SAZNAJEMO: U toku pretres stana i kancelarije Aleksandra Radića zbog učešća u kreiranju afere "zvučni top"
Kako nezvanicno saznajemo, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici policije obavljaju pretres stana i kancelariije Aleksandra Radića, vojnog analitičara koji je 15. marta 2025. godine jedan od prvih koji su lažno optužili državu za upotrebu zvučnog topa prema građanima okupljenim na kraju protesta ranije istog dana.
22.06.2026
15:38
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
caslav
pre 8 godina
u bukagije,....pa u kazamat.
Neda
pre 8 godina
Ja sam u soku!!!!!!!
Nikola
pre 8 godina
Zasluzio je da odgovara za ovakve pretnje.
Ognjen
pre 8 godina
Kukavica,lako je pretiti ,to nije nikakva hrabrost kako si on umišlja....Pobedi znanjem,pameću i modernim hrabrim idejama...
anahrono
pre 8 godina
Ne shvatiti nista olako i neozbiljno...bas kao u slucaju Djindjica.
Maja
pre 8 godina
Šta rade policija i sudstvo,primaju plate, znamo,ovakve ubice ne nazivajte novinarima i opozicijom,neka hapse i i osude ove koji pozivaju na ubijanje. Stranci ih debelo plaćaju za izdaju.
Beka
pre 8 godina
Koliko samo zla seju ljudi iz opozicije.
ja
pre 8 godina
znaci verujes u kolektivnu odgovornost? pa nije opozicija visekruna niti visekruna opozicija. on je mozda jedan pripadnik opozicije. nemoj sve ljude neistomisljenike da stavljas u isti kos.. jer ih na taj nacin sve nazivas kriminalcima.. mada mislim da ti je to i bila namera.
zora
pre 8 godina
To nece sa vlasti bez metka. TO ,kako kaze klinac se odnosi na pedese posto glasackog tela koji su ga izglasali i doveli na vlast. TO ce otici sa vlasti kada glasaci odluce. ZNACI, trba skloniti glasace da nebi bilo Vicica na vlasti. Ovaj klinac nije razumeo da je Vucic 50%glasaca i da nije sam.
Panta
pre 8 godina
Ne vidim da se bilo ko iz opozicije ogradio od ovog skota.
leonida
pre 8 godina
Ovaj gospodin je veoma inteligentan, čudi me kako ga ameri do sada ne ukradoše...
Daca
pre 8 godina
Boga mi, ovo je opasna pretnja. Ovog čoveka treba prijaviti.
Beloica
pre 8 godina
Treba ga odrati od batina pa tek onda prijaviti
toti
pre 8 godina
Nema ga šta prijavljivati,on se sam prijavio.Na ovo tužilaštvo mora da reaguje.
mira
pre 8 godina
Za ovakve twitowe se treba kazniti...bruka i sramota!!!
ana
pre 8 godina
Prelepo je šta čovek može danas da izgovori i da ostane živ u svojoj gluposti
NIKOLAJ
pre 8 godina
Djordje tebi nije mesto na slobodi ako nista drugo treba te sklonuti u nekakvu ustanovu na lecenje . Ovo stvarno misilm , sve ovo je otislo predaleko . Nemogu da shvatim da neko napise ovakav tvit i pusti ga u javnost. Mene je tebe brate stvarno zao , treba ti pomoc - veruj mi .
Zeljko
pre 8 godina
U kulturnim državama se za takve stvari odgovara na sudu pa gospodo izvoli te.Ne znam zašto policija ne reaguje i počne privoditi bandite na saslušanje
Alvin
pre 8 godina
ovoga istom momenta hapsite i u zatvor sa robijasima u celije da ga opate za celi zivot.
Vasa
pre 8 godina
Za pocetak, 30 dana pritvora.
