Lažna država Kosovo, koju sve češće otpriznaju zemlje sveta, u velikoj je panici, pa se hvata za svaku slamku. Zato je pokrenuta inicijativa kojom se od američke multinacionalne kompanije „Gugl“ traži da prizna tzv. Kosovo.
Za ovaj posao albanska dijaspora spremila je velika sredstva koja će, kako je planirano, utrošiti u promocije i zagovaranje. Deo novca namenjen je i za sponzorisane reklame na društvenim mrežama.
Peticiju je potpisala i predsednica lažne države Kosovo Vjosa Osmani, koja je pozvala građane da učine isto.
– Srećna sam što sam se pridružila inicijativi koja poziva „Gugl“ da uključi Kosovo u sve svoje usluge. Odluka je odavno zakasnila. Mala promena za ogroman skok u jednakosti, dostupnosti i inkluziji – navela je Osmani, koja je na ovaj način priznala da je tzv. Kosovo daleko od prave države.
Inače, lažnu državu Kosovo u poslednjem talasu otpriznalo je desetak država među kojima su Libija, Maldivi, Somalija i Burkina Faso. Bilans pokazuje da ovu kvazidržavu priznaje osamdesetak zemalja u svetu.
TIRANI OSKRNAVILI NAŠU SVETINJU UOČI SLAVE
Nepoznata lica obila su u ponedeljak uveče crkvu posvećenu Svetoj Petki u Suvom Dolu u Severnoj Mitrovici. Prethodnog dana u ovom naselju ispisani su grafiti OVK.
Skrnavljenje svetinje dogodilo se uoči samog obeležavanja seoske slave, Svete Petke Trnove, u narodu poznate kao Sveta Paraskeva. Na sam dan slave meštane su prilikom dolaska na jutarnju liturgiju sačekala obijena vrata crkve.
Protojerej Dalibor Lazić kaže da je ovo drugi incident u samo tri dana koji se desio u ovom mešovitom naselju nadomak Severne Mitrovice. Odmah nakon što je video obijena vrata pozvao je policiju.
– Po ko zna koji put se ovo dešava i upravo zbog ovakvog vandalizma smo i promenili vrata na crkvi koja su bila oštećena. Obavestio sam policiju koja je došla nakon 45 minuta. U samom hramu nije bilo nekog prevrtanja i skrnavljenja. Otvorene su carske dveri, kutija gde se nalazi novac i gde se nalaze sveće – rekao je Lazić.
DOKAZ DA KURTI IMA PODRŠKU ZA PODRIVANJE MIRA
Premijerka Srbije Ana Brnabić istakla je da su pismo koje su pojedini političari uputili SAD, EU i V. Britaniji i tvitovi Ališe Kerns, Mihaela Rota i Boba Menendeza više nego dobrodošli, jer pružaju živi dokaz da Aljbin Kurti zaista uživa punu podršku i ohrabrenje za podrivanje mira i stabilnosti na Balkanu, izbegavajući primenu postignutih sporazuma, kao i za podrivanje osnovnih ljudskih prava Srba na Kosovu i Metohiji.
Brnabić je na Tviteru, odgovarajući na to pismo i tvitove u kojima se traži da zapadne zemlje zaštite tzv. Kosovo od Srbije, istakla da Kurti izbegava primenu oba Briselskog sporazuma, odbija da osnuje Zajednicu srpskih opština već više od 10 godina i izbegava primenu Ohridskog sporazuma kojim je predviđena primena Briselskog sporazuma.
Premijerka Ana Brnabić je na tviteru odgovorila britanskoj poslanici i predsednici Spoljnopolitičkog komiteta Donjeg doma Parlamenta Ališi Krns koja traži da zapadne zemlje zaštite lažnu državu Kosovo od Srbije.
Srpska lista danas je saopštila da su lažne optužbe protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u vezi sa krivičnim delom u Kosovskoj Mitrovici, pokušaj Prištine da se sve loše što se dešava poveže sa Srbima, kako bi se opravdalo nelegalno prisustvo specijalne policije na severu.
