Američki reditelj Oliver Stoun rekao je u intervjuu sa novinarom Takerom Karlsonom, objavljenom danas na mreži "X" da je, kako je naveo, "Kosovo gangsterska država sa velikim ciljem".
Stoun je naglasio da je nezavisnost tzv. Kosova ''kršenje na najdubljem nivou svega o čemu govorimo“.
- Imali su referendum koji je bio malo sumnjiv. Ali, mi smo rekli da su slobodni, da više nisu deo Srbije. Takvo Kosovo je gangsterska država sa velikim ciljem. Bio sam tamo, mogu vam reći da je strašno ono šta se dogodilo - rekao je Stoun.
Odgovarajući na Karlsonovo pitanje šta je bila poenta bombardovanja SR Jugoslavije 1999. godine, Stoun je rekao da je, uprkos izgovorima Zapada da je u pitanju bilo ''hvatanje diktatora'', pravi cilj bila destabilizacija i ''cepanje'' Jugoslavije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da strateški dijalog Srbije i SAD neće rešiti sve probleme, posebno ne u vezi sa tzv. Kosovom, ali pokazuje da se odnosi dve zemlje menjaju na bolje.
Predstavnici Srpske liste posetili su danas Zdravstveni centar Gnjilane, a predsednik stranke Zlatan Elek istakao je da su upravo zdravstvene institucije, koje funkcionišu u sistemu Srbije, stub opstanka Srba na prostoru Kosova. On je najavio nova zapošljavanja u zdravstvu.
Evropska unija pomno prati najnovije akcije protiv srpskih institucija na severu KiM, sprovedene uoči izbora, rekao je juče portparol Evropske komisije (EK) i naglasio da vlasti u Prištini ne bi trebalo da zatvaraju srpske institucije i da Priština mora da se uzdrži od takvih akcija.
Predstavnici Srpske liste obratili su se javnosti povodom najnovije odluke Centralne izborne komisije o biračkim odborima, kojom se, kako ocenjuju, krše izborna pravila.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da strateški dijalog Srbije i SAD neće rešiti sve probleme, posebno ne u vezi sa tzv. Kosovom, ali pokazuje da se odnosi dve zemlje menjaju na bolje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, gde se sastao sa predsednikom Gruzije Mihail Kavelašvili, državnim zvaničnicima i patrijarhom Gruzijske pravoslavne crkve.
Blokader Ilija Sekicki, blizak saradnik sina Milomira Jaćimovića iz Novog Sada, danas je brutalno napao ekipu Informera ispred zatvora Klisa u Novom Sadu.
Pripadnici tenkovskog bataljona iz sastava Treće brigade Kopnene vojske intenzivno se obučavaju na poligonu u okolini Niša, radi daljeg unapređenja osposobljenosti za ealizaciju namenskih zadataka.
Srpska ekonomija ostala je otporna na spoljne i domaće izazove uzrokovane ratom na Bliskom istoku, koji negativno utiče na globalna tržišta, ocenio je Odbor izvršnih direktora Međunarodnog monetarnog fonda.
Na području Gadžinog Hana kod Niša u jednoj firmi poginuo je radnik pod još uvek nerazjašnjenim okolnostima, rekli su iz policije u Nišu, prenose Južne vesti.
Policija u Beču razbila je navodno visoko organizovanu kriminalnu mrežu koja je, prema sumnjama istražitelja, funkcionisala gotovo kao legalno preduzeće. U akciji kodnog naziva "Operacija Psiho", otkrivena je ilegalna proizvodnja kanabisa.
Pred Višim sudom u Beogradu počinje postupak protiv Srđana P. optuženog za teško ubistvo i paljenje objekata u Velikom Polju kod Obrenovca, navodno zbog spora oko prodaje zemljišta.
Kod NIS-ove pumpe u Ivanjici danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj se prevrnuo traktor, što je izazvalo otežano odvijanje saobraćaja na ovoj deonici puta.
Tokom bilateralnog sastanka sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom, američki lider Donald Tramp najavio je da se Bela kuća, nakon uspešno rešenog pitanja sa Iranom, u potpunosti okreće diplomatskom rešavanju sukoba u Ukrajini.
Poljska neće prebaciti preostale borbene avione MiG-29 Ukrajini sve dok od Kijeva ne dobije naprednu tehnologiju za proizvodnju i upravljanje dronovima.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Dok je godinama privlačila pažnju provokativnim fotografijama i sadržajem za odrasle, influenserka i model Nejlin Ešli danas tvrdi da je odlučila da potpuno promeni svoj život.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Pevačica Aleksandra Caka Ivanov progovorila je o odnosu i saradnji sa Goranom Ratkovićem Raletom, pa otkrila kako Ana Nikolić ne pravi problem kada je posao u pitanju.
Pevalica Jelena Vučković otkrila je kako se nakon kraha ljubavi i privatnih problema povukla sa estrade, ali da se nada probudila u vezi sa novim partnerom.
Srpski pevač Filari izazvao je veliku pažnju javnosti nakon što je danas objavio fotografije sa svetskom latino zvezdom koja trenutno boravi u Beogradu povodom predstojećeg koncerta u okviru Belgrade River Festa.
Pevač Isak Šabanović prisustvovao je jednoj promociji, gde je govorio o svojoj karijeri, popularnosti koju je stekao nakon učešća u takmičenju "Zvezde Granda", ali i planovima za prvi veliki solistički koncert.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.