Posle napad u Pensilvaniji Donald Tramp je postao neprikosnoven u Republikanskoj stranci, ali mnogi analitičari se pitaju šta će se desiti sa pritiskom demokrata na predsednika Džoa Bajdena da se povuče iz trke za drugi mandat.
Trampovo ranjavanje na predizbornom skupu u Batleru izazvalo je spekulacije da demokrate neće nastaviti da vrše pritisak na svog predsedničkog kandidata jer je u američkoj politici dovoljno haosa. Osim toga, javna je tajna da su mnoge demokrate rezignirane - misle da nema šanse da njihov kandidat, ko god da je, pobedi Trampa.
Iza kulisa
Međutim, nekoliko dana kasnije, čini se da pritisak na predsednika ne jenjava. Javni pozivi su utihnuli, ali privatni napori se nastavljaju, piše CNN pozivajući se na više stranačkih izvora.
Bajden navodno dobija izveštaje uvaženog istraživača javnog mnjenja Stenlija Grinberga, prema kojima je na putu da izgubi izbore i, što je još veća katastrofa za mnoge demokrate, da će demokrate izgubiti ogroman broj mesta u Kongresu.
- Mogli bismo izgubiti sve, ovo je katastrofa.
Ovako rezultate projekcija opisuju demokrate koje je intervjuisao Si-En-En. Projekcije redovno stižu na adresu Bajdenovih najbližih savetnika kako im ne bi promakla dubina provalije sa kojom se stranka suočava.
Neki članovi Kongresa su nastavili da privatno lobiraju, rekli su izvori za CNN. Bajdenovi savetnici su upozoreni da bi ostanak u trci mogao uništiti Bajdenovo nasleđe ne samo gubitkom Bele kuće, već i gubitkom sada demokratskog Senata.
Nepokolebljiv
Jedan demokratski poslanik rekao je za CNN da Bajdenovi savetnici razumeju problem, ali veruju da se situacija može preokrenuti. Osim toga, čini se da je predsednik nepokolebljiv u svom uverenju da može uspeti. U intervjuu za NBC Nevs u ponedeljak, Bajden je ponovio da ostaje u trci.
U intervjuu za En-Bi-Si, Bajden je ponovio da je vreme da prestane da priča o njegovom povlačenju. On je rekao i da je pogrešio kada je u razgovoru sa donatorima rekao da treba da se „nišani Trampa", ali je istakao da njegov protivnik gaji mnogo zapaljiviji ton.
- Nisam ja taj koji je rekao da će biti diktator od prvog dana na funkciji - rekao je Bajden i dodao da je Tramp zapretio „krvoprolićem" ako ne pobedi u novembru.
Demokratska stranka je trenutno paralizovana. Zna da joj se s leđa približava velika opasnost koja će ugroziti stabilnost same partije i da sledi neizbežnan strmoglavi pad. Trenutno se čini kao da su se politički stratezi Demokratske stranke u više nego očiglednoj panici opredelili za taktiku „ostanimo zakopani i zarimo glavu u pesak".
Kampanja za reizbor predsednika Džoa Bajdena pokušava da pronađe novu strategiju posle pokušaja ubistva njegovog republikanskog rivala u zapadnoj Pensilvaniji, uključujući odluku da za sada obustavi verbalne napade na bivšeg predsednika, prenosi Glas Amerike.
Neće biti novog pokušaja ubistva bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa, jer bi to moglo da potvrdi pretpostavku o zaveri tima aktuelnog američkog lidera Džoa Bajdena, ali i da dovede do državnog udara, istakao je za radio Sputnjik ruski ekonomista i politički analitičar Mihail Hazin.
Dvodnevno istraživanje koje su okončali Rojters i Ipsos pokazalo je da republikanski predsednički kandidat Donald Tramp ima minimalnu prednost među registrovanim biračima - 43 odsto podrške naspram 41 odsto koliko podržava aktuelnog predsednika SAD Džozefa Bajdena.
U ranim jutarnjim časovima, bivši predsednik SAD i republikanski predsednički kandidat Donald Tramp upucan je tokom predizbornog skupa. Ovaj događaj analizirali su mnogobrojni gosti specijalnog programa Informer TV.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Demokratska stranka je trenutno paralizovana. Zna da joj se s leđa približava velika opasnost koja će ugroziti stabilnost same partije i da sledi neizbežnan strmoglavi pad. Trenutno se čini kao da su se politički stratezi Demokratske stranke u više nego očiglednoj panici opredelili za taktiku „ostanimo zakopani i zarimo glavu u pesak".
Da takozvani "nezavisni" i "profesionalni" novinari u službi tajkunskih medija nemaju ni trunke stida, srama ni osnovnog kućnog vaspitanja, dokazao je novi skandalozan napad na našu proslavljenu šampionku i bivšu prvu teniserku sveta Jelenu Janković.
