(UŽIVO) Ukrajina granatirala Donjeck! Uništen dron iznad Belgorodske oblasti! Krinki i okolina potpuno očišćeni!
U četvrtak, 29. februara, Ukrajina obeležava 736. dan rata sa Rusijom.
29.02.2024
20:06
EPA
Vesti
Ruski vojnici danas deluju nepokolebljivo i požrtvovano na frontu, ocenio je ruski lider.
„Zaštita i jačanje suvereniteta danas se odvija u svim pravcima. I pre svega, naravno, na frontu, gde se naši vojnici bore nepokolebljivo i požrtvovano“, rekao je Putin.
On je istakao da Rusija nije započela rat u Donbasu, ali će učiniti sve da ga okonča, iskoreni nacizam i reši probleme specijalne operacije, rekao je šef Ruske Federacije.
„Višestruko su povećane borbene sposobnosti oružanih snaga, naše jedinice čvrsto drže inicijativu. Oni samouvereno napreduju u nizu operativnih pravaca i oslobađaju nove teritorije“, dodao je Putin.
Putin je upozorio da će posledice eventualnih intervencija u Rusiji biti mnogo tragičnije nego u prošlosti.
- Sećamo se sudbine onih koji su svoje kontigente svojevremeno slali na teritoriju naše zemlje. Ali sada će posledice po eventualne intervencioniste biti mnogo tragičnije - istakao je ruski lider.
Putin je rekao da su čiste besmislice tvrdnje da će Rusija napasti Evropu.
Zapad je izazvao sukobe u mnogim zemljama sveta i uprkos tome tvrdi da je Rusija ta koja je spremna da „napadne“ Evropu, rekao je on..
Pri tome strane države same biraju ciljeve koje treba uništiti, govor eo slanju snaga u Ukrajinu. Posledice po njih će biti tragične, upozorio je Putin.
- Sve što smišlja Zapad realno nas vodi ka opasnosti od sukoba sa primenom nuklearnog oružja , a to znači uništenja civilizacije - poručio je on.
Što se tiče odnosa sa SAD, Vašington preduzima otvoreno neprijateljske aktivnostima nastojeći da Rusiji nanese strateški poraz na frontu.
- Aktivnosti SAD i saveznika doveli su do demontiranja sistema evropske bezbednosti. Mora se raditi na novim konturama jedinstvene i nedeljive bezbednosti Evrope. Rusija je spremna za dijalog sa svima ko je za to zainteresovan. Bez suverene, jake Rusije, nije moguć nikakav održiv svetski poredak - istakao je on.
Putin je dodao da su na Zapadu počeli da govore o slanju vojnih kontingenata NATO u Ukrajinu.
"Ali, mi se sećamo sudbine onih koji su slali kontingente na teritoriju naše zemlje. Sada će posledice po one koji bi krenuli u intervenciju biti daleko tragičnije. Oni moraju da shvate da i mi imamo oružje koje može da uništava ciljeve na njihovoj teritoriji. To su ljudi koji nisu prošli kroz teška iskušenja. Oni su zaboravili šta je rat. Oni misle da je to crtani film", rekao je Putin.
„Strateške nuklearne snage su u stanju pune borbene gotovosti za garantovanu upotrebu“, precizirao je on.
Hipersonični raketni sistem morskog baziranja „cirkon“ već je korišćen u borbi, ovaj sistem je u upotrebi, rekao je predsednik Rusije.
„Takođe je u borbi već korišćen hipersonični udarni sistem morskog baziranja ‘cirkon’, o kome se nije govorilo u obraćanju skupštini 2018. godine. Ali ovaj sistem je već u upotrebi“, naglasio je Putin.
On je dodao da se tokom specijalne operacije efikasno koristi hipersonični sistem „kinžal“ za gađanje posebno važnih ciljeva.
Završavaju se ispitivanja krstareće rakete „burevesnik“ i sistem „posejdon“, koji su potvrdili svoje jedinstvene karakteristike, rekao je predsednik.
Foto: Printskrin Youtube
Putin je istakao i da su rakete „sarmat“ isporučene trupama i Rusija će ih uskoro demonstrirati u oblastima gde se nalaze na borbenom dežurstvu.
Prema njegovim rečima, najnoviji ruski sistemi naoružanja potvrdili su svoje visoke, jedinstvene karakteristike.
Prema njegovim rečima, Oružane snage Rusije stekle su ogromno iskustvo, to se odnosi na saradnju svih vidova i rodova vojske, savremene taktike i operativnih veština. Stasala je i obučena čitava plejada talentovanih komandanata, koji brinu o ljudima, kompetentno izvršavaju svoje zadatke, koriste novu tehniku i uspešno rešavaju zadatke koji su im dodeljeni“, rekao je Putin.
