• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

28.01.2024

11:41

Kažu da imaju obećanje! "Kosovo" već u maju ulazi u Savet Evrope?!

Ata images

Vesti

Kažu da imaju obećanje! "Kosovo" već u maju ulazi u Savet Evrope?!

Šef poslaničke grupe Alijanse za budućnost Kosova Besnik Tahiri rekao je da postoji verovatnoća da se "Kosovo" u maju pridruži Savetu Evrope, uprkos žestokim kritikama upravo te međunarodne institucije na račun Prištine.

Govoreći za Info Magazin na Klan Kosova, Tahiri je istakao da "Kosovo" prvi put ima delegaciju koja je jedinstvena u predstavljanju u Savetu Evrope.

- Optimista sam da će u aprilu, ukoliko izveštaj bude sačinjen kao pozitivna ocena, biti glasanje u Skupštini, a zatim u maju u Savetu ministara. Kosovo ima šansu. Ni ZSO, ni zemljište Visokih Dečana, kao ni Zakon o eksproprijaciji neće ometati članstvo "Kosova" u Savet Evrope - ustvrdio je Tahiri.

Na drugoj strani, izveštaj Saveta Evrope u vezi sa Prštinom kritičan u više tačaka. Od takozvanih kosovskih vlasti se pre svega očekuje da sprovedu sopstvenu odluku Uutavnog suda o povraćaju zemljišta Visokim Dečanima, ali i da formiraju Zajednicu srpskih opština. Lažna država je kritikovana i zbog prekomerne upotrebe "policijskih" snaga na severu pokrajine.

Dvojica nezavisnih eksperata Tomasa Markert i Spoliopulu Akermark su krajem septembra boravili na "Kosovu" radi sastavljanja izveštaja o tome koliko je pravni sistem "Kosova" usaglašen sa standarima Saveta Evrope, a nakon što je Priština u maju 2022. godine, predala aplikaciju za članstvo u ovoj organizaciji.

 




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Niko nije pošteđen! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Niko nije pošteđen! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam kakav je to javni blam doživeo revolucionar u pokušaju Savo Manojlović, gde voli da sedi advokat blokader Božo Prelević, čime se u slobodno vreme bavi glumac blokader Tika Stanić, na koji način se opušta penzionisani policijski general-pukovnik Goran Radosavljević Guri…

12.06.2026

10:39

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Umro Dejvid Hokni
Showbiz

Umro Dejvid Hokni

Čuveni britanski slikar Dejvid Hokni, jedan od najuticajnijih i najvažnijih umetnika 20. i 21. veka, preminuo je u 88. godini, zvanično je saopštila njegova predstavnica za javnost.

12.06.2026

12:14

Magazin

Džet set