• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: A.K.

04.08.2025

07:51

Zvezdaši kao na iglama - Crveno-beli čekaju dva žreba, evo gde možete da gledate prenos

Starsportphoto

Crvena zvezda

Zvezdaši kao na iglama - Crveno-beli čekaju dva žreba, evo gde možete da gledate prenos

Fudbaleri Crvene zvezde igraju u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Leha iz Poznanja (sreda, 20.30, Arena premijum 1), dok je žreb za plej-of u 12 časova, a poznato je pet potencijalnih rivala ako prođu Poljake: Bazel, Šturm, te pobednici duela: Slovan - Kairat, Karabag - Škendija i Dinamo Kijev - Pafos.

Trijumf u dvomeču trećeg kola garantuje ne samo nastavak takmičenja u plej-ofu za Ligu šampiona nego plasman u grupnu fazu Lige Evrope, pa je jasno da su pred crveno-belima ključni mečevi.

Žreb u 12

Žreb za plej-of je u 12 časova, prenos možete da pratite na Arena premijum 1 kanalu, a prvi mečevi su na programu 19. i 20. avgusta, dok su revanši 26. i 27. istog meseca. Imaće kad crveno-beli da misle da rivale u plej-ofu. Ali, nije na odmet podsetiti da je jedan od mogućih protivnika šampioni Švajcarke - Bazel, čija je glavna zvezda  dobro poznati Đerdan Šaćiri. Sećamo se kako je provocirao naše igrače i navijače na utakmicama reprezentacije sa Švajcarskom, pa nema sumnje da bi tako bilo i u slučaju da snage odmere Zvezda i Bazel.

Ekipa Škendije, predstavnik Severne Makedonije napravila je jedno od najvećih iznenađenja u kvalifikacijama za Ligu šampiona ovog leta. Savladala je FCSB i na svom terenu (1:0) i na gostovanju - 2:1. U ekipi gotovo da nema Makedonaca. Igrački kadar većinom čine albanski fudbaleri iz Severne Makedonije i Albanije. Nema sumnje da bi bilo mnogo tenzija ukoliko bi se u plej-ofu ukrstili putevi Crvene zvezde i Škendije, jer je u pitanju albanska ekipa iz Tetova, sa ekstremnim nacionalistički nastrojenim navijačima. Pre nekoliko godina su mahali zastavama "Kosovo je Albanija" na utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Konferencija u Stokholmu protiv AIK-a, pa ne bi bilo čudno da opet prirede sličan skandal. U svakom slučaju, najnepoželjniji rivali su Dinamo i Bazel, pre svega jer bi ti mečevi nosili nepotrebne političke tenzije, dok šampion Srbije sigurno ne bi imao ništa protiv Šturma ili Pafosa, mada Kiprani ne bi smeli da se potcene. Takođe, za Zvezdu je sigurno svejedno da li će se sastati sa Slovanom iz Bratislave ili azerbejdžanskim Karabagom.

Ukoliko Zvezda ne prođe poljski Leh, igraće poslednju rundu kvalifikacija za Ligu Evrope. Žreb za ovu fazu zakazan je za 13 časova, pa će šampion Srbije saznati i eventualnog rivala u toj fazi, koju bi svi na "Marakani" želeli da izbegnu. U plej-of LE su mogući rivali: Genk (Belgija), Aberdin (Škotska), Samsunspor (Turska), RFS (Letonija) - Kups (Finska).

Takođe, dobra vest za Crvenu zvezdu je da je zvanično obezbedila jesen u Evropi. Sada je apsolutno sigurno da će Zvezda iove sezone igrati grupnu fazu UEFA takmičenja, devetu godinu zaredom. Garantovani minimum je da će igrati grupnu fazu Konferencijske lige, ali to nije cilj, nego Liga šampiona. 

 

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Top je ispao iz igre: Dokazi su jasni, niko ga nije koristio 15. marta
Politika

Top je ispao iz igre: Dokazi su jasni, niko ga nije koristio 15. marta

Od večeri 15. marta, kada su tokom petnaestominutne tišine na protestu u Beogradu nastale scena panike i, kako se kasnije ispostavilo režirane predstave od strane blokadera, srpska javnost našla se pod lavinom medijskih tvrdnji, kategoričnih zaključaka i senzacionalnih naslova o navodnoj upotrebi takozvanog zvučnog topa.

27.06.2026

21:57

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set