Politička scena u Srbiji ponovo je uzdrmana nakon skandalozne izjave NATO lobiste Zdravka Ponoša, koja je izazvala burne reakcije i otvorila pitanje kakvu politiku zapravo nude blokaderi i njihovi politički saveznici.
Govoreći o događajima na terenu i navodnim „komesarima“ koji su se, prema njegovim rečima, pojavili iz Beograda kako bi preuzeli kontrolu nad dokumentima i političkim procesima, Ponoš je izneo stav koji je mnoge ostavio u šoku.
Međutim, ono što je posebno izazvalo buru bila je njegova sledeća rečenica.
- Po mom ukusu reagovali su previše blago. Kad bi meni neko došao i rekao „Neću da ti kažem kako se zovem, dajte mi papire inače ja sam kaluđer ili ne znam ko“, ja bih mu rekao: „Igumane, izađite… ali kroz prozor, ne kroz vrata“ - izjavio je Ponoš.
Ovakva izjava izazvala je oštre reakcije, a mnogi su ocenili da je reč o retorici koja otvoreno aludira na fizičke obračune i nasilje.
Kriju se iza lažne priče o "borbi za demokratiju"
Blokaderi se još jednom kriju iza lažne priče o "borbi za demokratiju" , ali sve češće otkrivaju pravo lice, agresivnim nastupima i političkim porukama koje dodatno podižu tenzije u društvu.
Ovakve izjave samo potvrđuju duboku krizu unutar opozicionog bloka, gde se sve češće govori o obračunima, umesto o programima i konkretnim rešenjima za građane.
Dok vlast, insistira na stabilnosti države i političkom dijalogu, deo opozicije nastavlja sa retorikom koja, dodatno produbljuje političke podele.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović pokopao je u nekoliko rečenica predsednika stranke Srbija centar (SRCE) i NATO generala Zdravka Ponoša.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži "Iks" gde je oštro kritikovala predsednika stranke Srbija centar (SRCE) Zdravka Ponoša, reagujući na njegove komentare koji su se pojavili u javnosti.
Sandra Božić, diplomirani politikolog za međunarodne odnose i potpredsednica Skupštine Vojvodine razobličila je laži okorelih opozicionara i blokadera - Dragana Đilasa i Zdravka Ponoša.
Zdravko Ponoš, okoreli opozicionar i predsednik stranke Srbija centar (SRCE) nastavlja da besni na blokadere, a lažima pravi pogodno tlo za nasilni scenario za izbornu noć.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović pokopao je u nekoliko rečenica predsednika stranke Srbija centar (SRCE) i NATO generala Zdravka Ponoša.
Ostrašćeni Albanci iz Prištine pokrenuli su neviđeni, monstruozan udar na ukrajinskog lidera Volodimira Zelenskog, ali i na njegovu zemlju i narod, otvoreno pozvavši na njihovu smrt i spaljivanje, i to zato što je on došao u Srbiju i sastao se sa predsednikom Aleksandrom Vučićem.
Izrael se sprema za mogućnost da samostalno započne vazdušne udare na Iran ukoliko SAD postignu sporazum sa Teheranom i preduzmu korake ka okončanju rata.
Vodoinstalater u Srbiji naplatio je 1.000 evra dva dana rada u kupatilu, kuhinji i toaletu. Kada se sve sabere, satnica ovog majstora jača je nego programerima u Silicijumskoj dolini!
Bio je to ozbiljan podvig za tadašnje vreme kada je reč o štampanim medijima: Večernje Novosti su tog 9. avgusta 1954. u istom danu objavile vest da je na Bledu potpisan Ugovor o savezu, političkoj saradnji i uzajamnoj pomoći između Grčke, Turske i Jugoslavije.
Selo Supovac kod Niša, danas je bilo mesto devete akcije preventivnih kardioloških pregleda, ali i snažna potvrda koliko je važno da zdravstvena zaštita bude dostupna svakom građaninu, bez obzira na to gde živi.
Na terenu su vatrogasci-spasioci koji se ne povlače pred vatrom, dok Helikopterska jedinica MUP-a iz vazduha neprekidno dejstvuje na najugroženijim delovima požarišta, poručio je ministar Ivica Dačić.
U Osijeku je konačno rasvetljen pokušaj ubistva koji se odigrao u petak, 7. avgusta, kada je mladić (25) sa šireg područja Osijeka brutalno napao starijeg sugrađanina (62).
U oružanom incidentu koji se odigrao na okretnici tramvaja u Bulevaru vojvode Bojovića na Dorćolu, mladić O. V. (21) zadobio je tešku ustrelnu ranu u predelu stomaka.
Pripadnici policije u Sopotu uhapsili su američkog državljanina D. L. A. (61) zbog sumnje da je počinio krivično delo nasilje u porodici nad svojom suprugom M. A. A. (43).
U Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu danas je doveden osumnjičeni R. P. (21), kojem je prethodno po nalogu javnog tužioca određeno zadržavanje do 48 časova od strane pripadnika UKP-a. Mladiću se na teret stavlja da je u periodu od 20. jula do 3. avgusta ove godine na teritoriji gradske opštine Novi Beograd ukrao čak 5 automobila.
Tod Blanš, advokat koji je rizikovao karijeru uglednog člana njujorškog pravnog establišmenta kako bi aktuelnog američkog predsednika Donalda Trampa zaštitio od odlaska u zatvor, potvrđen je danas u Senatu za državnog tužioca Sjedinjenih Američkih Država, javljaju američki mediji.
Postoji konkretan razlog za uzbunu zbog islamskog terorizma u Seuti, španskoj eksklavi na severnoj obali Afrike, piše u izveštaju italijanskih obaveštajnih službi predatih vladi premijerke Đorđe Meloni, koji danas objavljuje Korijere dela sera.
Ukrajina je obezbedila arsenal oružja američkog porekla od Turske, uključujući 70 taktičkih balističkih raketa M39 ATACMS i 12 lansera višestrukih raketnih sistema (MLRS) M270, koji će biti isporučeni Kijevu nakon konačnog odobrenja Vašingtona.
Blok 2 rumunske nuklearne elektrane Černavoda nastaviće da radi pod normalnim parametrima i moći će da obezbedi energiju potrebnu za najmanje devet narednih dana, nakon što je nivo vode Dunava, koji se koristi za hlađenje nuklearke, porastao za četiri centimetara, saopštio je danas direktor te nuklearne elektrane Romeo Urjan.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Šta zapravo muškarci najviše cene kod žene tokom intimnih odnosa? Devet muškaraca je za magazin Cosmopolitan otkrilo šta za njih znači kada kažu da je žena dobra u krevetu, a neki odgovori mogli bi da iznenade.
Nakon incidenta u Galeriji, korisnici društvenih mreža ne prestaju da komentarišu postupke Sergeja Trifunovića i njegove žene Isidore, a pojedini komentari će vas i te kako nasmejati!
Ćerka pevača Harisa Džinovića i modne kreatorke Meline Galić, Đina Đinović je uživala na koncertu Cece Ražnatović na Top Hilu, a u jednom trenutku kočnice su joj popustile pa je pala na kolena.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić veoma je aktivan na društvenim mrežama, a sada je objavio sve uplate novca na njegov račun i tako potvrdio "da ima pare".
Rijaliti zvezda Maja Marinković nije štedela na uvredama upućenim Staniji Dobrojević, a ovoga puta je optužila bivšu drugaricu da se "prdaje" na sajtu za odrasle za 20 dolara.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.