Sjedinjene Američke Države odmah moraju da počnu stvarne mirovne pregovore sa Rusijom, a američki, ruski i ukrajinski predstavnici da sednu za pregovarački sto, tvrdi nezavisni kandidat za predsednika SAD Robert Kenedi Mlađi, koji je na svom iks nalogu podelio i deo intervjua srpskog predsednika Aleksandra Vučića u kome on komentariše ukrajinsku krizu.
- Predsednik Srbije strahuje od rata sa Rusijom zbog Ukrajine. Plaši se gubitka miliona života i želi da zna: gde su odrasli u sobi? I ja takođe želim to da znam - naveo je Kenedi na Iksu, uz snimak Vučićevog razgovora za švajcarski list "Veltvohe" .
The President of Serbia fears all out war with Russia over Ukraine. He fears the loss of millions of lives, and he wants to know: where are the grownups in the room? I do too.
The world is being held hostage over a proxy war with Russia that might destroy the planet. And most… https://t.co/oArjOoQb52
— Robert F. Kennedy Jr (@RobertKennedyJr) June 20, 2024
Prema rečima Kenedija, ceo svet je "talac proksi rata" koji se vodi protiv Rusije, a većina Amerikanaca ni ne sumnja zašto su Sjedinjene Države umešane u sukob.
- Pozivam na mirovne pregovore sa SAD, Rusijom i Ukrajinom za stolom. Putin je ovo želeo. I mi to treba da želimo - napisao je Kenedi Mlađi.
Govoreći o situaciji u Ukrajini, Vučić je tada rekao da Zapad želi pobedu u Ukrajini, kao i Rusija, ali da on želi da vidi mir.
- Kada želite mir, onda možete lako sagledati probleme, a kada imate narativ i retoriku koji svakodnevno pogoršavaju situaciju, onda je sve drugačije - rekao je Vučić.
Dodaje da je uveren da smo, ako velike sile ne urade ništa u kratkom vremenskom roku, pred pravom katastrofom.
Istakao je da situaciju čini još komplikovanijom to što svi govore samo o ratu, a niko o miru i dodao da mu se čini da je mir danas zabranjena reč.
- Kažu da moraju da pobede da bi obezbedili mir u budućnosti, niko ne govori o miru i pregovorima - rekao je Vučić i naveo da je neophodno imati i drugu stranu za stolom.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je 14. juna da predlog Rusije za pregovore sa Ukrajinom podrazumeva potpuni prekid sukoba. On je naglasio da ukrajinske trupe moraju biti potpuno povučene sa teritorije Donjecke i Luganske narodne republike, iz Hersonske i Zaporoške oblasti i onda će Rusija biti spr
Mnogobrojne provokacije stigle su na račun Srbije na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Ipak, na kraju su Srbi kažnjeni. U "Intervjuu dana" na ovu temu govorio je direktor Srpskog telegrafa Saša Milovanović.
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak saopštio je danas da je razgovarao sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem o trenutnom stanju u dijalogu i naveo da su se dogovorili oko koraka za predstojeći period.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa specijalnim izaslanikom Evropske Unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom u zgradi Predsedništva
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić podelio je na svom Instagram nalogu utiske nakon sastanka sa američkim preduzetnikom i investitorom Džaredom Kušnerom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa specijalnim izaslanikom Evropske Unije za dijalog Beograda i Prištine Miroslavom Lajčakom u zgradi Predsedništva
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mnogobrojne provokacije stigle su na račun Srbije na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Ipak, na kraju su Srbi kažnjeni. U "Intervjuu dana" na ovu temu govorio je direktor Srpskog telegrafa Saša Milovanović.
Video-obraćanje Volodimira Zelenskog, navodno snimljeno kod oznake „Zaporožje“, našlo se pod lupom nakon što su gledaoci primetili neobičan detalj – pred sam kraj snimka u pozadini se iznenada pojavljuju kamion i terenac kojih nekoliko trenutaka ranije nije bilo na istom mestu.
Posle masovnih udara na Kijev, vojne aerodrome i industrijske objekte, ruske snage počele su da gađaju i ključne granične prelaze kojima Ukrajina održava transportne veze sa Evropom.
Voditeljka emisije "Druga strana Exatlona" Tijana Jović pozirala je na Cirkus poligonu u nesvakidašnjem izdanju, privukavši pažnju upečatljivom šminkom i atraktivnim stajlingom.
Dva dobro poznata lica kriju se među takmičarima "Exatlona 2", a reč je o bivšim učesnicima rijalitija "Elita" koji će se ovog puta oprobati u potpuno drugačijem izazovu – na zahtevnim sportskim poligonima.
