Blokaderima je postalo jasno da propagandista - tzv. novinar Domagoj Margetić - koji je objavio da je predsednika Srbije Aleksandra Vučića prijavio Kanclariji javnog tužitelja u Milanu o "Sarajevo safariju", odnosno u vezi s pokretanjem istrage u Italiji povodom optužbi da su stranci plaćali pucanje na civile tokom opsade Sarajeva pre tri decenije - nije prepoznat kao novinar ni u rodnoj Hrvatskoj.
Tvorac mitova o Aleksandru Vučiću - kao kakovom bauka Balkana i glavnom akteru u aferi "Sarajevo safari" -Domagoj Margetić bio je do skoro inspiracija blokaderima, budući da ne biraju u čiju će priču verovati, samo da je protiv predsednika Vučića.
Međutim, sada se stvari menjaju, milimetarskim pomacima - ali ipak u nekom smeru.
Naime, blokaderi su shvatili da Domagoj Margetić nije osoba čijim pričama treba verovati i to nakon što je jedan od blokadera na svom Iks nalogu objavio fotografiju - odluke da Margetić više ne bude član Hrvatskog novinarskog društva (HND)
Foto: skrinšot
Ovu odluku je HND doneleo "zbog višestrukog kršenja Statuta HND, ali i javnog blaćenja HND-a i pokušaja instrumentalizacije podrške Društva".
- Ta kampanja se nastavlja, možemo već da razmišljamo šta će sledeće da plasiraju... to nije slučajno, očigledno je da Englezi stoje iza ovoga - oni su nam najveći neprijatelji, a toga su se sada prihvatili i Italijani, inicijalnu kapislu je ispalio Domagoj Margetić - opskurna ličnost, bez ikakvog znanja i morala. Poznato je da je Margetić bio urednik lista "Hrvatsko slovo", koji je odisao ustaškim ekstremizmom i promašenim tekstovima, u kojima su gazili istorijsku istinu kako su hteli. Bio je u stranci "Čista stranka prava", ako se dobro sećam, a suđen je pred Haškim tribunalom i dobio je tri meseca zatvora... tada je kukao da neće u zatvor u kom sam bio i ja. Tražio je da robija u civilnom zatvoru, samo da ne bude blizu mene.
Tivatski paroh Mitropolije crnogorsko-primorske Srpske pravoslavne crkve, Miajlo Backović, proglašen je nepoželjnim od strane Hrvatske i zabranjen mu je ulazak u tu zemlju.
Tonino Picula je u razgovoru, u emisiji Briefing, postavio pitanje: "Šta bi se u EU dogodilo da prime Vučićevu Srbiju?" - pritom jasno pokazujući da mu smeta nezavisna politika koju Srbija vodi.
Izložba "Trajna opomena - Jasenovac" u domu Narodne skupštine, koju je Tonino Picula tokom posete sa evroparlamentarcima pokušao da izbegne zbog "sentimenta" posetilaca iz EU, bila je glavna tema - a sada Picula nastavlja da se sramoti izjavama koje ga, po mišljenju mnogih, svrstavaju među one koji relativizuju zločine ustaša u Drugom svetskom ratu.
Skandalozna i profašistička odluka suda u Splitu ponovo je dokazala ono što cela Srbija već odavno zna - ustaštvo je postalo zvanična politika i ponos današnje Hrvatske. Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta oštro je reagovao nakon vesti da su neoustaša Marko Skejo i trinaest pripadnika zloglasnog HOS-a sramno oslobođeni svake odgovornosti.
Hrvatski mediji ne mogu da prežive ogroman diplomatski uspeh Srbije i poštovanje koje predsednik Aleksandar Vučić uživa u svetu. U paničnom pokušaju da opravdaju to što je hrvatski premijer Andrej Plenković gurnut u drugi plan, izmislili su teoriju o "protokolu", ali su ih činjenice i jedna jedina fotografija bukvalno rasturile u paramparčad.
Bivši poslanik u hrvatskom Saboru Ante Prkačin izjavio je da bi bio mnogo srećniji da hrvatsku politiku vodi "tip poput Aleksandra Vučića", a ne aktuelni premijer Andrej Plenković.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz Pariza gde će prisustvovati danas vojnoj paradi povodom obeležavanja Nacionalnog praznika Republike Francuske – Dana pada Bastilje i još jednom pokazao šta znači voditi nezavisnu, suverenu i ponosnu politiku, ostavivši komšije iz Hrvatske u potpunom šoku i neverici.
