Dok se dežurni dušebrižnici žale jer predsednik Srbije Aleksandar Vučić štiti srpski narod gde god se nalazi i upozorava na svakodnevne napade kojima su izloženi, u Hrvatskoj je na delu čisto ustaštvo!
Naime, gradonačelnik Sinja i saborski poslanik Miro Bulj zabranio je održavanje izložbe "Susret na tromeđi" koju je trebalo da organizuje Galerija Sikirica uz finansijsku podršku Srpskog narodnog veća (SNV).
Izložba savremenog hrvatskog fotografa Inije Herenčić trebalo je da se otvori u sredu u 20 časova u Gradskoj galeriji Sikirica u Sinju.
U opisu izložbe je navedeno kako se radi o ciklusu fotografija koje prate tradicionalnu kulturnu manifestaciju ''Sijelo tromeđe'', koja se odvija u selu Strmica kontinuirano već više od pola veka.
Manifestacija predstavlja prvenstveno narodne običaje Srba iz Hrvatske, ali i onih iz susednih zemalja.
Foto: Tanjug/Printscreen
U Gradskoj galeriji su šokirani potezom gradonačelnika Bulja, a direktorka Dragana Modrić saopštila je danas da kvalitetna realizacija više nije moguća.
- Povodom jučerašnje najave otvorenja izložbe umetnice Inije Herenčić i zabrane koja je potom usledila, službeni stav Gradske galerije Sikirica kao javne muzejske ustanove jeste da je došlo do grubog ograničavanja umetničke slobode i jednako tako napada na nezavisnost rada ustanova u kulturi - saopštila je Modrič.
Navela je da smatraju da se političke nesuglasice i razmirice ni u kojem slučaju ne bi smele prelivati na programsko delovanje ustanova, pogotovo jer je reč o izložbi koja promoviše međukulturni dijalog.
Nakon što su se ustaše i srpska opozicija podigli na noge zbog kratkog zadržavanja hrvatske pevaljke i glavne glumice u filmovima za odrasle Severine Vučković, jedna porodica iz Beograda prošla je pravu torturu u Splitu.
O skandaloznom osuđivanju krajiške grupe "Jandrino jato" od strane hrvatske policije i pravosuđa, zbog navodnog "veličanja četništva i Republike Srpske Krajine", ali i svakog Srbina koji se nađe u toj zemlji, govorili su gosti Info jutra, Mile Bosnić, predsednik udruženja Srba Krajišnika i Tomislav Bokan pokret Dinara-Drina-Dunav.
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović prokomentarisao je vest da je naša zemlja kupila 12 aviona “Rafal” od Francuske i konstatovao da je Srbija sada opremljena najboljim naoružanjem sa svih strana sveta, i sa Zapada, i iz Kine, i iz Rusije, dok Hrvatska “nema ništa od toga”.
Bivši ministar spoljnih poslova Hrvatske, Miro Kovač, u nedavnom intervjuu osvrnuo se na trenutne spoljnopolitičke poteze predsednika Srbije, Aleksandra Vučića.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić reagovala je povodom izjave predsednika Hrvatskog sabora Gorana Jandrokovića da Srbija sedi na dve stolice, da je nedosledna, neprincipijelna i da izaziva regionalne sukobe (?!) i time pokazao da ih zapravo žulja to što predsednik naše zemlje Aleksandar Vučić vodi nezavisnu i slobodarsku politiku!
Predsednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković izjavio je za hrvatski Jutarnji list da je Srbija nedosledna, neprincipijelna i da izaziva regionalne sukobe (?!) i time pokazao da ih zapravo žulja to što predsednik naše zemlje Aleksandar Vučić vodi nezavisnu i slobodarsku politiku!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon što su se ustaše i srpska opozicija podigli na noge zbog kratkog zadržavanja hrvatske pevaljke i glavne glumice u filmovima za odrasle Severine Vučković, jedna porodica iz Beograda prošla je pravu torturu u Splitu.
Litvanija je spremna da u Ukrajinu pošalje kopnene snage sa inženjerijskim jedinicama i protivvazdušnom odbranom, posebnu grupu vojnih instruktora, kao i pomorske snage, izjavio je predsednik Gitanas Nauseda tokom posete Kijevu.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
U bogatoj istoriji Narodne skupštine Srbije zabeleženi su brojni događaji, ali jedan se posebno izdvaja - u samoj skupštinskoj zgradi svojevremeno je na svet došla beba.
Šestogodišnje dete povređeno je u saobraćajnoj nesreći koja se sinoć dogodila u Beogradu, a prema navodima lekara Hitne pomoći, u pitanju su lakše povrede.
Na auto-putu A6 Rijeka-Zagreb, četvrtak popodne dogodila se saobraćajna nezgoda između raskrsnica Čavle i Orehovica, na vijaduktu Svilno u smeru ka Rijeci. Policija je saopštila da je nezgodu izazvao 28-godišnji Indijac koji je bežao od policije.
Reporter Informera nalazi se na licu mesta ubistva u Surčinu i zabeležio je prve fotografije nakon likvidacije Novice Eleka (45), koji je večeras nešto pre 21 sat ubijen nasred ulice u Surčinu.
Litvanija je spremna da u Ukrajinu pošalje kopnene snage sa inženjerijskim jedinicama i protivvazdušnom odbranom, posebnu grupu vojnih instruktora, kao i pomorske snage, izjavio je predsednik Gitanas Nauseda tokom posete Kijevu.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
U studiji sprovedenoj na jednom paru istraživači su došli do zaključka da misionarska poza sa jastukom ispod karlice dovodi do najvećeg protoka krvi ka klitorisu.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Voditeljka Dragana Katić prisustvovala je koncertu pevača Milančeta Radosavljevića, gde je u razgovoru sa okupljenim medijima podelila utiske o atmosferi, ali se dotakla i aktuelnosti sa domaće javne scene.
Supruga popularnog boksera Veljka Ražnatovića, Bogdana Ražnatović, stigla je večeras na boks meč u Beogradu kako bi iz prvih redova pružila podršku svom suprugu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.