Zabrana isporuke robe i lekova iz centralne Srbije na KiM je još jedan u nizu jednostranih poteza Aljbina Kurtija s ciljem da još više oteža Srbima život na Kosmetu.
Želja za rodnim krajem i mestom gde je rođen i gde je živeo vukla je često i njega da obiđe svoju rodnu grudu i imanje. Da se osećao krivim za bilo šta, sasvim sigurno ne bi dolazio na svoje Kosovo i Metohiju.
Takozvani premijer lažne države Kosovo Aljbin Kurti nastavio je fašistički teror nad srpskim življem na Kosovu i Metohiji otvaranjem sezone lova na Srbe povratnike!
Gosti Informer TV Miljan Jovićević, politički analitičar, Tomislav Bokan, predsednik narodnog pokreta Dinara-Drina-Dunav i Zoran Spasić, stručnjak za međunarodnu politiku govorili su u Info jutru o progonu našeg naroda sa Kosova i Metohije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijerka Ana Brnabić je na tviteru odgovorila britanskoj poslanici i predsednici Spoljnopolitičkog komiteta Donjeg doma Parlamenta Ališi Krns koja traži da zapadne zemlje zaštite lažnu državu Kosovo od Srbije.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Danas će biti predstavljen novi ekonomski program za penzionere i socijalno ugrožene građane, reklao je prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali.
Savremena nauka može da prati kretanje tektonskih ploča, ali ne i da odredi trenutak kada će doći do razornog potresa. Upravo zato predviđanje zemljotresa ostaje jedan od najvećih izazova geologije.
Crnogorski državljanin A. K. (32), za kojim je NCB Interpola Podgorica raspisao međunarodnu poternicu, uhapšen je na teritoriji Srbije prilikom pokušaja da napusti zemlju preko graničnog prelaza Godovo.
U velikom požaru koji je tokom jučerašnjeg dana zahvatio zgradu “stare mlekare“ u širem centru Čačka jedna osoba je teško povređena i prevezena u bolnicu.
Dete je nastradalo u jezivoj nesreći koja se dogodila u subotu na auto-putu Beograd - NIš kod Paraćina, a u još čak 658 saobraćajnih nezgoda, život je tokom prethodne nedelje izgubilo 7 osoba
Ukrajince čekaju moguća nova ograničenja struje zbog talasa ekstremne vrućine i sve većeg opterećenja elektroenergetskog sistema, upozorio je generalni direktor energetske kompanije Jasno Sergej Kovalenko.
Poljska ubrzava pregovore sa SAD o stvaranju stalne američke vojne baze na svojoj teritoriji, iako je javnost gotovo presečena na dva dela: 44,1 odsto građana podržava novu bazu, dok je 40,9 odsto kategorično protiv.
U moskovskom Muzeju „ATOM” zvanično su proglašeni pobednici sedme sezone međunarodnog naučno-obrazovnog projekta „Ledolomac znanja”, koji se održava uz podršku ruske državne korporacije „Rosatom”. Najtalentovaniji srednjoškolci već u avgustu kreću u jedinstvenu ekspediciju na Severni pol, i to nuklearnim ledolomcem „50 godina Pobede”.
Kriza goriva u Rusiji više nije lokalni poremećaj, već problem koji je zahvatio veliki deo zemlje. Ograničenja prodaje benzina i dizela, redovi na pumpama, zabrana točenja u kanistere i limiti po automobilu sada se beleže u desetinama regiona.
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Voditeljka Jovana Jeremić na odmoru je u Italiji sa partnerom Milošem Stojanovićem Tigrom, a pratioce je obradovala provokativnom fotografijom iz kafića.
Dok javnost bruji o vezi Jakova Jozinovića i Džejle Ramović, posebnu pažnju fanova privlači jedna izjava pevačice nakon njihovog nastupa u Sava Centru.
Majka Teodore Džehverović, Gordana Džehverović, komentarisala je aktuelna dešavanja u Eliti 9, te se dotakla odnosa Aneli Ahmić i Asmina Durdžića koji se prethodnih meseci svađaju i iznose prljav veš.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.