Digi
pre 8 godina
Pa evo ja sam politicki protivnik mnogima na vlasti ali nikome nebih pozeleo smrt a kamoli da ja nekog ubijem.Pitam se samo dali ovaj bolesnik razmislja o tome da mozda neko ima metak i za njega i neka ne zaboravi "ko se maca laca od maca i gine".
goran
pre 8 godina
ja ne znam sto ne hapsite te ludake dokle vise ta demokratija, jer to je kd ozbiljna pretnjwe
Boris2
pre 8 godina
Za neke sloboda govora je luksuz, ovo je prevazislo svaku meru, nadlezni organi pod hitno da reaguju.
zora
pre 8 godina
Odakle mu dolazi to prelepo SRPSKO prezime?
NIKOLAJ
pre 8 godina
Sa jednog brda zvano Ponir mislim , decko je bolestan treba mu pomoci dok nije kasno , napravice glupost sbi ili nekom drugom .
Milan
pre 8 godina
Momak je za padinsku skelu uz duzno postovanje ljudi koji tamo borave. Nema Srbiji naprijed dok ovakvi imaju pravo glasa.
Žarko
pre 8 godina
Шта ће сада урадити полиција, тужилаштво и судство? Само да се не меша Апелациони суд.
biber
pre 8 godina
Ovaj djordje viseK. je neki opasan lik
Kica
pre 8 godina
Opozicija se izgleda sluzi svim sredstvima kako bi se domogla vlasti!
Nata
pre 8 godina
Ovakve izjave i pretnje su za svaku osudu, treba se ovo shvatiti ozbiljno i pristupiti krajnje profesionalno.
goran
pre 8 godina
zasto ne hapsite tu gologuziju?
Miloš
pre 8 godina
Sramota i bruka opozicije. Najbolje je da se povuku sa političke scene!
MIlan Jovic
pre 8 godina
Sljam, verovatno i nepismena budala. Ako mu ne odgovara jaka Srbija, neka se lepo odseli u Ameriku pa neka kevce tamo koliko hoce.
Ljubo
pre 8 godina
Uh ,uh ...puno smo kao pravoslavna nacija ,u vreme Vaskrsnog posta ,mi Srbi dozvolili .Korozija nas uhvatila ,pa ovo ako ima drzave ni jedan sat ne ostade bez pritvora i malo pretresa.Srbijo u pamet se...
Petrovic Goran
pre 8 godina
Za ovakve pretnje u svetu se odgovara toje isto kao i pokusaj ubistva odmah hapsi.
Kosta
pre 8 godina
Internet junak iz Holandije
ana
pre 8 godina
Ovo je strasno!! Oni nemaju ni trunke morala!
Lejla
pre 8 godina
Ovo nije nacin, ali pokazuju svoje lice!!
ana
pre 8 godina
Najprimitivniji nacin... od jos primitivnijih ljudi!!
Darko
pre 8 godina
Dozivotna robija i drustveno koristan rad .
zozonbg
pre 8 godina
Kakav degenerik. Samo toliko.
betmen
pre 8 godina
Jel to beše Pajtićev dečko (devojka)?
KoleM
pre 8 godina
Opozicija? Kako opozicija kad je dotični bivši član SNSa?
nokola
pre 8 godina
citam komeatare pa stvaro je zalosno od opozicije . napravilabi novu siriju to jedva cekaju
milanaleksandra
pre 8 godina
eto sta se pise po medije i posle mediji nisu slobodni,pa da nisu slobodni ko bi odobrio ovakav tekst.
milanaleksandra
pre 8 godina
treba da se preispita ovaj covek.
Dragan
pre 8 godina
Djordje pa visekruna pitam se ima li familiju i rodjake ....
