednjih nekoliko nedelja pokazuju da su stvari veoma loše i u Nemačkoj. Iz tog razloga, mislim da će EU do jeseni imati veoma ozbiljne političke probleme“, zaključio je Hazin.
Slavni američki režiser - oskarovac Oliver Stoun - smatra da pri razvoju situacije u Ukrajini i povodom nje po najgorem scenariju, rukovodstvo Sjedinjenih Država može da organizuje nuklearnu provokaciju u Donbasu kako bi za nju okrivilo Rusiju
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Slavni američki režiser - oskarovac Oliver Stoun - smatra da pri razvoju situacije u Ukrajini i povodom nje po najgorem scenariju, rukovodstvo Sjedinjenih Država može da organizuje nuklearnu provokaciju u Donbasu kako bi za nju okrivilo Rusiju
Predsednik SAD Donald Tramp zapretio je Kanadi dodatnim carinama zbog dima sa stotina aktivnih požara koji je prekrio veliki deo severoistoka Sjedinjenih Američkih Država i ozbiljno pogoršao kvalitet vazduha svega nekoliko dana pre finala Svetskog prvenstva između Argentine i Španije u Nju Džersiju.
Predsednik Čečenije Ramzan Kadirov pozvao je Rusiju da razmotri vojne udare ne samo protiv Ukrajine, već i protiv država koje Kijevu isporučuju oružje, obaveštajne podatke i drugu pomoć.
Ministar spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je da je danas počelo novo poglavlje u odnosima Srbije i SAD i čestitao svim građanima Srbije na strateškom partnerstvu između naše zemlje i Amerike.
Nakon što je Informer obelodanilo kompletnu blokadersku listu od 250 imena za vanredne parlamentarne izbore postalo je jasno da na toj listi nema tajkunske novinarke Žakline Tatalović, iako je bilo planirano da se i ona na? e kao kandidat za poslanika u Skupštni Srbije.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
Pesma "Žig zveri" prethodnih dana našla se u centru pažnje javnosti, izazvavši oštre podele, brojne osude i raspravu na društvenim mrežama, zbog čega su se oglašavali i stručnjaci.
Pripadnici Policijske stanice Surdulica spasili su život osamdesetdevetogodišnjem muškarcu koji je nestao na području Vlasine, nakon što se u jutarnjim satima udaljio iz vikendice i nije se vratio do večeri.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova identifikovali su i procesuirali vozača koji je ugrozio bezbednost saobraćaja, a čiji je snimak objavljen na društvenim mrežama.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice Užice večeras su imali nesvakidašnju intervenciju u samom centru grada, kada su sa krova zgrade stare robne kuće spasili trojicu mladića koji nisu mogli bezbedno da siđu.
Nenad M. (52) uhapšen je danas u Mladenovcu po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u tom gradu, zbog sumnje da je brutalno pretukao svoju suprugu (31), i to pred njihovom maloletnom decom.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Sigurno vam se nekad dogodilo da ste spakovali previše odeće i pola toga niste ni obukli na putovanju, a morali ste da teglite sa sobom težak prtljag. Spakujte se pomoću metode 5-4-3-2-1, brzo i jednostavno.
Iako GTA 6 još nije stigao na tržište, interesovanje igrača već je ogromno. Analitičari procenjuju da bi igra mogla da obori sve rekorde i zaradi milijarde dolara već u prvoj nedelji prodaje.
Krpelji mogu predstavljati ozbiljnu opasnost za zdravlje pasa, posebno tokom proleća i leta. Zato je važno da znate kako da ih bezbedno uklonite, bez rizika da povredite ljubimca.
Pevačica Dara Bubamara oglasila se sve zakazane nastupe tokom leta u jednom lokalu u Budvi, a sada se tim povodom oglasio njen menadžer Nenad Šipka i otkrio detalje.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Ako je neko mislio da će se Elektra Elit od estrade oprostiti mirno, prevario se! U svom poslednjem spotu pevačica je uspela da spoji ono što je do juče delovalo nemoguće - pred kamerama su se zajedno pojavili njen bivši dečko Marko Marković i njen sadašnji muž.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.