Tvrdnje da se Rusija sprema da napadne Evropu Putin je nazvao glupošću.
„Zapad je izazvao sukob u Ukrajini, na Bliskom istoku i u drugim regionima sveta. I nastavlja da laže. Sada, bez ikakvog stida, izjavljuju da Rusija navodno namerava da napadne Evropu. Shvatamo da oni samo pričaju gluposti“, konstatovao je Putin.
Ruski vojnici danas deluju nepokolebljivo i požrtvovano na frontu, ocenio je ruski lider.
„Zaštita i jačanje suvereniteta danas se odvija u svim pravcima. I pre svega, naravno, na frontu, gde se naši vojnici bore nepokolebljivo i požrtvovano“, rekao je Putin.
On je istakao da Rusija nije započela rat u Donbasu, ali će učiniti sve da ga okonča, iskoreni nacizam i reši probleme specijalne operacije, rekao je šef Ruske Federacije.
„Višestruko su povećane borbene sposobnosti oružanih snaga, naše jedinice čvrsto drže inicijativu. Oni samouvereno napreduju u nizu operativnih pravaca i oslobađaju nove teritorije“, dodao je Putin.
Foto: EPA
Rusija je spremna da razgovara o strateškoj stabilnosti sa Sjedinjenim Američkim Državama, ali je nemoguće ozbiljno voditi takav dijalog u svetlu izjava Zapada o nameri da se nanese strateški poraz Rusiji na bojnom polju, izjavio je Putin.
„Ali ono što želim da istaknem – da me svi dobro razumeju – ovde se radi o državi čiji vladajući krugovi preduzimaju otvorene neprijateljske korake protiv nas. Oni nameravaju da sa nama ozbiljno razgovaraju o pitanjima strateške stabilnosti, dok istovremeno pokušavaju da nanesu Rusiji, kako sami kažu, strateški poraz na bojnom polju?“, rekao je Putin.
Ovih dana čuju se neosnovane optužbe na račun Rusije da će navodno postaviti nuklearno oružje u svemir, to su lažne tvrdnje, podsetio je ruski predsednik.
„Takve lažne informacije nisu ništa drugo do lažne optužbe, samo su trik da nas uvuku u pregovore na svojim uslovima koji su od koristi isključivo Sjedinjenim Američkim Državama“, istakao je Putin.
Međutim, SAD već 15 godina blokiraju predlog Rusije o sprečavanju postavljanja oružja u svemiru.
„U isto vreme blokiraju naš predlog, koji je na njihovom stolu više od 15 godina, mislim na nacrt sporazuma o sprečavanju postavljanja oružja u svemir, koji smo pripremili još 2008. godine. Nema reakcije“, rekao je Putin.
„Stoga imamo sve osnove da verujemo da su reči aktuelnih američkih vlasti o njihovoj navodnoj zainteresovanosti za pregovore sa nama o strateškoj stabilnosti – demagogija. Uoči predsedničkih izbora u SAD, oni jednostavno žele da pokažu svojim građanima i svima ostalima, da i dalje vladaju svetom. Kažu, o onim pitanjima gde je Americi korisno da pregovara, razgovaraćemo sa Rusima. A tamo gde im ne odgovara, tamo nema šta da se diskutuje, kako sami kažu – business as usual, tamo će nastojati da nas poraze“, primetio je Putin.
Putin je naveo da „to sigurno neće uspeti“.
„Naš stav je jasan: ako želite da razgovarate o važnim pitanjima bezbednosti i stabilnosti koja su važna za celu planetu, onda je to neophodno učiniti samo u jednom kompleksu, naravno, uključujući sve one aspekte koji utiču na naše nacionalne interese i direktno utiču na bezbednost naše zemlje, bezbednost Rusije“, naglasio je on.
Svako obraćanje Federalnoj skupštini je pogled u budućnost, rekao je Putin na početku.
Prilika da se govori o strateškim planovima i svim merama neophodnim za dalji razvoj zemlje.
"Samo jedinstveni možemo da realizujemo sve što smo zamislili. Dokazali smo da je Rusija spremna da odgovori na svaki izazov", poručio je Putin.
Na Zapadu žele da sa nama učine isto kao i sa mnogim dugima u svetu, kao što je slučaj sa Ukrajinom.
"Da donesu neslogu i da nas oslabe iznutra. Ali, preračunali su se, naišli su na čvrst stav i odlučnost našeg multinacionalnog naroda. i to je sada očigledno", istakao je on.