Gastarbajter
pre 8 godina
Auuu momentalno zatvor 40 god.
neko
pre 8 godina
Pa ovakve pretnje postaju uobičajena stvar, sve dok se ne dogodi neki cirkus. I... šta onda ?? Niko nije kriv, niko dao ostavku, niko ništa. U normalnoj državi to bi večeras bila policija na vratima, pa tužilaštvo, pa da vidimo šta znači javna reč. Kako to tretiraju pravnici ? Na šta ovo liči, pa to čitaju i drugi i smeju nam se. Gde je policija, tužioci, a javna pretnja predsedniku, ko god da je ??
qwerty
pre 8 godina
Jel ovo onaj lik, sto je bio dugogodisnji clan SNSa?
Nepoznati
pre 8 godina
Nagledao sam se ovakvih likova u kraju koji nemaju kontrolu besa,svi do jednog su narkomani. U ovom slucaju postoji jos jedna mogucnost da je placen da ovo pise.Zanimljivo je i to da je zgrceni u NIN-u dao intervju da hoce da spasi Vucica da ne prodje kao Causesku.Imaju jedan ogroman problem,sta misle da ce "druga Srbija" da sedi skrstenih ruku i da mirno posmatra ove savremene janicare.
milos
pre 8 godina
Narode jel vam normalna ova opozicija sa ovakvim pretnjama i dal treba takav neko da vlada Beogradom ili Srbijom!?
Goran
pre 8 godina
Ja nisam u izvotu bio clan nijedne stranke,,ne glasam 20 gdina i necu ,ni sada,ali ne razumem ovakve ljude,drugo da mu je neko pretio,pa da on odgovara na to pretjom,ali nisam cuo da je nekome preceno,tako da ovakvim bolesnicima treba svakako ,zdravstvena pomoc,u nekoj ustanovi zatvorenog tipa.Mislim ne razumem,nekome pretiti jer ti se ne svidja njegova plitika,sto je na vlasti,pa ni meni se nesvidja,pa sta sada trebam da pretim nekome,da cu da ga ubijem.Nije mi se svidjala ne predjasnja vlast,ni za vreme tita,Milosveica,pa sta sada trebamo da teramo ljude da pucamo u njih...A pozivamo se na neku demokratiju i uvek su prava novinara ugorzena,novinar koji ovako nesto izgovori a nije prvi ,ja stavrno ne znam koja su mu to prava ugrozena.
Ledilo
pre 8 godina
Visekruna i Velja Ilic da naprave svoju listu, slicni su.
cvijić aleksa
pre 8 godina
proveriti i u zatvor
DUŠAN
pre 8 godina
DALI JE TA OSOBA UOPŠTE ZRAVA DA BUDE NOVINAR ILI TAKO ODGOVORAN POSAO RADI
mike
pre 8 godina
A moji srbi ..sta mislite dato neko javno kaze u bilo kojoj zemlji .....biobi brzo u prdekanji ..vama nijedan ne valja..onda menjajte vladare svaki dan ......mozda cetenaci nekog sto mislite da ovde u americi neko javno poziva dase ubije trump pojeobiga mrak za sat vremena..treba savas je sramota ima i svet pravo sto nas gleda kao neke divljake......
mico
pre 8 godina
pa gde je policija sta ce ovaj na slobodi drzavo Srbijo reaguj mesto mu je u prdekani
ljuba
pre 8 godina
Opozicija je puna prevaranta i kukavica.
rile
pre 8 godina
Ovog treba smestiti u ludnicu.
Dragan
pre 8 godina
Nadlezne institucije ovde moraju da odreaguju. Ocigledno je ovaj momak zastranio i javno govori i poziva ljude na atentat predsednika drzave Srbije i clanova partije vladajuce stranke. Momak je fanatik i treba ga sto pre uhapsiti i skloniti sa ulice jer je pretnja za sve gradjane.
