• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Stefan Mirković

26.04.2025

15:12

VIDIM VAS: Sloboda medija u Srbiji: - Informer je najobjektivniji

Informer

Kolumne

VIDIM VAS: Sloboda medija u Srbiji: - Informer je najobjektivniji

Dijalog je umro – neka živi eho-komora. Nova S, N1, i sve više blokirani RTS pumpaju mehure neistinite stvarnosti, ne mareći za stvarni uticaj na svoje gledaoce i čitaoce.

 

Ne zanima ih istina, zanima ih da što glasnije odzvanja ono što njihova publika želi da čuje – makar to bio i falsifikat stvarnosti.

Informer, s druge strane – iako najlakša meta za upiranje prstom – na svojim kanalima uspešno komunicira ono što svi znaju, ali se mnogi stide da priznaju: stvarnost života u Srbiji. Zato je, usuđujem se da kažem, Informer najobjektivniji medij u ovoj zemlji. Gledanost nam to svakodnevno potvrđuje. Gledaju nas svi – čak i oni koji se zaklinju da nas nikada ne bi uključili. Lažu. Sebe, pa onda druge.

VIDIM VAS: Proveri da li si ćaci: Ako prepoznaš samo jedan od "simptoma" - sigurno jesi!VIDIM VAS: Srbija se saginjati neće

Sloboda medija? Mit za mnoge, ali ne i za Informer.

 

 

Kao neko ko je prošao gotovo sve redakcije tabloida i medijskih kuća na Balkanu, slobodno mogu da tvrdim – da, baš ja – da je “ozloglašeni” Informer leglo slobodoumlja i bastion istine. Da, istine koja boli, ali koja ne beži od naroda.

Za razliku od “istraživača” sa Raskrikavanja i sličnih političkih projekata pod plaštom borbe protiv dezinformacija. Oni ni ne kriju da selektivno biraju mete – pa tako, kada su pravili svoje “analize”, uredno su izostavili N1, Novu S, Danas. Valjda zato što istina tamo ne stanuje, pa nema potrebe da ih proveravaju?

I dok oni uporno pokušavaju da nas sve unize, da nas proglase izmišljačima, mi nastavljamo da radimo ono što znamo najbolje – da živimo u stvarnosti. Znamo kako narod diše, znamo šta ga muči, znamo šta ga raduje. Ne treba nama “fact-checker” da nam objasni kako izgleda red ispred šaltera, ili koliko stvarno košta život.

To što oni bustuju ego i dubokoumlje politički nepismenih – to je njihova tragedija. Tragedija koju mi, nažalost, strpljivo preživljavamo. I da podsetim:

Živela Srbija, živeo Vučić.

Jer, dok vi maštate o Srbiji u mehuru svojih želja, mi živimo onu stvarnu.


Autor je Stefan Mirković, diplomirani novinar i urednik u Informeru


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Društvo

Vatrogascima oči pune suza! Rame uz rame sa narodom bore se protiv vatre u Deliblatskoj peščari - Ovo ih je posebno dirnulo (FOTO)
Srbija

Vatrogascima oči pune suza! Rame uz rame sa narodom bore se protiv vatre u Deliblatskoj peščari - Ovo ih je posebno dirnulo (FOTO)

Situacija sa požarom u Deliblatskoj peščari znatno je stabilnija i pod kontrolom, a broj aktivnih žarišta je drastično smanjen u odnosu na prethodne kritične dane, kažu pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, kao i meštani koji zajedno sa njima od početka avgusta danonoćno gase vatrenu stihiju koja guta okolna sela i šume.

12.08.2026

17:28

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Magazin

Koje sedište u avionu najviše pomaže da zaspite? Stjuardesa otkrila tajnu
Putovanja

Koje sedište u avionu najviše pomaže da zaspite? Stjuardesa otkrila tajnu

Stjuardesa Šeri Piters, koja iza sebe ima čak 27 godina iskustva u avio-industriji, otkrila je nekoliko korisnih trikova koji putnicima mogu pomoći da se lakše naspavaju tokom dugih letova i izbegnu iscrpljenost nakon sletanja. Kako objašnjava, izbor sedišta može imati veliku ulogu, a uz nekoliko jednostavnih saveta putovanje može biti znatno prijatnije.

12.08.2026

21:05

Džet set