Ruske oružane snage napreduju duž cele linije fronta u DNR, rekao je lider Donjecke Narodne Republike (DNR) Denis Pušilin.
Kako je naveo, ruska vojska proširuje zonu kontrole i uništava utvrđene oblasti ukrajinskih oružanih snaga u Kurahovskom pravcu, kao i u oblasti Velike Novosjolke.
Prema njegovim rečima, u isto vreme, neprijatelj je bezuspešno pokušao da izvrši kontranapad kod Krasnoarmejska.
- Što se tiče Časovog jara, tu ima i određenih uspeha koji omogućavaju, posebno u vezi sa oslobađanjem Džeržinska, da se izgrade dalje perspektive u pravcu Konstantinovke - rekao je Pušilin za TV kanal "Rusija 24".
On je istakao da je pažnja sada usmerena na još dalje pomeranje linije fronta i početak razminiranja oslobođenih gradova, kao i evakuaciju civila.
Krasnoarmejsk (2016. su ga vlasti Kijeva preimenovali u Pokrovsk) je najvažnije transportno čvorište ukrajinskih oružanih snaga u Donbasu, koje se nalazi 66 kilometara severozapadno od Donjecka, a trenutno se i dalje vode žestoke borbe za grad.
Sa druge strane, Časov Jar je jedna od važnih linija odbrane ukrajinskih oružanih snaga u severnom delu DNR zbog svog strateškog značaja.
Nalazi se u Artjomovskom okrugu Donjecke Narodne Republike, šest do sedam kilometara zapadno od Artjomovska.
Njegovo oslobađanje omogućiće ruskim trupama da razviju ofanzivu protiv aglomeracije Slavjansk-Kramatorsk.
Kada dođe do susreta Vladimira Putina i Donalda Trampa, mnogi svetski lideri će poželeti da slede isti put – da pruže ruku ruskom predsedniku i ponovo uspostave političke i ekonomske veze sa Moskvom. Ovakav scenario, koji bi značio kraj izolacije Rusije na međunarodnoj sceni, izaziva ozbiljnu zabrinutost u Kijevu, jer bi Ukrajina mogla izgubiti značajnu podršku Zapada.
Predsednik Rusije Vladimir Putin rekao je da nuklearni potencijal te zemlje mora biti u potpunosti iskorišćen za razvoj privrede i odbrane te zemlje, prenela je danas RIA Novosti.
Rusija planira da preuzme kontrolu nad svim teritorijama istočno od reke Dnjepar, uključujući i grad Odesu, te da će zahtevati od NATO-a povratak na granice iz 1997. godine, izjavio je američki vojni analitičar Vil Šrajver izneo je na društvenoj mreži Iks.
Evropska unija žali zbog uvođenja američkih carina na uvoz čelika i aluminijuma i obećava recipročne mere, izjavila je predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen.
Ptice koje žive blizu linija ukrajinskog fronta počele su da grade gnezda koristeći optičke kablove sa dronova, piše Oleg Malčenko, viši istraživač u Institutu za arheografiju koji je trenutno na frontu.
Ukrajinske oružane snage šalju strane plaćenike bez borbenog iskustva na front, izjavio je ambasador Ministarstva spoljnih poslova Rusije Rodion Mirošnik.
Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da je Kijevsko-pečersku lavru pogodila raketa sistema Patriot, navodeći da je do nepravilnog rada kompleksa moglo da dođe zato što je Zapad Ukrajini isporučio rakete sa isteklim rokom upotrebe.
U Odesi je došlo do ozbiljnog incidenta tokom pokušaja Oružanih snaga Ukrajine da lansiraju rakete „flamingo“, kada su četiri projektila detonirala direktno na startnim položajima, prenose izvori koji prate situaciju na terenu.
Komandant nemačkog ratnog vazduhoplovstva, general-potpukovnik Holger Nojman, izjavio je da bi NATO, u slučaju rata sa Rusijom, gađao ciljeve u Sankt Peterburgu, Kalinjingradu, na Koljskom poluostrvu i Crnom moru.
Kijev već računa na mogućnost da uskoro izgubi Konstantinovku, Družkovku i Kramatorsk, a posle toga i celu slavjansko-kramatorsku aglomeraciju, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Oružane snage Ukrajine izvele su masovni napad dronovima na mostove između Krima i Hersonske oblasti, a posle udara oštećen je most kod Čongara i potpuno je obustavljen saobraćaj preko auto-prelaznog punkta „Džankoj“, saopštio je gubernator Vladimir Saldo.