RINGISPIL
pre 8 godina
Znas narode u prirodi postoji jedan surovi zakon. Kada dodje mlad i zdrav ALFA muzijak on eliminise svu mladuncad prethodne generacije. Objasnjenje je jednostavno sve lose gene koje nosi prethodna porazena generacija priroda eliminise. Nova generacija mladih zdravih i jakih tako produzava vrstu na zdravim osnovama i podize kvalitet rasne vrste. Nema ljutnje nema zlobe, Sadasnja vlast placa cenu za nesto u cemu nije smela da ucestvuje a to je zastita i posteda svega i svakoga sto je bilo lose u prethodnoj vladavini.
Ivona
pre 8 godina
Strasno cime se sve bave!To treba ostro kazniti!!Sramota!!
Goran
pre 8 godina
I sta se sada ceka? Odmah hapsenja jer se ovakve stvari ne prastaju nigde u svetu. Sve ovo rade Amerikanci i Britanci. Zbog toga su i okipirali Beograd zadnjih meseci. Da se ovako nesto desi u USA odmah bi bio uhapsen i odudjen na najmanje 20 godina robije. Medjutim oni mozda to i hoce da ih pohapse kako bi narodu prikazali da je Vucic diktator. Ne daj se Aco, nego hapsi sve odjednom. Ima dosta mesta u novim zatvorima.
MILAN
pre 8 godina
Ovo nema nigde u svetu.Pozovite na informativni razgovor mozda je dete bolesno dajte da mu pomognemo.Neznase od kada ima tu maniju, da treba da ubija nekoga,lepo da se smesti u ustanovu da se leci jer ako napravi neku glupost kasnoje.Vidite i njegov mentor je nekada imao oruzje pa je dolazilo do samo opaljena i sahranise coveka.
Mile
pre 8 godina
Ovog sto pre u Kovin ili iza resetaka. Opasan je po okolinu i drustvo mora da reaguje.
pravnic
pre 8 godina
a mali voli od nazad
Petar
pre 8 godina
da ovaj idiot zivi u Turskoj i da je tako napisao za Erdogana zna se gdje bi zavrsio i vlada Srbije treba da donese pod hitno takav zakon gdje ce se ovakvi idioti direktno sprovesti u neki od zatvora
Jovan Caruga
pre 8 godina
Ovakve pretnje se ne smiju tolerisati. Drzava mora pokazati da postoji. Za ovakve retardirane i jeste mjesto u zatvoru.
Lala
pre 8 godina
U svakoj normalnoj zemlji ti bi druže završio u zatvoru odmah. Pošto je i naša zemlja postala normalna konačno očekujem da završiš u zatvoru stoko jedna neotesana.
Milan
pre 8 godina
У свакој нормалној земљи ово је тешко кривично дело због којега се иде на робију.
Makijoca
pre 8 godina
Neka ode i ovakve izjave piše u npr nemačkoj pa da vidi kako bi prošao. A ovde se žale na medijski mrak svaka budala daje sebi za pravo da izjavi šta hoće.
joks
pre 8 godina
pod hitno ovu budalu uhapsiti,sta vlast ceka,kada se nesto desi biti ce kasno.
Ljube
pre 8 godina
Šta čeka tužilaštvo? Da neko stvarno bude ubijen? Da li može biti jasnija i konkretnija pretnja da bi se ovao nešto sankcionisalo? Ah, da, pa kako smo naivni, ove strukture tužilaštva i pravosuđa su postavili ŽUTI
Milos
pre 8 godina
Sta je ovo, ovakvi su jos na slobodi ??? U Titovo vreme bi taj krckao kamen na golom otoku jedno 20 godina
vladbgd
pre 8 godina
Sta ceka policija, zasto ovu bitangu ne uhapse???
Rade
pre 8 godina
Vučiću, ima li u Srbiji, javnih tužilaca, koji od države primaju debelu platu. I šta oni rade ???? Izgleda isto rade, kao i sudije.....
Sekula
pre 7 godina
Xa xa xa, od kad je Visekruna opozicija? Aj dosta glupiranja. Da li je neki bivsi komunista koji je isteran iz stranke odjednom postao SS-oavac? Naravno da nije.