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta oglasio se na praznik Svete dece mučenika jastrebarskih i sisačkih i poslao nikad moćniju poruku celom srpskom narodu.
Poznati biznismen Branko Babić gostovao je u emisiji "Info dan" kod Dejane Kljajić, na Informer TV i tom prilikom bez dlake na jeziku ogolio političku scenu u Srbiji, brutalno sasekao blokadere koji glume političare, i poslao snažnu poruku podrške predsedniku Aleksandru Vučiću.
Ideolog blokadera, profesorka Dubravka Stojanović, brutalno je zloupotrebila Filozofski fakultet u Beogradu na kom je zaposlena za širenje antisrpskih stavova i za besramne napade na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Dok Zagreb i Priština sa strahom i zavišću prate kako predsednik Aleksandar Vučić i država Srbija modernizuju našu vojsku, stižu senzacionalne vesti koje će komšije naterati da bukvalno puknu od muke.
Blokaderka Mila Pajić, zajedno sa svojim drugaricom iz Novog Sada Dorotejom Antić, pobegla je u Hrvatsku pre godinu, odakle bez imalo stida nastavlja da optužuje Srbiju za genocid u Srebrenici.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tivatski paroh Mitropolije crnogorsko-primorske Srpske pravoslavne crkve, Miajlo Backović, proglašen je nepoželjnim od strane Hrvatske i zabranjen mu je ulazak u tu zemlju.
Glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Oleksandar Sirski izjavio je da ga je iznenadilo kada je saznao za navodni sukob sa bivšim ministrom odbrane Mihailom Fedorovim, istakavši da je njihov odnos oduvek doživljavao kao profesionalan.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Na Odeljenju neuroradiologije Centra za radiologiju Univerzitetskog kliničkog centra Srbije po prvi put u Srbiji, ugrađen venski stent u mozgu kod pacijenta sa hroničnom, stalnom, teškom glavoboljom.
Zbog višesatnih gužvi na Gradini, vozači koji danas putuju ka Grčkoj mogu uštedeti vreme prelaskom na manje opterećene alternativne granice sa Bugarskom.
Pripadnici poicije, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv droga, zaplenili su oko 10 kilograma kokaina i tri kilograma heroina i uhapsili osumnjičenog za prodaju droge.
Policija u Skoplju podnela je krivične prijave protiv dvojice muškaraca iz tog makedonskog grada koji se sumnjiče da su silovali ženu iz Srbije (32) koja živi u Skoplju, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.
Potraga za trojicom nestalih stranaca koji su u popodnevnim časovima u nedelj ušli da se kupaju u Savi na području Opštine Rugvica završila je tragično. Pronađena su tri tela.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izneo je detalje današnjeg hapšenja povodom velike zaplene droge, i hapšenja osumnjičenog.
Moskva neće dozvoliti raspoređivanje vojnih kontingenata država Evropske unije i NATO-a na teritoriji Ukrajine, poručio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući pripreme za velike jesenje vojne vežbe u Poljskoj.
Predsednik Ukrajine Volodomir Zelenski razmatra smenu glavnokomandujućeg Oružanih snaga Ukrajine Aleksandra Sirskog i postavljanje komandanta Združenih snaga Mihaila Drapatija na to mesto.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Netfliks je objavio najnoviji izveštaj koji detaljno otkriva koje su to naslove pretplatnici širom sveta masovno gledali tokom prvih šest meseci 2026. godine.
Nije vam potreban skup organizer da biste zaštitili nakit tokom putovanja. Nekoliko jednostavnih trikova pomoći će vam da stigne na odredište bez oštećenja i petljanja.
Bikini ove godine obeležava 80 godina otkako je prvi put predstavljen javnosti, a kupaći kostim koji je 1946. izazvao skandal danas je jedan od najprepoznatljivijih simbola letnje mode, dok se granice njegovog izgleda i dalje pomeraju.
Starleta Stanija Dobrojević odnela je pobedu u rijalitiju Elita 9 i osvojila glavnu nagradu od 100.000 evra, a njen rijaliti put traje više od 15 godina.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.