Predstavnici raznih etničkih grupa, kultura, konfesija na delu su pokazali da je jedinstvo našeg naroda kolosalna snaga koja sve pobeđuje.
Sami ćemo određivati svoj put u čuvati tradicije, rešavati zadatke bazirajući se na našem pogledu na svet.
Apsolutna većina ruskih građana podržala je specijalnu operaciju u Ukrajini, istakao je Putin.
Rusija će uvek pamtiti svoje pale heroje, rekao je predsednik Rusije i objavio minut ćutanja.
Putin je istakao da je ruska privreda prošle godine beležila rast veći od svetske i da je prestigla države „velike sedmorke“.
"Rusija je danas najveća privreda Evrope i peta u svetu. Tempo i kvalitet rasta omogućavaju nam da tvrdimo da i u bližoj budućnosti možemo da napravimo korak napred ka četiri najveće sile sveta", rekao je on.
Na planu ekonomije u svetu ruše mnogi stari stereotipi i monopolski sistemi, istakao je Putin.
„Udeo BRIKS u svetskoj ekonomiji će po pitanju pariteta kupovne do 2028. Godine porasti do 36,6 odsto, dok će se udeo velike sedmorke spustiti na 27,8 odsto“, naveo je on.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na Instagramu novim video-snimkom i porukom zbog koje su mreže bukvalno u nekoliko minuta počele da "gore".
01.07.2026
21:29
Jedan komentar koji je danas osvanuo na društvenoj mreži Iks izazvao je pravu buru u domaćoj javnosti.
01.07.2026
19:08
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da je rejting Srpske napredne stranke u porastu i da će se prava podrška građana videti na izborima, uz ocenu da pojedini mediji potcenjuju birače i njihove odluke.
01.07.2026
18:30
Opštinski odbor Demokratske stranke u Gornjem Milanovcu saopštio je juče da je doneo odluku o kolektivnoj ostavci članova Odbora i tela koje je formirao za predstojeće izbore, a danas je Informer otkrio ko je za to kriv!
01.07.2026
17:45
Branko Miljuš, potrčko tajkuna Dragana Đilasa, napao je državnog sekretara Perka Matovića, ali je ubrzo dobio brutalan odgovor.
01.07.2026
20:30
Bratislav Dikić, bivši komadant Žandarmerije gostujući u Info jutru govorio je o policijskom i vojnom pozivu i zakletvi koju je dao Republici Srbiji.
01.07.2026
11:35
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sutra od 07:40 biće telefonski gost emisije Prve info.
30.06.2026
13:35
Informer televizija danas je apsolutni izbor gledalaca u Srbiji! Dok se građani iz svih krajeva zemlje slivaju u Beograd na veliki skup "Srbija, jedna porodica", oči javnosti uprte su u Informer TV, koja tokom dana beleži ubedljivo najbolju gledanost.
27.06.2026
16:31
Danas tačno u 17 časova, u programu Dnevnika Zapadne Srbije, gledaoci će imati priliku da prate specijalno, dvosatno izdanje posvećeno otvaranju Moravskog koridora - saobraćajnice koja menja lice ovog dela Srbije i otvara novo poglavlje razvoja, povezivanja i investicija.
25.06.2026
09:55
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas da iako su NIS i MOL dobili od američkog OFAC-a licence za dodatnih 30 dana kako bi se završili pregovori o prodaji ruskog udela.
01.07.2026
15:29
U poznatom grčkom letovalištu Paralija, danas se odigrala prava drama, kada se dečak iz Srbije, izgubio na plaži. Kako saznaje Informer, dete je sada sa roditeljima.
01.07.2026
18:17
Kompanije koje su otpuštale zaposlene uz obrazloženje da će njihove poslove preuzeti veštačka inteligencija (AI) sada menjaju strategiju i ponovo zapošljavaju radnike, nakon što se pokazalo da automatizovani sistemi ne mogu u potpunosti da zamene ljudsko iskustvo i stručnost.
01.07.2026
21:00
Ekipe JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" najavili su prekide vodosnabdevanja za sutra, 02. jul.
01.07.2026
20:30
Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov sastala se u Briselu sa generalnim direktorom Direktorata Evropske komisije za proširenje i istočno susedstvo Gertom Janom Kopmanom i evropskom komesarkom za životnu sredinu, otpornost u sektoru vode i konkurentnu cirkularnu ekonomiju, Džesikom Rosval, sa kojima je razgovarala o daljim aktivnostima i napretku koji je Srbija ostvarila na putu ka članstvu u Evropskoj uniji.
01.07.2026
20:15
Ruski državljanin Nikita Karandašev uhapšen je zbog sumnje da je pomagao ubicama Darka Veskovića Prike.
