Marko Jakšić, član predsedništva Narodnog pokreta Srba sa Kosova i Metohije „Otadžbina" našao je da predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću soli pamet o Kosovu i Metohiji, a on sam je uzimao od Srba i drao srpski naprod na korici hleba na Kosmetu.
Jakšić je jedva dočekao da napadne predsednika Srbije oko teške situacije na KiM, a njegova firma je imala povlašćen položaj u snabdevanju hranom na severu pokrajine i uzimala marže od gotovo 70%.
- Srbima na KiM stiže na naplatu ono na šta je Vučić u dijalogu pristao! Predstavnik Kurtijeve partije se hvali da su potukli Beograd 17:0, što govori o tome da Beograd sve daje i prodaje - rekao je Jakšić.
Jedini uspeh Marka Jakšića u odbrani KiM:
Anketni odbor Skupštine Srbije je 2014. ustanovio da je firma "Ibar Invest", sa većinski državnim kapitalom a na čijem je čelu brat Marka Jakšića - Zoran, imala povlašćen položaj u snabdevanju hranom na severu KiM a ova firma je uzimala marže od gotovo 70%, iako se marže na teritoriji Srbije uglavnom kreću do 25%! Novinar Insajdera ga je tada upitao:
- Gde vam je patriotizam kada naplaćujete 70% marže na hranu? - upitao je novinar Insajdera.
VUČIĆU O KiM SOLI PAMET ČOVEK KOJI JE DRAO SRPSKI NAROD I NA KORICI HLEBA!
Marko Jakšić: "Srbima na KiM stiže na naplatu ono na šta je Vučić u dijalogu pristao! Predstavnik Kurtijeve partije se hvali da su potukli Beograd 17:0, što govori o tome da Beograd sve daje i prodaje!"… pic.twitter.com/V6wqeS3wEH
U novom Info danu govorili smo o opoziciji koja je dotakla dno, a gosti su bili Aleksandar Šešelj zamenik predsednika SRS, glavni urednik "Srpskog portala" Dejan Vukelić i član predsedništva SPS Radovan Arežina.
Šta bi ovo, Vučko?! Pokradoste vi izbore!? Ovi tvoji, ovi Vučićevi, i mrtve, bre, dizali sa groblja... Po bolnicama, poštama, po vodovodu... Dovlačili silne ljude sa sela da glasaju ovde kod nas... - gledao me je preko velike krigle točenog piva, čkiljio je pravo u mene povlačeći poslednji dim cigarete dok je pred njim na stolu, u malom limenom ovalu, stajala nedojedena porcija ćevapa sa lukom i kajmakom...
Konstitutivna sednica Skupštine Srbije zakazana je za 6. februar, a njome će do izbora novog predsednika predsedavati najstariji poslanik u novom sazivu Stojan Radenović, izjavio je danas predsednik Narodne skupštine Vladimir Orlić i poručio da opozicija ne može da poništi izbornu volju naroda šta god radila na toj sednici.
Objavljivanje presude Apelacionog suda u Beogradu kojom su optuženi za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije oslobođeni još jednom je na svetlo dana prostrlo svo licemerje, bedu i nemoć ovdašnje opozicije i njenih medija, analitičara, kvazistručnjaka i botova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U novom Info danu govorili smo o opoziciji koja je dotakla dno, a gosti su bili Aleksandar Šešelj zamenik predsednika SRS, glavni urednik "Srpskog portala" Dejan Vukelić i član predsedništva SPS Radovan Arežina.
Rusija je privremeno obustavila prelazak ljudi, vozila, robe i tereta preko sedam železničkih graničnih prelaza prema Finskoj, Estoniji i Letoniji, od kojih se pet nalazi na finskom pravcu.
Dok predsednik Aleksandar Vučić u prvom redu na vojnoj paradi, bivša premijerka Jadranka Kosor odmah je potrčala da udari na Srbiju, a tajkunski Danas se ujedinio sa njom u pljuvanju sopstvenog predsednika!
