Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović učestvuje danas u skupštinskoj raspravi o predlogu Zakona o zabrani eksploatacije i istraživanja litijuma i bora, koji je predložila opozicija.
Ona je rekla da postoji još niz dozvola koje tek treba da se izdaju.
- Dakle postoji još gomila rešenja i dozvola koje tek treba da se izdaju. Ukoliko se svi kriterijumi ispune, i ako institucije stanu iza toga, i kažu da je sve urađeno sa zakonom i najstrožim evropskim pravilima, tek onda mogu da se izdaju ta rešenja - kaže ministarka.
- Ovo je nešto što hipotetički može da se desi, a i ne mora. Naš strateški interes je da imamo nove tehnologije u našoj zemlji i proizvodnju električnih automobila. Zašto bismo se toga odrekli, kada ceo svet priča o tome. Upravo zbog smanjenja emisije štetnih gasova. Zašto bismo se unapred odrekli toga, kad već ne znamo da li će se steći uslovi - naglasila je ona.
Foto: printscreen
Ministarka kaže da želi da sluša struku, ali relevantne naučnike.
- Vi i dalje u predlogu zakona citirate doktora medicine, ginekologa. A niste citirali nijednog profesora Rudarsko-geološkog fakulteta. To samo govori o tome koliko vi slušate struku. Ja ne mislim da svi treba da mislimo isto, debate su dobre, ali da uporno ponavljate kako je cela SANU stala protiv projekta, pa nemojte to da radite kada to nije tačno. Samo pojedinci su stali protiv toga, a neki, poput profesora Vukosavića, su rekli da bi bila pogubna zabrana istraživanja - rekla je Đedović Handanović.
Jako je bitno da stvorimo uslove da možemo bez buke da čujemo struku, ali pozivanjem na nasilje to nije moguće, istakla je ona.
- Meni je žao, ali to su činjenice. Sa druge strane nije nasilje kada se blokiraju pruge, kada isti ti aktivisti u ovoj Skupštini pozivaju na nasilje. Pa kako onda da čujemo struku. I tendenciozno se nastavlja zastrašivanje naroda, pričama koje nisu utemeljene. To ponavljate da dođete do nešto malo više političkih poena - kazala je Đedović Handanović.
Ministarka kaže da je litijum strateški resurs 21. veka.
Foto: printscreen
- Pa ko bi se toga odrekao? Ko bi zdravog razuma rekao da bi se toga odrekao, a nije još video ni dokumenta na osnovu kojih bi trebalo da odlučuje. Kao da to nisu radile i Norveška, i Saudijska Arabija i Emirati, pa gde bi danas bili. A znamo kako su te zemlje uspešne i kako su se razvile upravo zahvaljujući resursima - dodaje ona.
Istakla je posebno da benefiti nisu samo ekonomski, već i geostrateški i politički.
- Mi određujemo kome idu resursi. Pričali smo i sa Stelantisom, a ne samo sa nemačkom industrijom. To su sve činjenice. I zašto bi mi unapred nešto zabranjivali, i pritom bili prva i jedina zemlja u Evropi koja je to zabranila - kazala je ona.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović podsetila je predsednika Narodnog pokreta Srbije i lažnog ekologa Miroslava Aleksića šta je radio dok je bio predsednik opštine Trstenik.
MInistarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović odgovorila je opoziciji zbog optužbi da je cela ETF na čelu sa dekanom Dejanom Gvozdićem podnela ostavku zbog pritisaka da se izjasne o kopanju litijuma, i poručila da je to samo opozicija radila!
Dušan Radosavljević, opozicioni poslanik koalcije NADA - Novi DSS i POKS, danas je izneo sramne pretnje na račun ministarke rudarstva i energetike Dubravke Đedović Handanović u Narodnoj skupštini.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa misijom Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) koju predvodi šef misije Donal Mekgetigan o energetskoj sigurnosti i priprema za grejnu sezonu, planiranim ulaganjima u energetsku infrastrukturu i reformama u energetskim kompanijama.
Minstarka energetike, Dubravka Đedović Handanović, i azerbejdžanski ministar energetike, Parviz Šahbazov, potpisali su u toku ove nedelje Memorandum o razumevanju o saradnji u oblasti zelene energije između dve zemlje, a predstavnici Srbijagasa i azerbejdžanske kompanije SOCAR su potpisali sporazum o snabdevanju gasom koji predviđa dobijanje do milion kubika dnevno za potrebe Srbije.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas da su obezbeđene dovoljne količine gasa i da, kako je i obećano, poskupljenja ovog energenta i električne energije za domaćinstva neće biti tokom zime.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović podsetila je predsednika Narodnog pokreta Srbije i lažnog ekologa Miroslava Aleksića šta je radio dok je bio predsednik opštine Trstenik.
Glavni urednik Informera poručio je da su Savo Manojlović, njegov pokret Kreni-promeni i blokaderi direktno odgovorni za samoubistvo policajca Vasilija Lalovića iz Priboja.