Reper Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, novi je učesnik druge sezone Exatlona, a iza sebe ima bogatu karijeru punu zabave i šokantnih dešavanja.
Skijanje na vodi bio je preveliki izazov za bivšu takmičarku "Exatlona" Sanju Kalinović, koja je odustala i pre nego što je pokušala da savlada ovu disciplinu, dok je šampion rijalitija Marko Nikolić uspeo da pokaže umeće!
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i toplo uz slab i promenljiv vetar, koji će na istoku Srbije i u planinskim predelima biti umeren severozpadni.
Slavni britanski glumac Tim Kari, zvezda "Sam u kući 2" i drugih popularnih filmova, preminuo je 25. avgusta 2026. u 80. godini nakon dugogodišnje borbe protiv posledica teškog moždanog udara.
Cene voća i povrća na pijacama širom Srbije razlikuju se u zavisnosti od količine i potražnje. Neke vrste ove sedmice mogu se kupiti za manje novca, dok su druge poskupele u odnosu na prethodnu nedelju.
Bugarska agencija za bezbednost hrane (BFSA) danas je proglasila primarnu epidemiju antraksa u selu Stefanovo kod grada Loveč, zbog troje ljudi zaraženih kontaminiranim mesom.
Akademik prof. dr Bela Balint, ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija, posetio je UKC Niš i sa direktorom doc. dr Milanom Lazarevićem obišao Bolničku banku krvi i Centar za terapiju bola.
Kraljevo je zavijeno u crno. Nakon tragedije u kojoj je život izgubila mala Vera (5), grad je obavila tišina, neverica i ogromna tuga. Ono što je trebalo da bude običan trenutak porodične šetnje pretvorilo se u prizor koji će zauvek ostati u sećanju onima koji su se tada našli u blizini.
Efikasnom i dobro koordinisanom akcijom na terenu, pripadnici policije u Beogradu, Policijske stanice Obrenovac, stavili su tačku na još jedan lanac ulične distribucije droge na teritoriji ove opštine. U velikoj akciji uhapšene su tri osobe, dok je veća količina marihuane i oprema za pakovanje trajno sklonjena sa ulica.
U Bulevaru JNA u beogradskom naselju Jajinci, na opštini Voždovac, večeras oko 21.30 časova dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj ima teško povređenih osoba.
Nekoliko osoba, među kojima je i Radosav Gile Stanišić, uhapšeno je danas u velikoj akciji crnogorske policije, sprovedenoj po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva.
Uprava za organizovani i teški kriminalitet MUP-a Republike Srpske podnela je Republičkom javnom tužilaštvu dopunu izveštaja protiv Dalibora Bartule iz Istočnog Sarajeva, zbog osnovane sumnje da je učestvovao u pokušaju ubistva Koste Pandurevića.
Poljski ministar odbrane Vladislav Kosinjak-Kamiš potvrdio je da je u zemlju stigla nova grupa južnokorejskih tenkova K2, koji će biti raspoređeni u 16. mehanizovanu diviziju, stacioniranu u severoistočnoj Poljskoj, nedaleko od ruske Kalinjingradske oblasti.
Direktor CIA Džon Retklif, američki ministar odbrane Pit Hegset i predsedavajući Združenog generalštaba Oružanih snaga SAD, general Den Kejn, održali su hitan sastanak u Vašingtonu nakon Retklifovog povratka iz Moskve.
Glumac i dvostruki dobitnik Oskara Šon Pen i ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski privukli su pažnju tokom ceremonije uručenja državnog odlikovanja "Nacionalna legenda Ukrajine".
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam izjavio je danas u Nišu da je od Roberta de Nira naučio kako da gradi lik za filmske uloge, i da mu gluma omogućava da bude šta god poželi.
Smrt legendarne kantri zvezde Doli Parton, koja je juče preminula u 80. godini, vratila je u fokus jednu od najpoznatijih pesama koje je napisala tokom svoje blistave karijere, "I Will Always Love You".
Prema britanskim istraživanjima, intimna poza poznata kao kolica nalazi se na samom vrhu želja mnogih parova. Žene je obožavaju jer omogućava duboku penetraciju, dok muškarcima pruža savršen vizuelni užitak i pogled na genitalije partnerke.
Na Islandu postoji plaža koja izgleda kao da je ispala iz bajke, crni vulkanski pesak prekriven je blistavim komadima leda koji podsećaju na dijamante.
Za vreme posta ne morate da se odreknete omiljene pite. Ova posna gibanica sa sirom je jednostavna za pripremu, a hrskave kore i kremasti nadev osvajaju već pri prvom zalogaju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.