01.07.2026
17:24
Crnogorska policija, u saradnji sa Interpolom i FAST timom za ciljano traganje, uspešno je realizovala ekstradiciju Vuka Lakićevića (28), visokorangiranog pripadnika "škaljarskog klana". Primopredaja je izvršena na graničnom prelazu Debeli Brijeg, nakon što je Lakićević lociran i uhapšen u Hrvatskoj krajem aprila ove godine po poternici Višeg suda u Podgorici.
01.07.2026
21:33
Pred Osnovnim sudom u Aleksincu 21. jula počeće suđenje Beograđaninu N.P. (33) optuženom da je 27. aprila prošle godine izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Nevena Zdravković (20).
01.07.2026
19:46
Više javno tužilaštvo u Somboru podiglo je optužnicu protiv Z. K. (28) iz okoline Sombora i M. D. (43) iz Odžaka zbog sumnje da su izvršili teško ubistvo Aleksandra Stankovića (55) iz Odžaka.
01.07.2026
18:34
Sarajevska policija uspešno je identifikovala i uhapsila muškarca koji je danas popodne u Hadžićima upucao muškarca.
01.07.2026
19:59
01.07.2026
17:33 >> 20:03
Glumica Šeron Stoun je u filmu "Niske strasti" pokazala polni organ, a sve je snimljeno bez njenog znanja.
01.07.2026
15:30
Evropska radiodifuzna unija saopštila je da je CBS/Radio Kanada nacionalni javni emiter Kanade njen novi član i da će ta zemlja učestvovati na Evroviziji 2027. u Bugarskoj.
01.07.2026
14:52
Pevačica Tejlor Svift i njen verenik Trevis Kelsi grade ogroman dvorac unutar arene "Medison Skver Garden" u Njujorku za svoje venčanje koje je zakazano za 3. jul.
01.07.2026
14:06
Glumica Vesna Stanković već pune dve godine prolazi kroz izuzetno zahtevan životni period, suočavajući se sa ozbiljnim zdravstvenim problemom, karcinomom dojke.
01.07.2026
13:20
Producent Nikola Burovac izrazio je veliku zahvalnost predsedniku Aleksandru Vučiću, istakavši da zahvaljujući njegovoj višegodišnjoj podršci domaćoj filmskoj i televizijskoj produkciji danas svedočimo zlatnom dobu i velikom uspehu domaće kinematografije.
01.07.2026
12:24
Instagram uskoro uvodi nove opcije koje će korisnicima omogućiti znatno veću kontrolu nad sadržajem koji im se prikazuje.
01.07.2026
21:40
Tokom letnjih vrućina grudnjak mnogo brže upija znoj i nečistoće, pa stručnjaci upozoravaju da ga ne bi trebalo nositi predugo bez pranja. Evo koliko često bi trebalo da ga perete.
01.07.2026
21:00
Ako želite da vaša spavaća soba konačno prodiše i dobije onaj prepoznatljivi, sofisticirani izgled koji viđamo u luksuznim hotelima i na stranim sajtovima za dizajn, sve se vrti oko izuzetno pristupačnih trikova koji menjaju celokupan doživljaj prostora.
01.07.2026
20:20
Tenerife, najveće od Kanarskih ostrva, nosi titulu "ostrva večnog proleća" s apsolutnim pravom.
01.07.2026
19:40
Ako vam je već pomalo dosta standardnih pohovanih šnicli koje uvek prate isti koraci ili vam je ponestalo inspiracije za teške sosove, vreme je da probate savršene šnicle u korama.
01.07.2026
18:20
Ekipa Informera uhvatila je pevačicu Sandru Valterović, poznatiju kao Seksi Sandra, u Crnoj Gori u kupaćem, dok hladila u vodi, ali i izazovno nameštala kao da je sama na plaži!
01.07.2026
14:54
Veljko Ražnatović sa porodicom odmara u luksuznoj vili na Kipru, a paparaco Informera uhvatio ih je tokom kupanja na gradskoj plaži.
01.07.2026
11:41
Jedna pekara pohvalila se da među mušterijama imaju i pevača Radišu Trajkovića Đanija, a snimak sa nadzornih kamera privukao je pažnju javnosti.
01.07.2026
21:33
Voditeljka "Elite" Ivana Šopić pokazala je kako se baškari na bazenu, a njena objava u bikiniju usijala je mreže.
01.07.2026
19:54
Ceca Kitić otvoreno je govorila o najtežim trenucima kroz koje je prošla, od ranog odlaska iz porodičnog doma, preko smrti majke i finansijske borbe zbog kredita, pa sve do razočaranja u ljude i bivše partnere.
01.07.2026
19:37
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.