Nakon što su na tajkunskoj televiziji Nova S u emisiji "Mentalno razgibavanje" zbijali šalu na račun reakcije bolesnog dečaka kada je video predsednika Aleksandra Vučića u Bajinoj Bašti, javnost je ostala zgrožena. A sada su se oglasili političari koji su to osudili.
Blokaderima ništa nije sveto i to pokazuju iz dana u dan. Ovi monstrumi su sada otišli korak dalje i u "Mentalnom razgibavanju" su se podsmevali malom heroju, Andriji Kneževiću, osmogodišnjem dečaku koji ima Mojamoja bolest (MMD) koji se obradovao predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Foto: Ata images
Ana Brnabić
Na ovo je reagovala predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić koja je istakla da blokaderi pokazali svoje pravo lice.
- Kakvi su ovo monstrumi. Idioti se podsmevaju predivnom dečaku, pravom malom heroju, Andriji Kneževiću iz Bajine Bašte. I to samo zato što se toliko obradovao predsedniku Vučiću da su mu krenule suze. Ovo su vam blokaderi, Srbijo. Ovo je njihovo pravo lice.
Foto: Nora Šabanović
Milos Vučević
Miloš Vučević, lider SNS- a se takođe oglasio ovim povodom.
- Bednici se podsmevaju suzama bolesnog deteta. Andrija ima čisto srce i zlatnu dušu, za razliku od svih njih - bolesnika koji mu se podsmevaju, koji šire mržnju i zlo. To je njihova jedina politika. Neće nas sprečiti da nastavimo još snažnije da se borimo za zdravlje malog Andrije i za zdravlje sve naše dece! Pobediće pristojna Srbija - poručio je Vučević.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Nebojša Bakarec
Nebojša Bakarec, poslanik i član Predsedništva SNS-a, komentarišući potez blokaderskih voditelja za Informer, izrazio je gađenje.
- Neko bi rekao da je teško nadmašiti gadosti Kulačina i Vidojkovića. Mentalno oboleli dvojac iz "Mentalnog r*zj*bavanja" je otišao putem nove monstruoznosti i dehumanizacije dece. Tim putem su koračale samo ustaše. Mentalno r*zj*bani dvojac iz umobolnice zvane NovaS, se pokazao kao dostojan naslednik ustaša. Namera dvojice bolesnika je jasna - opoganiti najplemenitija osećanja koja su pokazali i Andrija Knežević, i predsednik Vučić i svi prisutni. Namera dvojice monstruma je da zgaze suze jednog deteta, da unize empatiju koju je pokazao Vučić. Vidimo da na NovaS i N1 ima veliki broj zveri, verovatno 666 bolesnih zverova. Decu im nećemo oprostiti.
Foto: Ministarstvo privrede
Adrijana Mesarević
Adrijana Mesarović, potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede, je takođe istakla odsustvo humanosti kod blokaderskih voditelja.
- Ismevati bolesno dete i paćenički se smejati njegovim suzama radosnicama zato što je država platila njegovo lečenje u inostranstvu nije za osudu već za psihijatra! To su vam, građani Srbije, tzv. novinari gde u svojim tzv. emisijama koje bi valjda trebalo da budu smešne, a zapravo šire bolest na kanalima tzv. medija, glasnogovornici i podržavaoci blokadera. I njihove emisije služe isključivo da šire mržnju, bolest i frustraciju i nije im problem da odu toliko daleko da se bave jednim malim, nevinim bićem koje je srećno do neba jer je dobilo priliku da se izleči i normalno živi. Zašto?
Voditelji blokaderske Nova S Marko Stepanović i Srđan Jovanović brutalno su ismevali osmogodišnjeg dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte koji boluje od Mojamoja bolesti, a da skandal bude još veći, oni sada tvrde i da "nisu pogrešili ništa".