Kijev je posle noćnih udara ostao pod dimom, požarima i nestankom struje u delu grada, dok vatrogasne ekipe pokušavaju da obuzdaju veliki požar uz pomoć tri helikoptera.
Ukrajinski dronovi probili su se duboko ka moskovskom pravcu i tokom noći pogodili stambeni sektor Tulske oblasti, gde su poginule tri osobe, dok su još tri ranjene, među njima i dete od godinu dana, saopštio je gubernator Dmitrij Miljajev.
Operacija ruskih snaga za preuzimanje Konstantinovke ušla je, prema navodima ruskih vojnih izvora, u završnu fazu, nakon što su pripadnici 103. gardijskog motostreljačkog puka podigli ruske zastave u Krasnooktjabarskom rejonu grada.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kada dođe do susreta Vladimira Putina i Donalda Trampa, mnogi svetski lideri će poželeti da slede isti put – da pruže ruku ruskom predsedniku i ponovo uspostave političke i ekonomske veze sa Moskvom. Ovakav scenario, koji bi značio kraj izolacije Rusije na međunarodnoj sceni, izaziva ozbiljnu zabrinutost u Kijevu, jer bi Ukrajina mogla izgubiti značajnu podršku Zapada.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu danas je održano skandalozno suđenje koje je pokazalo kako izgleda politička osveta u pravosuđu, gde je politizovani sudija Nenad Baković pokrenuo je lični sukob protiv glavnog urednika „Informera“ Dragana J. Vučićevića.
U Osnovnom sudu u Kragujevcu vodi se postupak povodom radnog statusa Suzane Rogan, profesorke blokaderke u srednjoj Trgovinsko-ugostiteljskoj školi "Toza Dragović" iz Kragujevca, potencijalnog kandidata na tzv studentskoj listi.
Mediji u Gruziji veliku pažnju posvetili su danas poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića toj zemlji i sastanku koji je imao sa gruzijskim predsednikom Mihailom Kavelašvilijem u palati Atoneli.
Putešestvijama političara Vladana Đokića na Svetu Goru, koje je u javnosti pokušao da proda kao bitan i zvaničan događaj, zapravo je klasičan pokušaj jeftine političke promocije tamo gde joj mesto nikako nije.
Da ima medveda na Tari više nije vest - slobodno se kreću, ostavljaju za sobom tragove, a nedavno i turisti imaju mogućnost da ih posmatraju iz lovačkih čeka. Ipak, ono što je doživeo Stevica Bajić iz Zaovina, moglo bi se naći u nekom filmu.
Povodom obeležavanja Svetskog dana dobrovoljnih davalaca krvi u Crvenom krstu Srbije dodeljenja su priznanja gradovima koji su postigli najbolje rezultate u davalaštvu krvi protekle godine.
Želja da se pruži puni doprinos održivom razvoju u našoj zemlji ostala je prioritet kompanije NIS uprkos brojnim izazovima sa kojima se kompanija trenutno susreće. Doprinos ekonomskom razvoju, napretku ljudskih resursa, zaštiti životne sredine i boljitku šire zajednice bio je jedan od osnovnih ciljeva NIS-a i u izazovnoj 2025. godini.
Jedinstveni prirodni fenomen, "cvetanje" reke Tise kada se nad njenom površinom pare insekti koji žive u rečnom mulju, ove godine, na žalost nije bio spektakularan.
Kod NIS-ove pumpe u Ivanjici danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj se prevrnuo traktor, što je izazvalo otežano odvijanje saobraćaja na ovoj deonici puta.
U operativnoj akciji "Pelikan" danas, 15. juna, na području Zvornika i Bijeljine pronađeno je i oduzeto više od dva kilograma kokaina, 982 kutija cigareta, tri pištolja, dva prigušivača te dva kilograma plastičnog eksploziva.
Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu je podnelo optužni predlog protiv V.M. (52) zbog sumnje da je gradio bez građevinske dozvole, te predložilo da se kazni sa 1.000.000,00 dinara.
Na Ibarskoj magsitrali u mestu Bare, tokom popodnevih sati došlo je do teške saobraćajne nezgode kada su se sudarila dva vozila "volkswagen touran" i "škoda fabia" novopazarskih oznaka.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Keto hleb koji uspeva čak i početnicima i ne traži ni brašno, ni žitarice, ni komplikovane sastojke. Savršen je za sve koji žele lagan doručak ili užinu koja drži sitost satima, bez osećaja težine.
Brat pevačice Nadice Aedmov koji se takmiči u "Zvezdama Granda" Bubi Ademov priznao je da je u vezi sa bivšom učesnicom ovog takmičenja Milicom Živković.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.