Moskva neće dozvoliti raspoređivanje vojnih kontingenata država Evropske unije i NATO-a na teritoriji Ukrajine, poručio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući pripreme za velike jesenje vojne vežbe u Poljskoj.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Stanari jedne stambene zgrade u Borči mesecima su živeli u gotovo nepodnošljivim uslovima zbog nesnosnog smrada koji se širio hodnicima i zajedničkim prostorijama, a čiji je uzrok bila uginula svinja.
Na padinama Suvobora, u zaštićenom području održana je 57. Kosidba na Rajcu! Duže od pola veka neguje se ova tradicija, a mladi Čačanin sa svoje 23 godine peti put zaredom je najbolji kosac!
Strateški dijalog sa Sjedinjenim Državama, zvanično pokrenut prošle nedelje, predstavlja ogromnu šansu za dodatni ekonomski rast Srbije, da postanemo zemlja koja se u celoj Evropi najbrže razvija, poručio je danas generalni direktor kompanije Telekom Srbija Vladimir Lučić po povratku iz radne posete Vašingtonu.
Adnan Lokvančić, koji je osumnjičen za nezapamćen zločin u naselju Hrasnica kada je lopatom usmrtio majku i brata, a potom majci odrubio glavu, prebačen je u Pritvorsku jedinicu KPZ Igman gde se nalazi pod strogim nadzorom.
Dino Ibrahimović, navodni član "škaljarskog klana", pravnosnažno je osuđen na kaznu od 16 godina zatvora zbog ubistva pripadnika istog klana Edmonda Mustafe, kao i zbog nedozvoljenog držanja oružja.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, pripadnici policije danas su uhapsili Z. S. zbog sumnje da je pozivao na nacionalnu, rasnu i versku mržnju.
Pripadnici poicije, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv droga, zaplenili su oko 10 kilograma kokaina i tri kilograma heroina i uhapsili osumnjičenog za prodaju droge.
Na graničnom prelazu Bajakovo carinici su sprečili pokušaj šverca 240.000 cigareta, a Srbin koji je upravljao teretnim vozilom imao je deklaraciju na prevoz majoneza, senfa i umaka.
Kineska obalska straža (CCG) objavila je snimak dramatičnog sukoba sa filipinskim vojnicima kod spornog grebena Renaj Đao u Južnom kineskom moru, posle kojeg su Peking i Manila međusobno pozvali ambasadore na razgovor.
Tanker „Gas Lisbon“, koji je sa više od 3.790 tona propana plovio ka ukrajinskoj luci Reni, pogođen je tokom noći u Crnom moru, oko 20 nautičkih milja od rumunske obale.
Premijer Mađarske Peter Mađar javno je preuzeo odgovornost za propali pokušaj da šahovsku legendu Judit Polgar postavi na mesto predsednice države, priznajući da je njenu kandidaturu objavio prebrzo i da je sopstvenim komunikacionim greškama doprineo tome da ona odbije funkciju.
Treći toplotni talas ovog leta zahvatiće danas veći deo Španije i trajaće do četvrtka, a temperatura bi u pojedinim delovima zemlje mogla da dostigne ili premaši 44 stepena Celzijusa, saopštila je Državna meteorološka agencija (Aemet).
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Ako želite jednostavan i prirodan način da posvetite pažnju svojoj koži, moguće je da se rešenje već krije u vašoj kuhinji. Ova domaća "botoks krema" priprema se od lako dostupnih sastojaka koje mnogi već imaju kod kuće.
Veštačka inteligencija koja pamti korisnike donosi više pogodnosti, ali otvara i potpuno novu vrstu rizika. Umesto da pokušaju da probiju zaštitu sistema, hakeri sada traže način da promene ono što AI smatra istinom.
Njujorški profesor ekonomije Nurijel Rubini, poznat kao Dr. Propast zbog svojih često mračnih projekcija, izneo je neuobičajeno optimističnu prognozu o uticaju veštačke inteligencije koja bi, prema njegovom mišljenju, mogla da donese globalni ekonomski rast od čak 10 odsto.
Žene s pegicama na licu dele se u dve grupe, one koje ih mrze i one koje ih obožavaju. Dok jedne biraju da ih prihvate i smatraju ih šarmantnim znakom lepote, pa čak žele da ih istaknu, druge bi želele da nestanu što pre.
Folk pevač Darko Lazić našao se u centru nezapamćenog skandala nakon što je isplivala fotografija na kojoj pozira sa Albankom i šalje pozdrave takozvanoj "Velikoj Albaniji".
Folker Darko Lazić oglasio se nakon što je isplivala njegova skandalozna fotografija na kojoj je pozirao sa jednom Albankom uz pozdrav tzv. "Velikoj Albaniji".
Bivša prijateljica Stanije Dobrojević Tamara Radoman došla je sinoć u Šimanovce kako bi podržala Anitu Stanojlović, pa progovorila i o svom odnosu sa starletom i Asminom Durdžićem.
Pojedine estradne ličnosti iza sebe nose priče ispunjene velikom tugom, kao što je gubitak deteta. Među njima su Mirko Kodić, Milić Vukašinović, Žika Todorović kao i Eva Ras.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.