Musa Abu Marzuk, visoki zvaničnik Hamasa, objavio je da će prekid vatre između palestinske ekstremističke organizacije i Izraela stupiti na snagu sutra u 10 časova.
Džeruzalem post navodi da je prekid vatre deo sporazuma dve strane koji uključuje pauzu u ratu u Pojasu Gaze u zamenu za oslobađanje do 80 od ukupno 239 osoba koje su hamasovci tokom upada u južni deo Izraela 7. oktobra.
Izraelska vlada je rano jutros potvrdila sporazum.
Tajms of Izrael navodi da je Abu Marzuk početak privremenog primirja objavio u intervjuu za Al Džaziru.
On je kazao da većina talaca koji su planirani za oslobađanje ima strano državljanstvo.
Navodi se da Abu Marzuk nije precizirao da li se radi o osobama koje takođe poseduju i izraelski pasoš.
Izrael je ranije objavio da će svi taoci koji treba da budu oslobođeni u okviru sporazuma izraelski državljani ili osobe koje žive u Izraelu.
Vlasti Izraela još nisu potvrdile objavu zvaničnika Hamasa o početku primene sporazuma.
Stjuart Seldovic, bivši savetnik za bezbednost Bele kuće, koji je služio u administraciji predsednika SAD Baraka Obame, uputio je islamofobične primedbe prodavcu halal proizvoda u Njujorku, pokazuju video snimci.
Izraelski kabinet zvanično je danas objavio odluku o primirju sa Hamasom, navodeći da će prekid vatre biti ograničen na 10 dana od prvog oslobađanja talaca.
Mogućnost postizanja dogovora između Izraela i Hamasa kao i opasnu retoriku koju koristi premijer Izraela Benjamin Netanjahu i šanse da Hamas preda taoce, komentarisali su gosti Info jutra, ekspert za odbranu i bezbednost Ivan Miletić i stručnjak za bezbednost profestor Miroslav Bjegović.
Mesec i po dana od početka rata između Izraela i Hamasa, u kom je poginulo više od 13.000 ljudi, američki predsednik Džozef Bajden izneo je svoj predlog rešenja konflikta koji na Bliskom istoku traje već decenijama.
Izrael i Hamas su postigli sporazum o privremenom prekidu vatre i oslobađanju talaca, nakon višesedmičnih pregovora i posredovanjem Katara. Sporazum podrazumeva postepeno puštanje talaca u zamenu za prekid bombardovanja i puštanje palestinskih zatvorenika iz izraelskih zatvora.
U Izraelu se trenutno održava sastanak ministara u vladi o mogućem dogovoru o oslobađanju talaca koje u Pojasu Gaze drži palestinska militantna grupa Hamas.
Srbija je vojno neutralna zemlja, rekao je predsednik. Ustaški teror uz prisustvo policije! Konačno prekid vatre u Gazi! Prekid blokade puteva na teritoriji Vojvodine!Međunarodni dan obolelih od cistične fibroze! U Majdanpeku se rekonstruiše glavna ulica!
Lideri zemalja BRIKS-a u razvoju i drugih zemalja pozvanih da se pridruže grupi sledeće godine razgovarali su danas o izraelsko-palestinskom sukobu, ali nisu uspeli da se dogovore oko zajedničke deklaracije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stjuart Seldovic, bivši savetnik za bezbednost Bele kuće, koji je služio u administraciji predsednika SAD Baraka Obame, uputio je islamofobične primedbe prodavcu halal proizvoda u Njujorku, pokazuju video snimci.
Svečano je otvoren deo autoputa od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka, na Moravskom koridoru, a prisustvovao je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji se autobusom vozio novom deonicom zajedno sa predstavnicima vlade i izvođačima radova.
Beograđani i gosti prestonice koji će prisustvovati skupu 27. juna u Beogradu imaju priliku da uživaju u raskošnom svetlećem programu i sinhronizovanim dronovima uoči skupa "Srbija jedna porodica".
Hrvatima i njihovim medijima mržnja prema Srbiji i svima koji je predstavljaju ušla je u terminalnu fazu, pa sad u svemu vide "bizarnosti" i "nadrealnosti".
Predsednik Vučić otvorio je novu deonicu Moravskog koridora, ističući da je Srbija izgradila više auto-puteva nego u prethodnim decenijama, a onda rekao nešto što je izazvalo potpuno oduševljenje.
U selu Oplanić održano je veselje u znak podrške politici Srpske napredne stranke, narodske volje i borbe za državu Srbiju, a bio je prisutan i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Muzičar i putnik iz Danske Frederik Kornelius posetio je Srbiju, a Niš ga je toliko oduševio, da mu je dao titulu najboljeg grada u Srbiji i jednim od najneverovatnijih na Balkanu.
Papir na koji mnogi vozači zaboravljaju, a zakonska je obaveza imati ga u automobilu jeste Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi. Ukoliko se ispostavi da ga ne posedujete, platićete kaznu u iznosu od 10.000 do 50.000 dinara.
Očekuje se da ovog leta brojni turisti iz Srbije i sveta otputuju u Rim, a zbog primene EES sistema predviđa se totalni kolaps na aerodromima u prestonici Italije.
Policija u Novom Pazaru, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Novom Pazaru, uhapsila je M. D. (36) iz Novog Pazara i M. S. (55), državljanina Turske, zbog sumnje da su izvršili krivična dela teška dela protiv opšte sigurnosti i falsifikovanje isprave.
Policija u Beogradu, po nalogu Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsila je K. B. (34) iz Niša, zbog sumnje da je od 12. maja do 17. juna izvršio više krivičnih dela teška krađa i krađa na području opštine Savski venac.
Direktor Kancelarije za borbu protiv droga Vlade Srbije Milan Pekić izjavio je danas, povodom obeležavanja Međunarodnog dana borbe protiv zloupotrebe droga i krijumčarenja droga, da je u Srbiji za prvih pet meseci 2026. godine zaplenjeno 7 tona narkotika.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Šampita sa čokoladnom glazurom pravo je zadovoljstvo za ljubitelje domaćih kolača. Spoj mekane kore, laganog šnea i bogate čokolade osvaja već na prvi zalogaj.
Kabl za punjenje telefona često se menja, ali problem nije uvek njegov kvalitet. Vrlo često upravo nepravilno korišćenje znatno skraćuje njegov vek trajanja.
Stručnjaci objašnjavaju da vremenske prilike i količina dnevne svetlosti mogu značajno da utiču na hormonski sistem, što se odražava na funkcionisanje celog organizma.
Godinama je među ljubiteljima pasa vladalo mišljenje da je border koli najinteligentnija rasa na svetu. Međutim, najnovija naučna istraživanja pokazala su da se na vrhu liste sada nalazi druga rasa, Malinoa.
Naš paparaco uhvatio je Jevrema Kosnića, muža manekenke Danijele Dimitrovske, sa društvom u kafani, a on se nije odvajao od zgodne brinete, te ju je ispratio čak i do WC-a!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.