Predsednik SNS i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević oglasio se povodom nezapamćenih uvreda i besramnog medijskog linča koji tajkunski mediji sprovode nad nekadašnjom najboljom teniserkom sveta Jelenom Janković.
Opoziciona mašinerija raspada se u paramparčad pod naletom sopstvene nesposobnosti, jeftinih političkih spletki i potpunog odsustva bilo kakvog plana za Srbiju. O tome najbolje svedoče reakcije nekadašnjih podržavalaca i aktivista koji su masovno počeli javno da se odriču blokaderskog pokreta i pružaju podršku predsedniku Aleksandru Vučiću.
Za vreme vlasti najgoreg političara Borisa Tadića, bilo je gotovo sasvim normalno javno iznositi stavove da je Kosovo nezavisno, da je u Srebrenici počinjen genocid, kao i brojne druge tvrdnje koje su direktno išle protiv interesa Srbije.
Odbornik "Užičke akcije" Milovan Kuburović, inače desna ruka i potrčko Radovana Novakovića (kolovođe blokada koji je nedavno optužen za napad na policiju), uhvaćen je u teškim mutnim radnjama, a onda se juče za skupštinskom govornicom i sam izlanuo i priznao nedelo.
Reper Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, novi je učesnik druge sezone Exatlona, a iza sebe ima bogatu karijeru punu zabave i šokantnih dešavanja.
Skijanje na vodi bio je preveliki izazov za bivšu takmičarku "Exatlona" Sanju Kalinović, koja je odustala i pre nego što je pokušala da savlada ovu disciplinu, dok je šampion rijalitija Marko Nikolić uspeo da pokaže umeće!
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Kako bi razrešio sve nedoumice u vezi sa isplatom 6.000 dinara svim punoletnim građanima, čija isplata kreće u septembru, ministar finansija Siniša Mali pojasnio je proceduru i način kako će se građani prijavljivati.
Blokaderi na sva usta "laju" kako velelepni vidikovac na Kablaru niko neće da poseti, ali slike i snimci posetilaca i domaćih i stranih govore potpuno drugačije!
Aleksandar S. (24) koji je juče uhapšen po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, zbog sumnje da je na kuću biznismena na Bežanijskoj kosi dva puta bacio bombe, sredinom maja prošle godine hapšen je u Crnoj Gori zbog sumnje da je kao pripadnik kriminalne grupe učestvovao u planiranju likvidacije jednog preduzetnika iz Kotora.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam izjavio je danas u Nišu da je od Roberta de Nira naučio kako da gradi lik za filmske uloge, i da mu gluma omogućava da bude šta god poželi.
Nekadašnje omiljeno dečije lice sa malih ekrana, Mekoli Kalkin, koji danas proslavlja svoj 46. rođendan, uspeo je da u potpunosti preokrene sopstveni život nakon što je prošao kroz pakleni put zavisnosti, porodičnih tragedija i borbe sa teškim porocima.
Za vreme posta ne morate da se odreknete omiljene pite. Ova posna gibanica sa sirom je jednostavna za pripremu, a hrskave kore i kremasti nadev osvajaju već pri prvom zalogaju.
Na početnoj stranici popularne platforme Aliekspres otkrivene su skrivene skripte koje u pozadini obrađuju zvuk u internet pregledaču. Njihova svrha je kreiranje jedinstvenog digitalnog otiska uređaja, koji bi mogao da omogući identifikaciju korisnika čak i bez korišćenja kolačića.
Od 31. avgusta za Bika, Devicu i Škorpiju počinje period u kojem novac više neće biti svakodnevna briga. Posle meseci čekanja, neizvesnosti i finansijskog pritiska, stiže prilika za preokret kroz isplatu, novi posao, dodatni izvor prihoda ili važan poslovni dogovor.
Leto, sunce, more i stalno nošenje sandala mogu ostaviti trag na stopalima. Ako su vam pete postale suve i hrapave, jednostavan tretman sa ovsenim pahuljicama može pomoći da koža ponovo bude mekša i negovanija.
U novoj epizodi emisije "Demanti" koja će se emitovati sutra u 20h, poznati pevač otvoreno govori o gubitku rođenog brata i periodu kada je, kako priznaje, razmišljao o suicidu.
Bivša rijaliti učesnica Sanja Grujić ismejala je voditeljku Jovanu Jeremić na društvenoj mreži Instagram, čime je dodatno podgrejala priče o njihovom navodnom sukobu.
Voditeljka Ana Radulović svojevremeno je ostavila komentar koji je danas mnogima zapao za oko, i to na fotografiji na kojoj se nalazi Maja Basara - devojka koja je juče rodila dete njenom bivšem suprugu, pevaču Mirčetu Raduloviću.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.