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović potpisala je danas ugovor sa predsednikom opštine Bajina Bašta Milenkom Ordagićem o finansiranju infrastrukturnog projekta.
Predsednik Aleksandar Vučić danas je u poseti Bajinoj Bašti, gde je obišao destileriju BB Klekovača, razgovarao sa lokalnim privrednicima, i porodicom Knežević, čiji najmlađi sin uspešno leči Mojamoja bolest (MMD) u Švajcarskoj o trošku države.
Vojska Srbije je prva oružana sila u Evropi koja je nabavila hipersonične balističke rakete. Brzina rakete, koja može da pređe šest maha, čini srpske "migove 29" prvim lovcima u Evropi sa hipersoničnim udarnim sposobnostima, a taj podatak izazvao je haos u regionu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Voditelji blokaderske Nova S Marko Stepanović i Srđan Jovanović brutalno su ismevali osmogodišnjeg dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte koji boluje od Mojamoja bolesti, a da skandal bude još veći, oni sada tvrde i da "nisu pogrešili ništa".
Moskva je zapretila Velikoj Britaniji „posledicama“ nakon što je otkriveno da je Ukrajina prvi put koristila dronove britanske proizvodnje za napade duboko na teritoriji Rusije, a ruska ambasada u Londonu poručila je da će Britanci platiti sve veću cenu što se dublje budu uključivali u sukob.
Preobraženje Gospodnje, jedan od najvećih srpskih pravoslavnih praznika koji se slavi 19. avgusta, donosi bogat splet crkvenih obreda, narodnih verovanja i zabrana koje mnogi poštuju i danas.
Plan finskog proizvođača telekomunikacione opreme "Nokia" je da do kraja 2026. godine zatvori gotovo sve svoje lokacije u Kini i značajno smanji broj zaposlenih tamo, objavio je danas South China Morning Post.
Kineski proizvođač automobila "čan-gan" (Changan) od početka 2026. isporučuje prvi masovno proizvedeni auto na svetu sa natrijum-jonskom baterijom, koja obećava znatno niže troškove.
U istoriji pravosuđa u Srbiji zabeleženo je više pravnih procesa, bizarnih optužnica i komičnih situacija koje su ostale upamćene po svojoj apsurdnosti.
Novosađanima, P. J. (22) i O. M. (21) osumnjičenima da za pokušaj teškog ubistva petnaestogodišnjeg dečaka u saizvršilaštvu u sticaju sa krivičnim delom nasilničko ponašanje, produžen je pritvor do 15. septembra.
Cene sirove nafte porasle su danas pod uticajem neizvesnosti u vezi sa situacijom u Ormuskom moreuzu i tenzija između Sjedinjenih Američkih Država i Irana.
Francuski ministar spoljnih poslova Žan-Noel Baro izjavio je danas da će Pariz u bliskoj budućnosti proterati dvojicu iranskih diplomata kao recipročan odgovor Teheranu koji je proglasio dvojicu diplomata iz francuske ambasade personama non grata.
Četvrti krivični sud u Damasku osudio je danas na smrt Vasima al Asada, rođaka svrgnutog sirijskog predsednika Bašara al Asada, nakon što ga je proglasio krivim za ubistva sa predumišljajem i mučenje, koji predstavljaju zločine protiv čovečnosti i ratne zločine.
Skoro svako je bar jednom iskusio neprijatan osećaj kada ga tokom noći iznenada probudi snažan grč u listu. Iako su noćni grčevi u nogama veoma česta pojava i uglavnom nisu razlog za zabrinutost, mogu značajno da naruše kvalitet sna.
Veći stomak i nizak nivo vitamina D možda deluju kao dva odvojena problema, ali nova studija ukazuje da njihova kombinacija može biti posebno nepovoljna za zdravlje.
Rijaliti učesnik Uroš Stanić šokirao je javnost nakon što je odgovorio na najškakljivija pitanja koja su mu fanovi postavljali na njegovom Instagram profilu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.