Danas će biti pretežno sunčano i toplo, uz mogući razvoj oblačnosti, a najviša dnevna temperatura biće do 36 stepeni, najavio je Republički hidrometerološki zavod Srbije (RHMZ).
Zvanični srednji kurs dinara za evro danas će iznositi 117,3751 dinara, što je neznatna promena u odnosu na sredu, objavila je danas Narodna banka Srbije (NBS).
Milioni ljudi pišu pisma i šalju ih na jednu adresu u ruskom gradu Sankt Peterburgu, verujući da će ih jedna žena isceliti, sačuvat od nevolja i pomoći u teškim životnim situacijama.
Zlatibor i Tara prepoznatljivo su prirodno bogatstvo Srbije i van granica zemlje, a na samo petnaestak kilometara od Užica još takoreći neotkriveni dragulj mogao bi da im preuzme slavu!
U velikoj akciji srpske policije i Specijalnih službi, u saradnji sa Javnim tužilaštvom za organizovani kriminal i beogradskim Odredom Žandarmerije, razbijena je organizovana kriminalna grupa iz Jagodine.
U jezivoj saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u blizini Šida povređeno je petoro ljudi, a "golf" koji se zakucao u drvo pored puta kompletno je smrskan.
Apelacioni sud u Skoplju doneo je odluku koja menja sve u slučaju svirepog ubistva male Vanje Gorčevske, zločina koji je u 2023.godine podigao ceo region na noge i ostavio javnost u nemom šoku. Sud je ukinuo oslobađajuću presudu Aleksandru Gorčevskom, ocu zverski ubijene devojčice, i ceo predmet vratio na ponovno suđenje.
U Višem sudu u Nišu danas se nastavlja suđenje roditeljima dečaka ubice iz Niške Banje, a nakon prethodnog ročišta, ova pravosudna institucija donela je odluku da im ukine meru zabrane prilaska, sastajanja i komunikacije sa njihovim sinom, koji se nalazi u psihijatrijskoj ustanovi.
Policija Republike Srpske podneli su izveštaj Okružnom javnom tužilaštvu u Banjaluci protiv Banjalučanina S. R. zbog sumnje da je na društvenim mrežama otvorio lažni profil koristeći identitet jedne devojke bez njenog znanja i odobrenja, a potom sa tog naloga zloupotrebljavao njene lične podatke i fotografije.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je u četvrtak da je Kina sprovela ono što se smatra "najvećim ugrožavanjem izbornih podataka u istoriji" od strane Kine, počev od izbornog ciklusa 2020. godine.
Cene nafte porasle su danas nakon što su Sjedinjene Američke Države i Iran pojačali međusobne napade u Persijskom zalivu, dok narušeno primirje ograničava protok nafte kroz Ormuski moreuz.
Najmanje dve osobe su poginule, a osam je povređeno, uključujući decu, tokom noći u ruskom napadu na Odesu, saopštio je šef Odeske regionalne državne administracije Oleg Kiper.
Iran je gađao američku vojnu infrastrukturu u Kuvajtu, Bahreinu i Kataru tokom noći i jutra kao odgovor na novi talas američkih napada na Islamsku Republiku.
Kris Džener, majka starlete Kim Kardašijan, tužnom objavom na društvenoj mreži Instagram saopštila je javnosti da je ostala bez majke Meri Džo Šenon, koju su svi u porodici oslovljavali nadimkom Em Džej.
Ako postoji ukus koji u samo jednoj kašičici nosi miris sunca, mora i bezbrižnih letnjih popodneva, onda je to domaći džem od smokava. Potrebno vam je malo šećera i limun dovoljni su za gust, mirisan namaz sa komadićima voća.
Meta je predstavila novi generator slika zasnovan na veštačkoj inteligenciji Mjus Imidž, koji je besplatno dostupan putem aplikacije Meta AI, kao i na platformama Instagram i WhatsApp.
Ekipa magazina je napravila jelo koje spaja sve što volimo uz minimalan trud, niske cene i vrhunski ukus. Brza pita od tikvica je savršeni izbor za letnje vrućine.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.